Skocz do zawartości

Recommended Posts

Drogi autorze, jakie jest twoje doświadczenie w składaniu komputera, jaka praktyka? Jeśli potrafisz, to rozłóż go na części pierwsze i złóż jeszcze raz. Tu koledzy dobrze piszą o zasilaczu, ale drugim problemem może być płyta główna (zepsute czujniki temp.), lub pogięte piny. Zrób jak napisałem i obejrzyj piny pod lupą. Jeżeli natomiast nie masz w tym totalnie żadnego doświadczenia, to pozostaje ci serwis, bo naszych rad nie będziesz w stanie sprawdzić w praktyce...

Link to post
Share on other sites

 

 

Podobno taka temperatura to wina pasty która nalozylem
 

 

 

jedyna co ja zrobilem po kupnie to wlozylem swoj dysk,to wszystko.

 

motasz się w zeznaniach, raz tak raz tak...  

 

Na moje pytanie od kiedy masz te kłopoty, odpowiedziałeś że od chwili kiedy włożyłeś dysk ze starego komputera.

 

 

 

Poprzedni właściciel nie mial żadnych problemow z temperatura,

 

Bo Ci tak powiedział? czy wiesz to na 100%?

 

Czyli od kiedy masz ten sprzęt (4 dni) masz ten problem.

 

Powiem tak dysk i tak i tak śmieć.

Zasilacz - śmieć.

 

Jakie w końcu masz to chłodzenie -fabryczne od Ryzena (bo albo przeczyłem albo nie napisałeś)

 

Jak fabryczne to też do zmiany.          


Co do pasty to  bierz chociażby jakąś PT-2, bo też w końcu nie wiem czymś to tam wysmarował.

Link to post
Share on other sites

Drogi autorze, jakie jest twoje doświadczenie w składaniu komputera, jaka praktyka? Jeśli potrafisz, to rozłóż go na części pierwsze i złóż jeszcze raz. Tu koledzy dobrze piszą o zasilaczu, ale drugim problemem może być płyta główna (zepsute czujniki temp.), lub pogięte piny. Zrób jak napisałem i obejrzyj piny pod lupą. Jeżeli natomiast nie masz w tym totalnie żadnego doświadczenia, to pozostaje ci serwis, bo naszych rad nie będziesz w stanie sprawdzić w praktyce...

Jutro kupie paste arctic mx-2 wczesniej kupilem 1.5g titan za 9 zl i cala paste odrazu wylozylem na procesor, wiec jak jutro bd nakladal wyczyszcze dokladnie stara(zmywaczem do paznokci podobno mozna) i naloze nowa paste na procesor metoda na dwie kreski

Link to post
Share on other sites

Gdyby nie był chłodzony, prawdopodobnie komputer by się wyłączył, jeśli oczywiście płyta ma takie zabezpieczenie. W biosie można ustawić maksymalną (dopuszczalną) temperaturę i sprawna płyta wyłączy w odpowiednim momencie.

https://www.google.com/search?q=max+temp+AMD+A8+5600K&oq=max+temp+AMD+A8+5600K&aqs=chrome..69i57j0.11848j0j4&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites

 

 

motasz się w zeznaniach, raz tak raz tak...

 

Na moje pytanie od kiedy masz te kłopoty, odpowiedziałeś że od chwili kiedy włożyłeś dysk ze starego komputera.

 

 

Bo Ci tak powiedział? czy wiesz to na 100%?

 

Czyli od kiedy masz ten sprzęt (4 dni) masz ten problem.

 

Powiem tak dysk i tak i tak śmieć.

Zasilacz - śmieć.

 

Jakie w końcu masz to chłodzenie -fabryczne od Ryzena (bo albo przeczyłem albo nie napisałeś)

 

Jak fabryczne to też do zmiany.

 

Co do pasty to bierz chociażby jakąś PT-2, bo też w końcu nie wiem czymś to tam wysmarował.

Pasta Titan za 9 zł smarowalem no wydaje mi się że fabryczne nie znam się dokładniej
Link to post
Share on other sites

bez kitu

raz tak raz tak

robienie sobie jaj z naszego czasu

1,5 grama? silikonu? nie wyczyściłeś powierzchni stykowych przed aplikacją tego czegoś?

przestań. 2 strony g... kupy nie tematu.

 

Można zamknąć temat.

Wystarczy powiedzieć żebym wyczyścil dokładnie, nasmarowal tak i tak. Jutro mam zamiar kupić pastę arctic mx2 i Deepcool Chłodzenie procesora Multi ICE BLADE 100. Da radę czy nie?
Link to post
Share on other sites

nie wiem czy na pewno wiesz jak je zamontować... oddaj to komuś pewnemu - dla dobra twojego sprzętu.

