Skocz do zawartości

Google Pixel 2 XL - zdjęcia zniknęły


Recommended Posts

Szanowni Forumowicze

 

W dniu dzisiejszym zdjęcia znajdujące się na moim Pixel 2 XL po prostu zniknęły. Nic nie robiłem, nic nie usuwałem; galeria po prostu zrobiła się pusta. Nie pomaga restart telefonu. Od razu uprzedzam, że nie miałem włączonej kopii zapasowej. Mogło się tak stać? Nigdy nie miałem takiego problemu aż tu nagle boom i wszystko przepadło. Sprawdzam wykorzystanie pamięci i co ciekawe aplikacja ''Photos'' ma ponad 600 mb danych co by potwierdzały, że zdjęcia ciągle są. Po podłączeniu telefonu do PC w żadnym folderze nic nie mogę znaleźć. 

Link to post
Share on other sites

Nie korzystaj z telefonu a jeśli ma kartę to ją wyjmij.

 

Nic się nie może zapisać czy to w telefonie czy na karcie - Każde nadpisanie to zdjęcie stracone.

 

Tylko tak można na 100 procent odzyskać fotografie.

 

Zainstaluj na PC program do odzyskiwania - np; Hetman Uneraser

 

Przeskanuj kartę i telefon - Program powinien wykryć zdjęcia (nawet te niewidoczne - bez nagłówka) i je przerzucić do wskazanego folderu na PC.

Link to post
Share on other sites

No niestety tak nie jest. Takie coś było możliwe do androida 4.2. Teraz telefon nie jest widziany jako pamięć masowa (USB Mass Storage Device), tylko MTP (Media Transfer Protocol). Z tym protokołem nie jest możliwy pełen dostęp do urządzenia, a więc wszelkie programy na pc do odzyskiwania danych nie zobaczą pamięci telefonu.

Link to post
Share on other sites

@jarrino, w takim razie sprawdź jak szybką masz pamięć telefonu. Odpal np. AS SSD Benchmark lub CrystalDiskMark na PC i podaj jakie wyniki wyszły zapisu i odczytu...

 

... dlaczego nie sprawdziłeś? Czyżby android nie pozwalał na pełen dostęp do pamięci telefonu? Bez takiego dostępu wszelkie programy do odzyskiwania danych na PC nie zobaczą pamięci telefonu.

 

A to, że możesz przeglądać sobie pliki, to jest inna sprawa. Pisałem, że jest to ograniczony dostęp MTP - nieużyteczny dla programów typu odzyskiwanie danych.

Link to post
Share on other sites

 

 

Od razu uprzedzam, że nie miałem włączonej kopii zapasowej

Ludzie dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili. Możesz poszukać jakiegoś programu do odzyskiwania typowo z pamięci telefonu ale szanse na sukces są mizerne.

Link to post
Share on other sites

Starsze niż 60 dni zdjęcia i filmy są usuwane jeśli została zrobiona kopia zapasowa i będą widoczne w chmurze w pełnej jakości

https://drive.google.com/file/d/1-2HPM6dyy4WDbVCNFkeIgeVMAEiFMJXz/view?usp=drivesdk

Możesz to wyłączyć w ustawieniach zakładka pamięć, opcja inteligentna pamięć. Ustawienia synchronizacji z chmurą są w aplikacji zdjęcia, tam możesz zaznaczyć co jest synchronizowane.

Ja mam kilkaset gb filmów na chmurze i jest to wygodniejsze niż magazynowanie tego na kartach pamięci. Łatwiej też komuś udostępnić u wysłać link niż przesyłać film 20 gb.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...