Skocz do zawartości

Zestaw z monitorem do 2500 zł - APU AMD?


Recommended Posts

Cześć,

Premiera ryzen 3000 za rogiem - niby spoko, ale najtańszy R5 ma kosztować około 200$ co u nas oznacza pewnie 1000 zł - chciałbym się kiedyś na niego przesiąść, ale chyba jeszcze nie teraz...

 

Potrzebuję praktycznie wszystkiego poza dyskiem twardym (jednostka + monitor, myszka, klawiatura...) dlatego sprawa wygląda tak, że chcę złożyć zestaw oparty o R3 2200G i jakieś przyszłościowe MOBO (B450?) Budżet w tym momencie wygląda mi na jakieś 2500 zł na całość (ew bez myszki i klawiatury - mogę na kilka tygodni pożyczyć od kumpla całkiem niezłego gryzonia i jakąkolwiek klawiaturę :P ) ale jak wyjdzie taniej to nawet lepiej. Komputer służy mi głównie do internetu i do grania (GTA, Forza Horizon - na pewno nie CS :P - monitor nie musi miec 144 Hz - zresztą w tym budżecie i tak by nie miał)

 

Wiem, że bebeszki raczej będą mizerne, ale chciałbym jakąś obudowę z oknem :) chociażby tą https://www.x-kom.pl/p/482020-obudowa-do-komputera-silentiumpc-signum-sg1-tg.html - ale jestem otwarty na inne propozycje.

 

Zakup planowany w ciągu najbliższego miesiąca - premiera R3 raczej nie wpłynie na ceny obecnych APU?

 

Zwiększenie budżetu do 3000 zł wiele by zmieniło (i tak jestem nastawiony na późniejszą modernizację gdy ceny R5 3600 spadną na tyle, żeby mnie było stać na niego + jakieś sensowne GPU)?

 

  • Zastosowanie komputera : internet, gry 
  • Maksymalna kwota : 2500
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : w ciągu miesiąca
  • Których części potrzebuję : cała skrzynka + monitor
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : o ile to możliwe to owszem
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : kupujemy FHD
  • Specjalne wymagania 
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : dysk twardy
  • Własna propozycja zestawu : poza CPU nie mam nic więcej do zaproponowania
  • Inne 

 

 

Pozdrawiam wszystkich odwiedzających temat :)

Edytowane przez DeltaWorld
Link to post
Share on other sites

A ugryzę to z nieco innej strony, która być może przypasuje Ci bardziej

 

https://proline.pl/koszyk/9e336600

 

Montaż 1zł - kod PROSET

 

Co prawda 100 zł poza budżetem ale z GTX 1660 6 GB. 

Do premiery czy do czasu unormowania się rynku z Ryzenem 3000 pociągniesz na Atlhlonie 200GE, którego sprzedając później na allegro i tak wiele nie stracisz. Razem ze zmianą CPU dorzucasz kość pamięci do duala. Monitor nie 144 Hz ale na spokojnie wpada VA 75 Hz więc i tak całkiem przyzwoicie. Co mało tego, na tym Athlonie z GTX 1660 spokojnie sobie teraz i tak pograsz. 

 

Rozwiązanie o tyle dobre, że nie masz i CPU i GPU do modernizacji a zostaje tylko i wyłącznie CPU. 

Link to post
Share on other sites

Zestaw mi się podoba, bardzo :)

 

Tylko zobaczyłem taki oto monitor https://www.x-kom.pl/p/429646-monitor-led-24-aoc-24v2q.html i mam pytanie - może ktoś polecić? Bo te ramki, a raczej ich brak sprawił, że się zakochałem... :D

 

Drugie pytanie - a może zamiast tego athlona może lepiej dorzucić 30 zł i wziąć 4 rdzeniowego 1300x? :)

Edytowane przez DeltaWorld
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...