Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzień dobry,

 

Jak wyjdą nowe procki AMD mam zamiar złożyć jakiegoś PC, choć na starszych ryzenach.

Przydałby mi się jakiś monitor, ale nie wiem na co zwrócić uwagę a teraz tych opcji jest milion.

 

Siedzę jakieś 45-70cm od niego.

 

Myślałem nad jakimś 27 calowym zakrzywionym 144Hz, ile trzeba wydać na taki sensowy sprzęt? Czy to dobra wielkość do odległości w jakiej siedzę?

 

Żadne tam profesjonalne zastosowania, cs:go co najwyżej :D

Link to post
Share on other sites

70-90cm odległości przy 27 i Full HD ujdzie w grach. Chociaż osobiście nie przemawia do mnie to. Mam 27 WQHD i 24,5 Full HD - różnica w ostrości widoczna gołym okiem - po tygodniu się przyzwyczaiłem do tego 24.5. 

https://www.x-kom.pl/p/435742-monitor-led-24-aoc-c24g1-curved.html

Minimalny w miarę sensowny 144 Hz na VA. Jeżeli się uprzesz to ten sam model 27 cali dopłata 200 zł. 

Link to post
Share on other sites

Przy 50 cm dla mnie 27 cali to dużo w grach typu FPS, ale do wolniejszych gierek 27 lepsze. 
Jeżeli chodzi o rozdzielczość - widać różnicę pomiędzy 27 cali Full HD a WQHD.
Powiedz jaką masz/będziesz miał kartę - to podstawa. Jeżeli w większości gierek przy WQHD utrzymasz te 80-144 klatek to osobiście nie pchałbym się już w Full HD i zainwestował w wyższa rozdzielczość.

Jeżeli nie planujesz karty pokroju minimum 2060 - wybierz Full HD. Najlepiej pójdź do sklepu i sprawdź różnicę pomiędzy Full HD a WQHD 27 cali - być może akurat dla Ciebie będzie akurat. 
Jeżeli chodzi o samą firmę AOC - to tak jak mówisz opinie są różne. Mając chwalonego Acer IPS 27 cali z G-Sync nie wystawiłbym mu pozytywnej opinii. Na 3 egzemplarze potworne krwawienia. Powiem więcej - podobno do AOC/Asus/Acer matryce dostarcza ten sam dostawca, którego właścicielem jest Acer. Tutaj to loteria - jeżeli te opinie tyczą się samej matrycy. 
Osobiście od zawsze jestem fanem Della i nie zawiodłem się ani razu na tej firmie. 

Najlepiej powiedz ile chciałbyś przeznaczyć na nowy monitor - to najważniejsza kwestia.

Link to post
Share on other sites

No grywam w cs:go więc to typowy FPS.

 

NIe wiem jaką będę miał kartę, raczej coś z średniej półki, ale w nowe tytuły rzadko gram i tam nie potrzebuje super efektów.

 

Nie wiem też ile trzeba przeznaczyć na sprzęt, który spełni moje wymagania. Myślałem tak 800/1000zł

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...