Skocz do zawartości

artefakty przy włączeniu komputera


Recommended Posts

Witam, mam dziwny problem. Powiedzmy ze komputer działa zupełnie normalnie. Gdy damy „zamknij komputer”, normalnie się wyłączy. Problem pojawia się przy włączeniu ponownie komputera. Normalnie się włącza aż do momentu pojawienia się loga Windowsa. Pojawiają się artefakty na logu i na kołeczku od ładowania, dalej następuje brak sygnału z karty graficznej. I tu zaczyna się dziwna rzecz. Gdy zresetuje komputer i zacznę znów go włączać on normalnie się włącza. I tak jest zawsze po wyłączeniu komputera, a później po włączeniu go z powrotem. Nie potrafię tego zrozumieć. Natomiast jeśli dam „uruchom ponownie komputer”, komputer wstaje bez zająknięcia. Został przeinstalowany system, zainstalowane najnowsze sterowniki dostępne dla tego modelu karty graficznej, następnie odinstalowane i zainstalowane nieco starsze- nic to nie dało. Więc wykluczam problem w sterownikach. Karta graficzna przetestowana pod obciążeniem benchmarku FurMark. Karta stabilnie pracowała przez 17 minut pod obciążeniem w temperaturze ok 80st i załączonych wentylatorach na 60%. Wszystko jak najbardziej  w porządku. Wyciągnąłem tez kartę graficzna i uruchomiłem komputer na zintegrowanej grafice. Tam problemu nie było. O co tu może chodzić?

 

 

Karta graficzna to GIGABYTE GTX 460 SE.

 

Płyta GA-M68MT-D3P

 

Procek Phentom II x4 960T

 

Zasilacz TakeMe 500 SILENT

 

Edytowane przez maviek626
Link to post
Share on other sites

Winowajcę znam, tylko nie rozumiem czemu to tak działa. Jak już się włączy, nie ma z karta najmniejszego problemu. I nie było by to dla mnie dziwne gdyby do tego dochodziło w losowym włączaniu komputera. Zawsze jest tak jak opisałem, wyłączam kompa, włączam, nie wstaje, reset, wstaje, działa, wyłączam kompa, włączam i znów to samo. Taka pętla powtarzalności. 

Link to post
Share on other sites

W tym przypadku możliwym winnym jest zarówno zasilacz, ale też przyczyna może być w sekcji zasilania karty graficznej. Do konkretnego określenia winowajcy czeka Cię przetestowanie na innym zasilaczu z GTX 460 SE i na innej karcie z TakeMe 500.Ogólnie to zasilacz wymieniłbym ze względów bezpieczeństwa dla innych podzespołów PC 

Link to post
Share on other sites

ok, sprawdziłem konfigurację na innym zasilaczu. Zasilacz SilentiumPc Deus G1, objawy te same. Odinstalowałem sterowniki karty graficznej, wyciągałem kartę graficzną, wrzuciłem Radeona HD 4570, zainstalowałem sterowniki- brak jakichkolwiek problemów. Czyli wina karty graficznej ale wciąż mnie dziwi jej zachowanie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...