Skocz do zawartości

Recommended Posts

Na napięcie, taktowanie oraz 5 podstawowych timingów - CL, tRCD, tRP, tRAS, tRFC

 

dodatkowo command rate - jeżeli nie jest na 1, to wiesz co robić.

 

 

@pendzel_3 - przecież dobrze napisałeś. tRAS to właśnie przedostatni timing i masz go ustawionego na 27.

Edytowane przez Artok
Link to post
Share on other sites

OK. Ale gdy bawiłem się timingami to zauważyłem , że zmienia się memory z około 18 do ponad 20 GB/s. Czy zmieniając wartości patrzeć właśnie na to? To przepustowość pamięci jest, tak? To jest ważne? Aby uzyskać jak najwyższą? 


Może inaczej. W jaki sposób sprawdzasz zmianę wydajności po podkręceniu? Stabilność to mem test, a różnicę po podkręceniu?

Link to post
Share on other sites

 

 

OK. Ale gdy bawiłem się timingami to zauważyłem , że zmienia się memory z około 18 do ponad 20 GB/s

 

Zgadza się, to jest to o czym mówię - bo ostatnio widzę sporo osób totalnie olewa opóźnienia, podłapując jakieś "opowieści dziwnej treści" jakoby w ddr4 nie grały żadnej roli.

 

Tutaj masz 2 strony dywagacji w tym temacie...

zmiana pamięci z 2800mhz na 3733mhz

 

 

 

a różnicę po podkręceniu?

Szczerze? w tych aplikacjach które używasz...  

 

Dalej twierdzę że np. 3000@CL14 vs 3200@CL16 to w większości zastosowań jeden pies...

Link to post
Share on other sites

 

 

a mam na swoich z 3000mhz na @3200mhz i cl 16-18-18-18-36 na 1.35v to chyba nie mam co kombinować bo to są domyślne opóźnienia i chyba dość niskie/wydajne.

 

power up do 1.45V

timingi niżej nawet do CL14... i szukasz stable, potem z napięciem niżej.. znowu do stable.

 

Ostatnio wyłapałem zonka ale zwykłe hynixy potrafią przy 3200.. zejść do CL14.

 

@@Artok,  podrzucił ten "gryps"... browar dla chłopaka.


Bo mi nawet nie przyszło do głowy że to może bujać na tych opóźnieniach.

Link to post
Share on other sites

Nie oszukujmy się w twoim wypadku to wielkich efektów nie oczekuj...  ;)

Jeśli ktoś pracuje mocno na pamięciach (softem który mocno obciąża ram) i do tego robi tego sporo to wtedy gra warta świeczki.

 

Chociaż zaraz ktoś się tutaj obruszy... że przecież w CS:GO dało mu to całe 4fps  :rotfl:

Link to post
Share on other sites

no to daruje sobie te OC , bo co jakiś czas siedzę i się z tym pier....e nie wiem po co hehe ;) szkoda marnować czas. Chyba lepiej jak by mi się udało je podkręcić do tych 3400 mhz , ale zamiast spędzać czas na rozrywce to ostatnio siedzę i dłubie hehe ;) ,a czas to towar deficytowy u mnie, 3-ka dzieci i jeszcze żona  LOL

Link to post
Share on other sites

Witam.

Po ostatnim wątpliwie udanym zakupie RAM'u, chciałbym poprosić o wskazówkę przy wyborze nowych kości. Mam procka "Ryzen 5 2600" na płycie "Asus ROG Strix B350-F" oraz kości Crucial Ballistix DDR4 na max. taktowaniu, wynoszącym 2666 MHz. Czytałem i słyszałem, że przy taktowaniu 2666 nie wyciskam jakoś specjalnie dużo ze swojego sprzętu, dlatego naszło mnie na upgrade RAM'u. Jakiś czas temu kupowałem "patrioty" i ustawiłem taktowanie na 3200 (dopuszczalne przez mobo) i od razu odczułem skok wydajności rzędu 10-50% (w zależności od gry, ustawień, sytuacji itd.) i wszystko byłoby ładnie i pięknie gdyby nie fakt, że przy bardziej wymagających tytułach, kości potrafiły crashować (średnio raz na godzinę) grę albo nawet czasem i sam system. Mój kumpel również posiada te patrioty (i niemal identyczną całą resztę) i z ciekawości zainstalował w swojej budzie zakupione przeze mnie kości... wyszło, że to wina niczego innego jak wady nowych kości - odczuł te same problemy z systemem co ja - dlatego uczulam i podkreślam, że to nie była wina, żadnego podkręcania czy w ogóle zbyt wysokiego taktowania, 3200mhz to rzekomy standard na tamtych patriotach, a zarazem moje mobo zezwala na 3200.

 

Przy zwrocie ramu, w salonie gość polecił mi pod moje mobo G.Skille oraz HyperXy dlatego jeśli ktoś może polecić jakieś kości z opóźnieniem CL15 / CL16 z taktowaniem 3200mhz to zamieniam się w słuch. Interesują mnie tylko kości z pamięcią 8Gb lub 16Gb jeśli mówimy o zestawie dwóch kości.

 

Polecam te kości G.Skilla:

 

https://www.morele.net/pamiec-g-skill-ripjaws-v-ddr4-16-gb-3200mhz-cl16-f4-3200c16d-16gvkb-788195/?gclid=CjwKCAjw9dboBRBUEiwA7VrrzZoqB_ft5aa96nael-HRBF20Tj4LK3bNj8fRsL0q9XB6M0y6hRa2UBoCiUkQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

 

Gościu w salonie dobrze ci polecał. Sam mam ripjawsy o takim taktowaniu. Dodam , że teraz masz na nie 13% rboatu , więc cena dobra. 700 zł i masz dwie porządne kości. :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...