Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, przychodze do was z problemem dotyczacym CHYBA procesora, w biosie cpu ma 37 stopni, cpu core voltage jest na 0.9, po wlaczeniu normalnie komputera odpalam HWmonitor i tam wszystko co jest w zakładce z procesorem(AMD A8 56000K) skacze, voltages(cores) z 0.9 do 1.4, Temperatures(cores) z 50 do nawet 80, Powers(cores) z 4 do 44 Package, jednym słowem wszystko z jest w zakladce procesor skacze nie o kilka tylko o kilka-kilkadziesiąt. Pasta na procesor byla nakladana dwa dni temu, komputer czyszczony ale nawet bez jednej klapy jest tak samo. Prosze o pomoc mecze sie z tym juz 4 dni :/

Specyfikacje :

Procesor : AMD A8 5600K APU Radeon HD Graphics 3.60Ghz

Płyta główna : MSI FM2-A75MA-P33

Karta graficzna : Geforce gt-630

4gm ram ddr3

Zasilacz : mercury atx 385w

SS z HWmonitor : https://imgur.com/H2Il5zs

Edytowane przez kondziu9731
Link to post
Share on other sites

@Up nie biały kruk, @Pendzelku, a czarna owca raczej :D

 

https://techlipton.pl/czarna-lista-zasilaczy/

 

Taki wynalazek, z definicji, może przy swoim obecnym przebiegu płatać różne figle (łącznie z finałowym "Allahakbar + boom"). Masz możliwość pożyczenia innego PSU na testy od kogoś?

Edytowane przez Rebelmind
Link to post
Share on other sites

:/

 

Zatem nie bardzo wiem jak Ci jeszcze możemy pomóc, trzeba podmienić dysk postawić system. I sprawdzić aby na 100% potwierdzić że to ten dysk.

 

Co nie zmienia faktu że ten hdd niestety już się do niczego nie nadaje.

Jeszcze ten twój zasilacz.. no co tu dużo mówić taka tykająca bomba, jak tylko masz możliwość podmienić to na coś "nie z czarnej listy" to to zrób- ja wiem może może sprzęt nie najnowszy ale szkoda i takiego.

Link to post
Share on other sites

:/

 

Zatem nie bardzo wiem jak Ci jeszcze możemy pomóc, trzeba podmienić dysk postawić system. I sprawdzić aby na 100% potwierdzić że to ten dysk.

 

Co nie zmienia faktu że ten hdd niestety już się do niczego nie nadaje.

Jeszcze ten twój zasilacz.. no co tu dużo mówić taka tykająca bomba, jak tylko masz możliwość podmienić to na coś "nie z czarnej listy" to to zrób- ja wiem może może sprzęt nie najnowszy ale szkoda i takiego.

Mam zasilacz jeszcze jeden ale bez tego 4 pinowego wejscia co sie wpina obok procka i podlaczylem dysk do innego kompa i tam temp procka nie przekraczala 40 a chlodzenie tam to podobne do tego co ja mam tylko z firmy cooler master 

Daloby rade znalezc jakies tanie dobre chlodzenie ? Socket fm2

Czy to byloby dobre ? https://www.olx.pl/oferta/chlodzenie-am2-am3-fm-cooler-master-heat-pipe-nowe-CID99-IDAfjD7.html

Link to post
Share on other sites

Jakie Ty masz te temerratury maksymalne w stresie? Bo z tego co podesłałeś wynika że procesor nie przekrasza 60stopni, a storo tak to nie ma sensu się bawić i wkładać tam innego chłodzenia.

 

 

 

Mam zasilacz jeszcze jeden ale bez tego 4 pinowego wejscia co sie wpina obok procka

W takim razie nawet nie pytam o  jaki to model bo też się nie nadaje.

 

 

 

podlaczylem dysk do innego kompa i tam temp procka nie przekraczala 40

Bo to tak nie działa.


skombinuj inny dysk i postaw na nim system od nowa.

Link to post
Share on other sites

Jakie Ty masz te temerratury maksymalne w stresie? Bo z tego co podesłałeś wynika że procesor nie przekrasza 60stopni, a storo tak to nie ma sensu się bawić i wkładać tam innego chłodzenia.

 

W takim razie nawet nie pytam o jaki to model bo też się nie nadaje.

 

Bo to tak nie działa.

Maksymalna temp przy włączeniu gry to 90 stopni
Link to post
Share on other sites

No to tak jak pisałem, bierz Spartana.

Tylko o ile taki Spartan obniży temp i z tego co czytałem to jest dosc duży i ciężko się gomontuje

No to tak jak pisałem, bierz Spartana.

Tylko o ile taki Spartan obniży temp czytałem i podobno jest duży i ciężko się go montuje

Zreszta skoro facetowi co miał go wcześniej chodził dobrze na tym chodzeniu to dlaczego teraz tak jest?

Link to post
Share on other sites

:/

 

Zatem nie bardzo wiem jak Ci jeszcze możemy pomóc, trzeba podmienić dysk postawić system. I sprawdzić aby na 100% potwierdzić że to ten dysk.

 

Co nie zmienia faktu że ten hdd niestety już się do niczego nie nadaje.

Jeszcze ten twój zasilacz.. no co tu dużo mówić taka tykająca bomba, jak tylko masz możliwość podmienić to na coś "nie z czarnej listy" to to zrób- ja wiem może może sprzęt nie najnowszy ale szkoda i takiego.

Podobno taka temperatura to wina pasty która nalozylem czyli titan bo przy sciaganiu chlodzenia trudno jest tak jakby odkleic to od procka

 

i tak było zawsze? bo to że te "skoki" pojawiły się po zmianie dysku to już uzgodniliśmy wcześniej

 

Nie wiadomo ze te skoki pojawily sie po zmianie dysku, jest to pierwszy dysk jaki wkladalem po kupnie tego pcta

Link to post
Share on other sites

 

 

Odkad podlaczylem dysk bo jest z starszego pcta
 

Nie wiadomo ze te skoki pojawily sie po zmianie dysku, jest to pierwszy dysk jaki wkladalem po kupnie tego pcta

 

 

;p

 

należy zobaczyć jaką obudowę ma autor, czy nie jest to jakiś wynalazek gdzie dziwaczne zasilacze tylko wchodzą

 

 

 

z tego co czytałem to jest dosc duży i ciężko się gomontuje

... no comment....

do chłodzenia też bym zapytał o obudowe... może to jakiś kadłubek czy coś 

Link to post
Share on other sites

 

 

;p

 

należy zobaczyć jaką obudowę ma autor, czy nie jest to jakiś wynalazek gdzie dziwaczne zasilacze tylko wchodzą

 

 

 

... no comment....

do chłodzenia też bym zapytał o obudowe... może to jakiś kadłubek czy coś 

 

Poprzedni wlasciciel nie mial zadnych problemow z temperatura, on oddawal co rok komputer do serwisu zeby wyczyscili i nalozyli paste. jedyna co ja zrobilem po kupnie to wlozylem swoj dysk,to wszystko.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...