Skocz do zawartości

Karta pod Cyberpunka 2077 1440p 60fps


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Revenant,

Recommended Posts

Cześć, 

 

Chciałbym zaczęrpnąc opini, jaka karta powinna wystarczyć do płynnych 60 klatek przy 1440p dla Cyberpunka 2077 przy ustawieniach High/Ultra. Wiem, że premiera prawie za rok ale chodzi mi czysto o wielkość kwoty, którą bedę musiał zainwestować. Czytałem, że sama gra będzie wspierała ray tracing, więc w gre wchodzą karty zielonych. Myślicie, że wystarczy RTX2070 czy trzeba celować o szebelek wyżej ? 

Link to post
Share on other sites

Wygląda na to, że najlepszą inwestycję podjęli ci, którzy w 2017 kupili 1080Ti. Prawdopodobnie wystarczy ona do ustawień high w WQHD w cyberpunku 2077 i innych grach przez parę lat.

 

Co do ustawień ultra to widzę już je widzę w benchmarkach GPU w 2024 roku tak jak teraz wciąż wykorzystuje się Wiedźmina 3.

Szczerze mówiąc to spadek wydajności większości gier względem ultra jest tak duży, że nie opłaca się dopłacać 1500zł, żeby osiągnąć tą samą płynność co w high.

 

Może Navi zaprezentuje w końcu coś konkurencyjnego za niedługo, ale wątpię, żeby zgarnęły dużo udziałów w rynku skoro wyjdą te wersje Super od Nvidii.

Edytowane przez Kamil369
Link to post
Share on other sites

 

 

Zapytaj Keanu Reeves

tak słabe, że aż żenujące.

 

 

 

Btw. myślicie, że nVidia będzie windowała ceny przed samą premierą gry ?

Imo wszystko jest możliwe, a biorą pod uwagę jaki sprzęt został użyty do prezentacji na E3 skarbonka może ciągle być do połowy pusta ;)

Ja spokojnie czekam i przed premierą będę dopiero myślał o zmianie sprzętu, tak ja w przypadku W3.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@Up Ja Ci mogę powiedzieć ile będą paliły na setkę przyszłe auta Volvo (te z napędem konwencjonalnym, bo na rok 2023 planowany jest pierwszy 100% elektryk):

 

Tyle samo co obecne.

 

Zwiększenie sprawności obecnych silników o pojemności do 2 litrów o kilka %(3-5) wiąże się z ogromnym kosztem na R&D. W efekcie jednostkowa cena samochodu musiałaby wzrosnąć o 1.75-2x.

 

Możemy dalej rozmawiać, ale może nie w tym wątku ;)

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Ja ufam naszym programistom. Do 4K Ultra + RT na pewno wystarczy np. Radeon HD 4350. Nie potrzebują byle sprzętowego rozwiązania dla RT... poradzą sobie bez tego.

 

Ale ogółem myślę że wyglądać tak (target = 60fps, HWRapeTracing = OFF)

 

1080 = RTX 2060S lub RX 5700 

1440p = RTX 2070S lub RX 5700XT
2160p = RTX 2080S+
 

Primo gra jest robiona od iluś lat. Zaczynali na starszym sprzęcie, obstawiam GTX'y 900. Większość czasu jednak pewnie pracowali na GTX'ach 1000.

Po drugie nie mogą powtórzyć błędy np. niesławnego (i ŚWIETNEGO) Hellgate London. Czyli wymagania gwałcące sprzęt... Patrząc na klimaty to pójdą w tekstury High-Res, dobre oświetlenie oraz cieniowanie. Reszta może grać rolę drugoplanową i być wykastrowana na detalach mniejszych jak very high czy ultra. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...