Skocz do zawartości

czy warto wymienić komponenty


Recommended Posts

Witam wszystkich

 w tej chwili posiadam

procesor i5 4690k
płyta gł. msi z97-g43 v3
grafika radeon r9 280x gigabyte
pamięć ram 8gb 1600 mh kingston (2x4)

 

zastanawiałem się czy warto jeszcze coś wymienić (grafika) czy może lepiej kupić całość nową ?

mogę prosić o jakieś rady ?

 

ps.

odpaliłem wczoraj metro exodus i się przeraziłem ;)

Link to post
Share on other sites

czyli FHD ... wystarczy spokojnie GTX1070TI lub RTX2060 - tu to co Ci się bardziej opłaci kupić (różnica między tymi GPU w wydajności to jakieś 3-5% na korzyść RTXa) jeśli chodzi o procesor to, to co maxymalnie możesz "wsadzić" w tą płytę to i7-4790k, może i lekki relikt niedalekiej przeszłości ale nadal mocny procek a od tego co posiadasz wydajniejszy o jakieś 40-50%, no i RAM, troszkę wolny no i troszku go mało - ale jego zegar nie ma aż takiego znaczenia jak przy "ryżych" odpadach :)

Edytowane przez Elomin
Link to post
Share on other sites

Wsadzanie tutaj używanej i7 jest kompletnie nieopłacalne przy jej aktualnej cenie tj. 7 stówek. Przy wymianie grafiki na 2060 będzie spora poprawa ale musisz się liczyć ze 100 procentowym obciążeniem procka co będzie skutkowało niższymi minimalnymi fpsami i/lub spadkami klatek, to też zależy od gry bo nie wszystkie tak mocno siedzą na procku. Nie mniej da się spokojnie grać jeszcze bez zmiany całej platformy. Obowiązkowo oc procka. 

Edytowane przez kartofel24
Link to post
Share on other sites
myślisz że do tego sprzętu warto kłaść rtx 2060 czy może całość wymienić

 

wszystko zależy w jakim budżecie ta "całość" ;)

 

 

 

 

Wsadzanie tutaj używanej i7 jest kompletnie nieopłacalne przy jej aktualnej cenie tj. 7 stówek.
 

 

no niestety tak będzie dopóki AMD nie zacznie wypuszczać sensownych a przede wszystkim bezproblemowych procesorów

Edytowane przez Elomin
Link to post
Share on other sites

Co ma piernik do wiatraka jeśli chidzi o amd. Jak i7 4770/90 kosztuje tyle co nowy 9400f. Po prostu ludzie chcą ratować swoje sprzęty nie zmieniając płyty i ramu poprzez wsadzenie topowej jednostki która jeszcze dzielnie walczy i z dlatego ceny są jakie są.

Edytowane przez jakub1t
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

Co ma piernik do wiatraka jeśli chidzi o amd. Jak i7 4770/90 kosztuje tyle co nowy 9400f.

 

 

a ile ma kosztować ? :D skoro 4790k ma prawie taką samą wydajność jak 9400F - 2-5% różnicy na korzyść 9400F ( a jednordzeniowo 4790k bije na łeP 9400F) nie znaczy, że mam całą platformę zmieniać

Link to post
Share on other sites
Przy jednym rdzeniu bije 9400f jak jest podkręcony

 

chyba masz na myśli, że jak podkręcisz i to sporo 9400F to może zniwelujesz te 10% większej wydajności 4790K (na stockowych zegarach) rdzeń do rdzenia, 9400F na tle 4790K( cały czas mowa o zegarach fabrycznych) ratuje tylko to, że ma 6 rdzeni, choć ogólna wydajność na tle 4ech i siódemki wypada blado

 

 

 

No ale nie porównuj nówki ze sklepu ze starym sprzętem

 

 

cóż poradzę jak ta "nówka" to jeden wielki H*** :)

 

nie wszystko co nowe znaczy lepsze :)

Edytowane przez Elomin
Link to post
Share on other sites

Np w cinebenchu r15  i5 9400f jest lepszy od stockowego i7 4790 w jednym wątku jak i we wszystkich , są gry gdzie kręcony i7 nie daje rady i5  . Jak bym miał składać od podstaw to brał bym 9400f a nie 4790k , więc to nie taki H- coś tam jak napisałeś  :)  Ale autor tematu ma wybór bo platformę już ma pod starą i7 .

