Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Porada przy kupnie routera na symetryk 600

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 miedzianek

miedzianek
  • Dyskutant

• 163 postów
  • Miejscowość:Białystok
  • 3DMark 06:22945

Napisano 17 czerwiec 2019 - 22:47

Witam

Za miesiąc będę miał neta 600/600

Aktualnie mam router Netii, ale rozwiązuję z nimi umowę.

Mam starego Linksysa WRT54GL na Tomato, ale on ma chyba do 54mbit przepustowość

Potrzebuję czegoś, co obsłuży mi tego neta i nie będzie przysparzało problemów, będzie łatwe w konfiguracji. Zasięg wifi nie ma aż tak znaczenia(przeważnie korzystam będąc w domu, czasami pod blokiem radiem samochodowym się podpinam).

Zastanawiam się nad Asus RT-N56U(na Allegro używka bez gwarancji koło 170zł, nówka 280zł), TP-Link Archer C5(nówka 190zł). Asus dlatego, że mam kota w domu i antenę to chwila moment pogryzie dla zabawy :P

W którymś routerku widziałem fajną opcję, gdzie można zrobić kilka sieci wifi i każdą inaczej skonfigurować(nie wiem, czy nie w którymś Archer'ze) i było by to całkiem fajne

Rzeczy typu Tomato mnie nie interesują za bardzo

Do 300zł

Dzięki za pomoc

• 0

#2 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 7559 postów
  • 3DMark 06:666

Napisano 18 czerwiec 2019 - 06:50

Jeśli to światłowód to urządzenie dostaniesz od operatora.
  • 1

Ekspert działu: Routery i sprzęt sieciowy / Kącik retro komputerów/ Głośniki, słuchawki i urządzenia audio/ Pełne zestawienie Ekspertów

Zanim wyślesz mi PW z linkiem do Twojego postu zastanów się czy naprawdę go nie widziałem.

Za hajper777: "Nie jestem jakimś mega hejterem żeby jarać sie barwą dzwieku do 100% wydajności"

Poszukuję: Abit BH6, TH7, KG7; Asus: A7M. Masz niepotrzebny stary sprzęt komputerowy (min.13 lat)? Napisz PW.

#3 miedzianek

miedzianek
  • Autor tematu
  • Dyskutant

• 163 postów

Napisano 18 czerwiec 2019 - 13:30

Jeśli to światłowód to urządzenie dostaniesz od operatora.

Nie światłowód, mają podobno jakieś urządzenie, które pozwala uzyskać takie prędkości na zwykłym kablu

Narazie będę miał 150/150, a za 2 miesiące kończą testy i będzie 600/600

• 0

#4 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 7559 postów

Napisano 18 czerwiec 2019 - 14:03

No to od nich dostaniesz jakieś urządzenie, możliwe, że wystarczy.

• 0

Ekspert działu: Routery i sprzęt sieciowy / Kącik retro komputerów/ Głośniki, słuchawki i urządzenia audio/ Pełne zestawienie Ekspertów

Zanim wyślesz mi PW z linkiem do Twojego postu zastanów się czy naprawdę go nie widziałem.

Za hajper777: "Nie jestem jakimś mega hejterem żeby jarać sie barwą dzwieku do 100% wydajności"

Poszukuję: Abit BH6, TH7, KG7; Asus: A7M. Masz niepotrzebny stary sprzęt komputerowy (min.13 lat)? Napisz PW.

#5 cyna76

cyna76
  • Amator

• 50 postów
  • Miejscowość:Purgatory
  • 3DMark 06:31900

Napisano 18 czerwiec 2019 - 14:49

kupujesz router z portem wan 1 giga i po problemie

Linksys WRT54GL ma port Wan 100 mbit

Użytkownik cyna76 edytował ten post 18 czerwiec 2019 - 14:55

• 0

#6 miedzianek

miedzianek
  • Autor tematu
  • Dyskutant

• 163 postów

Napisano 18 czerwiec 2019 - 15:33

No to od nich dostaniesz jakieś urządzenie, możliwe, że wystarczy.

Nie wiem czemu się sprzeczasz. Nic od nich nie dostanę, router muszę sam sobie kupić lub w dzierżawę 10zł miesięcznie. Dlatego pytam ;) A urządzenie które testują to coś w skrzynce na klatce, jakiś switch czy cuś

kupujesz router z portem wan 1 giga i po problemie

Linksys WRT54GL ma port Wan 100 mbit

No właśnie liczę na propozycje, bo te dwa wpadły mi w oko(recki), ale może jest coś naprawdę godnego polecenia

• 0

#7 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 7559 postów

Napisano 18 czerwiec 2019 - 17:13

Czymś muszą zakończyć łącze. Czym w takim razie bo do tego czegoś musi być dobrany router.

Jeśli ethernet to tak jak kolega napisał wam gigabit i ac1200.
  • 0

#8 miedzianek

miedzianek
  • Autor tematu
  • Dyskutant

• 163 postów

Napisano 18 czerwiec 2019 - 17:57

Czymś muszą zakończyć łącze. Czym w takim razie bo do tego czegoś musi być dobrany router.

Jeśli ethernet to tak jak kolega napisał wam gigabit i ac1200.

a to nie tak, że światłowód do klatki dochodzi, a stamtąd rozdzielają switchem na mieszkania po kablu?

• 0

#9 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 7559 postów

Napisano 18 czerwiec 2019 - 19:07

Skąd mam wiedzieć jak to u Ciebie wygląda? Możliwości jest kilka.
  • 0

#10 miedzianek

miedzianek
  • Autor tematu
  • Dyskutant

• 163 postów

Napisano 18 czerwiec 2019 - 19:14

Skąd mam wiedzieć jak to u Ciebie wygląda? Możliwości jest kilka.

No bo babka mi właśnie o tym mówiła, że te urządzenie, które testują, będzie w klatce zamontowane po testach. A do domu kabel jest, dlatego muszę kupić jakiś routerek dobry, żeby puścić dalej neta(wifi, komp i konsola)

• 0

#11 benutzer

benutzer
  • Nałogowiec

• 1592 postów

Napisano 18 czerwiec 2019 - 19:47

To może dowiedz się jak to będzie poprowadzone do domu i dopiero wtedy coś dobierzesz. Na razie jakby co masz tego Linksysa

• 0

Workstation: i7 8700, 32 GB DDR4, Plextor 256M8peGN, 1TB WD Blue, 4TB WD Red, Intel HD Graphics 630

#12 miedzianek

miedzianek
  • Autor tematu
  • Dyskutant

• 163 postów

Napisano 19 czerwiec 2019 - 14:11

Toć napisałem-z piwnicy skrętka idzie...

Nie wiem po co tu dywagujemy nt tego jak to podłączą, nie dostanę od nich urządzenia i już, a łącze będę miał 600/60 jednak. Dlatego szukam urządzenia godnego polecenia, spełniającego mniej więcej moje wymagania

• 0

#13 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 7559 postów

Napisano 19 czerwiec 2019 - 16:17

To bierz ta c5 i po co tu dywagujemy!
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych