Skocz do zawartości

Wygodna klawiatura do 300 zł


Recommended Posts

Witam,

 

Poszukuję dla siebie klawiatury do domu. Obecnie korzystam z A4Tech kd-800L. Używa mi się jej w miarę wygodnie od 2.5 roku.

 

Zacząłem w domu prowadzić firmę i oprócz gier i internetu klawiatura potrzebna mi do pisania sporej ilości tekstu. 

 

Lubię niski profil klawiszy i najwygodniej mi się go używa, chciałbym aby nowa klawiatura miała podkładkę pod nadgarstki.

 

Testowałem takie sprzęty:

 

- Kiedyś dostałem za darmo jakiegoś Modecoma na Khalih Red, z podkładką pod nadgarstki ale był masakrycznie głośny

 

- Kupiłem w marcu HyperX Alloy, ta z tym pokrętłem do głośności i podkładką na Cherry Brown, niby mi się pisało dobrze, ale to było lekko ponad 400 zł i wysoki profil tej klawiatury mi średnio przypadł do gustu, więc stwierdziłem, że trochę za dużo zapłaciłem jak na to, że w 100% mnie nie zadowala.

 

- Kupiłem też tego Razera mecho-membrana i z tym średnio-niskim profilem i szczerze to on mi najbardziej przypadł do gustu ze względu na wygodę, ale czytając opinie to głupio było mi dać ponad 300 zł za membranę z metalowymi blaszkami.

 

Najlepiej by mi odpowiadał taki Razer, ale gdyby nie kosztował aż tyle bo to jednak membrana z blaszkami do klikania, lub mechanik z niskim profilem.

 

Jest coś czym można się zainteresować?

Wynalazki typu SPC Gear jak się mają do np. tego HypeX?

Jeśli chodzi o Logitecha, Romer-G czy jakoś tak jest warte polecenia?

Edytowane przez kemot456
Link to post
Share on other sites

Naturalnie, przełączniki kierowane dla pisarzy, to huczne klikające mechanizmy - zapewniają bardzo przyjemne odczucia, większa tolerancja nacisku, jest pobłażliwa, wybaczając wiele niechcianych muśnięć, które przełączniki liniowe wychwytują natychmiastowo.

Niestety, cóż, są cholernie głośne, a to jest prymarny aspekt elekcji klawiatury - prawda? 

 

Prawdziwym azylem, zdają się być przełączniki "Silent".

Odpowiednio zintegrowany z gumą "slider", uderzając o obudowę przełącznika podczas aktywacji, wycisza pogłos, zarówno podczas ruchu w dół, jak i w górę.

Absorbujące "slidery" występują wyłącznie w przełącznikach "tactile" i linearnych, konsumenci przełączników klikających, oczywiście aprobują gromki dźwięk "clicky-clacky".

 

Jedną z najintratniejszych możliwości klawiatur fabrycznie świetnych i niewymagających własnego wkładu, są Leopoldy.

Cieszą się ogromną rewerencją pośród klawiaturowych forów, znamienną cechą klawiatur "high-endowych", jest brak jakiegokolwiek podświetlenia.

Keycapsy zostały wykonane z tworzywa PBT, materiału odpornego na ścieranie, promienie UV, proste rozpuszczalniki czy wysoką temperaturę - faktura ostaje się wiecznie, i w technologii "double-shot" - czcionka jest integralną częścią klawisza, gwarantuje to wiekuisty font.

Grubość wynosi 1.5mm, co jest naprawdę imponującym wynikiem, sprzyja to oczywiście niższej tonacji odgłosu przełączników - jest to najlepszy fabryczny jest w dostępnych od ręki klawiaturach.

Posiadają niestandardowy, autorski profil, podobny do kontur Cherry - profil HyperX Alloy Elite, to znamienny OEM - w przypadku Alloya, grubość wynosi niecały milimetr, set wykonany jest z tworzywa ABS, w technologii "laster-etching" - faktura wyślizguje się relatywnie chyżo, powinna ostać się co najmniej kilka miesięcy.

Tworzywo ABS jest nietrwałe, wrażliwe na promienie UV, rozpuszczalniki, wysoką temperaturę, czy zupełnie ludzką eksploatację - nie zalecam myć klawiszy z plastiku ABS we wrzącej wodzie, czyścić acetonem czy w przypadku białej kolorystki wystawiać świadomie na słońce - proces żółknięcia jest odwracalny, ale pracochłonny.

Przesmarowane stabilizatory Cherry (jest to część mechaniczna, smar jest wymagany do poprawnej pracy), są naprawdę sympatyczne i konsystentne.