Chyba, że chcesz go potraktować jako worek treningowy

Kupiłem pastę arctic mx2 procesor i radiator wyczyszczone alkoholem propyleonowym czy jakoś tak, nalozem dwie kreski pasty na procesor, założyłem radiator podpiolem wszystko włączyłem kompa i w hw monitor nadal taka temp, voltages gdy w biosie jest stale 0.9 to na wh monitor skacze z 0.9 do 1.1 i 1.4 a wraz z tym skacze temp, mam kompa zostawić włączonego? Może pasta potrzebuje czasu żeby zadzialac
Link to post
Share on other sites
0.9 do 1.1 i 1.4

taktowanie też Ci chyba skacze w tych momentach, więc masz włączone... jak to się nazywało? "Cool n' quiet"?

 

 

 

Może pasta potrzebuje czasu żeby zadzialac

24 godziny albo 48, nie pamiętam dokładnie - ale to różnica 2 stopni w maksie.

 

 

 

alkoholem propyleonowym

alkohol izopropolowy ?

 

 

 

baterię w bios masz do wymiany

 

dlaczego? zbootowała dobrze

nie patrz na napięcia podawane w programach xd 

Edytowane przez Bichits
Link to post
Share on other sites

taktowanie też Ci chyba skacze w tych momentach, więc masz włączone... jak to się nazywało? "Cool n' quiet"?

 

 

 

24 godziny albo 48, nie pamiętam dokładnie - ale to różnica 2 stopni w maksie.

 

 

 

alkohol izopropolowy ?

 

 

 

 

 

dlaczego? zbootowała dobrze

nie patrz na napięcia podawane w programach xd

Tak mam włączone cool n' quiet. Izopropylowy właśnie, zmieniłem wersję biosu u napięcie w biosie jest na 1.4 a w hwmonitor nadal skacze
Link to post
Share on other sites

 

 

voltages gdy w biosie jest stale 0.9 to na wh monitor skacze z 0.9 do 1.1 i 1.4
Chodzi o VID czy VCore bo to 2 kompletnie różne rzeczy? Skoki VID wraz ze zmianą zużycia CPU są normalne, to vcore ma znaczenie. Nie mam zamiaru się rozwodzić nad wytłumaczeniem różnic, do znalezienia w sieci w minutę.

Co do programów diagnostycznych to HWmonitor jest moim zdaniem bezużyteczny, oszukał mnie już wiele razy. Od siebie polecam HWiNFO64 zakładka sensors, gdzie są odczyty z większości czujników w komputerze w czasie rzeczywistym z możliwością zapisywania wszystkiego do pliku. Ewentualnie leciutki CoreTemp tylko do odczytu temperatur cpu, uważam go za dokładny. Proszę nie traktować tego jako kryptoreklamę tylko moją osobistą opinię, zresztą obydwa wymienione są darmowe i ogólnodostępne

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Chodzi o VID czy VCore bo to 2 kompletnie różne rzeczy? Skoki VID wraz ze zmianą zużycia CPU są normalne, to vcore ma znaczenie. Nie mam zamiaru się rozwodzić nad wytłumaczeniem różnic, do znalezienia w sieci w minutę.

Co do programów diagnostycznych to HWmonitor jest moim zdaniem bezużyteczny, oszukał mnie już wiele razy. Od siebie polecam HWiNFO64 zakładka sensors, gdzie są odczyty z większości czujników w komputerze w czasie rzeczywistym z możliwością zapisywania wszystkiego do pliku. Ewentualnie leciutki CoreTemp tylko do odczytu temperatur cpu, uważam go za dokładny. Proszę nie traktować tego jako kryptoreklamę tylko moją osobistą opinię, zresztą obydwa wymienione są darmowe i ogólnodostępne

Chodzi mi o VCore, i hwinfo pokazuje temp i kilkanaście stopni mniejsza niż hwmonitor
Link to post
Share on other sites
Jak zamontuje to chłodzenie powinno być okey? Wolę kupić i nie bawić się w zmianę napięć itd https://www.morele.n...-spc145-858456/

 

 

Weź Ty chłopie doprecyzuj bo 3 strony tematu - a taki syf informacyjny, że nie chce się już na to odpisywać.

Kupiłeś tą nową pastę? nałożyłeś po Bożemu? (cieniutka warstwa). Jaki efekt?

 

Dalej nie wiem jaki Ty masz ten cooler, jak nie wiesz co to to zrób zdjęcie i wrzuć tutaj

Edytowane przez pendzel_3
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...