Skocz do zawartości

RTX2060 i Antec VP 500W


Recommended Posts

Cześć,

Posiadam:
-i5 8400
-1 dysk hdd i 1 dysk ssd
-GTX 1050TI, który chce zamienić na RTX2060
-zasilacz antec 500w
-16gb ramu w dwóch kościach po 8gb
-obudowę SilentiumPC Regnum RG4T RGB Pure Black wraz z 3 wentylatorami

Moje pytanie brzmi, czy zasilacz Antec VP 500W da rade z lepsza kartą graficzną jaką jest RTX2060? W końcu tdp gtx1050TI to 75W a RTX2060 120W.

Link to post
Share on other sites

 

 

Czyli planujesz zakup karty graficznej za 1700-1800 zł

Ja bym brał wersję za 1500zł, chociażby Palit Gaming Pro OC+ nowy PSU Seasonic Focus Gold 450W, niebo, a ziemia pod każdym względem.


 

 

podpięcie jej do zasilacza z najniższej półki jakościowej?

Są niższe jak Elementumy od SPC, o pseudo zasilaczach z mocą naklejki nie wspominamy ;).

Link to post
Share on other sites

 

 

Czyli planujesz zakup karty graficznej za 1700-1800 zł i podpięcie jej do zasilacza z najniższej półki jakościowej? Działać to powinno, ale nie polecam
 

 

Po pierwsze ten jego Antec nie jest jak to określiłeś "z najniższej półki jakościowej". po drugie nie wiem co tutaj do tematu wnosi sama cena karty graficznej. 2060 to 2060.

 

Owszem dobry zasilacz to podstawa - ale nie popadajmy w paranoje, bo za chwile się się okaże, że jak ktoś kupuje GPU >1000zł to tylko w pakiecie z focus gold 750W. :P

Link to post
Share on other sites

@3ndurek, @pendzel_3.

Ten antek to właściwie ta sama półka, co SPC Elementum, czyli właściwie najniższa. Celowo pomijam wyroby zasilaczopodobne za 70 zł.

 

Nie jestem jakimś fanatykiem tylko topowej półki zasilaczy, sam mam średni. Jednak jakby nie patrzeć, to żywotność i stabilna praca podzespołów zależy głównie od dobrej regulacji napięć, a w razie draki, zasilacz musi mieć komplet działających zabezpieczeń.

Ten antek niestety nie posiada żadnej z tych rzeczy.

Bardzo niska jakość użytych komponentów (tylko tańsze chińskie kondensatory), fatalna jakość wykonania i lutowania, grupowa regulacja napięć na stronie wtórnej, regulacja napięć spadająca nawet o 0,45 V wraz ze wzrostem obciążenia, niedziałające zabezpieczenie OCP/OPP (na podstawie dwóch znalezionych w sieci testów).

 

Za to tętnienia napięć ma rzekomo niskie.

 

To naprawdę nie jest dobry zasilacz, nie jest nawet średni. Nazwałbym go raczej dolną granicą kiepskiego, ocierając się wręcz o wyrób zasilaczopodobny.

Link to post
Share on other sites

ok masz sporo racji, nie będę się spierał bo fakty są jakie są nie jest to zasilacz wysokich lotów nie wolno go przeciążać bo może skończyć się to średnio.

 

Jednak uważam, że do konfiguracji i obciążenia autora jego natychmiastowa wymiana to nie jest "must have".

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...