Całość zawiera skrupulatnie wykonane PCB i wyciszającą matę wewnątrz obudowy - Leopoldy cechuje subtelny wydźwięk podczas pracy.

Jedyną dostępność, ujrzymy w zagranicznych witrynach, niestety na Cherry MX Silent Red, ostał się model w unikalnym rozmiarze 66% - https://bit.ly/2IhCJXD.

Próbka pracy - https://bit.ly/31DW659.

 

Wybiórczy i autorski opis przełączników nisko-profilowych, znajdziesz tutaj: https://bit.ly/2WK9qpN.

Również zaleciłem w tym wątku spektrum klawiatur Logitecha, są to poczciwe klawiatury o niskim profilu.

 

Na tegorocznym Computexie w Tajwanie, rodzimy dla tego regionu Cooler Master, sprezentował model SK851.

Przełączniki (Omron, napiszę o nich krótką notę związaną z Romer-G) opiniowane są nagminnie, jako odbiegające od mechaników, o charakterystyce "mushy" klawiatur membranowych - mogą Ci się spodobać.

Martwi mnie kilka rzeczy, mianowicie... sprezentowany model w wersji beta, jest oczywiście layoutem Mac, keycapsy mają naprawdę niecodzienny montaż, jak przystało na przełącznik Omrona - oznacza to niewymienność kiepskiej jakości zestawu z tworzywa ABS i oczywiście MSRP producenta, które może przyćmić opłacalność SK851 i rozjaśnić selekcję z podaży wspomnianych klawiatur Logitecha.

 

 

 

Wynalazki typu SPC Gear jak się mają do np. tego HypeX?
 

Naprawdę poczciwie.

Krajowa dystrybucja opiewa naprawdę przepłaconymi klawiaturami, zauważ że absolutnie wszystkie posiadają zaimplementowane tworzywo ABS w postaci keycapsów, nierzadko brak smarowidła na stabilizatorach, które równie często są chybotliwe i nieudolnie zaprojektowane, jak w przypadku HyperX Alloy FPS.

Płacąc podwójnie, naprawdę nie otrzymujemy adekwatnego do ceny produktu, tyczy się to każdej klawiatury z naszego rynku.

 

 

 

Jeśli chodzi o Logitecha, Romer-G czy jakoś tak jest warte polecenia?

Romer-G, to przełączniki produkcji Omrona - linia B3K.

Nierozłączny ich przymiot, to naprawdę korpulentny okres eksploatacji, lecz wypadkowa wad często jest podwaliną, która prowadzi do odstawienia ich w kąt, w zestawieniu z klasycznymi przełącznikami mechanicznymi.

Zupełnie jak w przypadku SK851, montaż jest niekonwencjonalny, w przypadku przymusu wymiany, pozostaje wyłącznie skorzystanie z okresu gwarancyjnego - brak racjonalnych substytutów, pozostają nieocenione, niewiadome i nieintratne aukcje na AlliE - ceny to ponad 40$.

"Feeling" zależy od typu przełącznika, gdyż Romer-G, występują w dwóch wersjach - linearnej i "tactile".

Linearne nie zostały obarczone anatemą, opiniowane były mieszanie, choć twardo deklarowano ich działanie jako podobne do powszechnie znanych, linearnych przełączników Cherry i innych wzorowanych na klasycznych rozwiązaniach - Kailh czy Gateron.

Odmiana "Tactile" została zlinczowana, koronnym powodem było powiązanie ich z koszmarem entuzjastów klawiatur - gumowymi kopułami, czyli frazesowymi "membranówkami".

Przełączniki we wspomnianym Cooler Masterze, to B3KL, być może będą właśnie dostarczały podobnych odczuć, co Romer-G w wersji "Tactile".

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ze względu na kłopotliwą eksploatację Romer-G, zdecydowałbym się na klasyczne rozwiązanie przełączników.

Obecnie na JoyBuy'u, jest Ducky Zero 3087 - https://bit.ly/2wYBbvs.

Darmowa wysyłka do Polski, z doliczonym podatkiem VAT, cena wynosi ~330zł.

Jest to zdecydowanie lepszy wybór od każdej klawiatury z krajowej dystrybucji; PBT, font naniesiony na przód, przesmarowana autorska implementacja stabilizatorów Cherry, grubość fabrycznego zestawu, to 1.4mm.

 

W kwestii klawiatur o niskim profilu, pozostają wspomniane klawiatury Logitecha, jak i te opisane w podlinkowanym wątku.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...