 

Tu takie coś znalazłem tyle że z i5 8400 (czyli prawie to samo tylko z gpu i z mniejszymi zegarami o 100mhz) 

 

https://www.youtube.com/watch?v=z4bNNBVxGFc

Link to post
Share on other sites

 

 

Ale autor tematu ma wybór bo platformę już ma pod starą i7 .

 

tak właśnie, autor tematu ma gotową platformę pod dobrego i wydajnego proca, czasem lepiej założyć starego proca niż pięć generacji młodszego i nic nie wnoszącego a potrzebującego "nowej platformy", 

 

 

 

Np w cinebenchu r15  i5 9400f jest lepszy od stockowego i7 4790 w jednym wątku jak i we wszystkich

 

tak, tu się zgodzę i7-4790 jest wolniejszy od 9400F ale cały czas jest mowa (przynajmniej z mojej strony) o wersji K  

Link to post
Share on other sites

Co ma piernik do wiatraka jeśli chidzi o amd. Jak i7 4770/90 kosztuje tyle co nowy 9400f. Po prostu ludzie chcą ratować swoje sprzęty nie zmieniając płyty i ramu poprzez wsadzenie topowej jednostki która jeszcze dzielnie walczy i z dlatego ceny są jakie są.

Nie namawiam do zakupu starej jednostki ale mnie się udało wycisnąć wszystko z LGA1150

 

Mam nadzieje że dwa lata spokojnie pociągnę na tym.

A za dwa lata to już trzy generacje do przodu sie kupi :D

 

Z tym że ja nie muszę mieć 895fps w CS:GO

Edytowane przez Lord_Krecitsqa
Link to post
Share on other sites

 

 

tak, tu się zgodzę i7-4790 jest wolniejszy od 9400F ale cały czas jest mowa (przynajmniej z mojej strony) o wersji K  
 

 

Cały czas miałem na myśli wersję K , po prostu nie dopisałem , zresztą na filmiku wszystko widać no i 8400 jest ciut wolniejszy od 9400f

Link to post
Share on other sites

Jak masz 4 banki pamięci to dokup 2x4 GB jeszcze i będzie dobrze. Mam jak by co na sprzedaż pamięci 2x4 Kingston hyperX, albo 2x4 crucial balistix cl9 1600 MHz . 110 + przesyłka 10 zł za jeden z zestawów.

 

Edytowane przez MariuszB35PL
Link to post
Share on other sites

a ile ma kosztować ? :D skoro 4790k ma prawie taką samą wydajność jak 9400F - 2-5% różnicy na korzyść 9400F ( a jednordzeniowo 4790k bije na łeP 9400F) nie znaczy, że mam całą platformę zmieniać

To stary golf III ma kosztować tyle samo co nowe polo TSI skora oba mają taką samą moc? Haswell to stara platforma. Uczciwa cena za i7 to 350 PLN. Jak ktoś chce sprzedać taki procek za 700 stów, to po prostu sumienia nie ma i szuka naiwniaków.

 

@deiffo: policz sobie koszt nowego zestawu na i5 8500 lub 9400f z płytą za 250-300 zł a upgrade Haswella do i7. Nowy zestaw, mimo, że nie kręcony, i tak będzie szybszy od Haswella i7.  Sprzedaj to co masz za kilkaset PLN, dołóż drugie tyle do taniej płyty B360 i będziesz miał nowy zestaw na kilka lat. Jak teraz wydasz na upgrade kilkaset PLN, to za 2-3 lata za całość weźmiesz 200 PLN.  Z drugiej strony za podobne pieniądze możesz mieć nową platformę z gwarancją i znacznie wydajniejszą od nawet kręconego Haswella K

Link to post
Share on other sites

@benutzer no spoko masz podejście.

 

Mówisz że i7 nie warto ale polecasz płytę z najtańszego segmentu ?

Jakiegoś wykastrowanego szrota :D

 

Wgl. Porażka takie płyty.

To stary golf III ma kosztować tyle samo co nowe polo TSI skora oba mają taką samą moc? Haswell to stara platforma. Uczciwa cena za i7 to 350 PLN. Jak ktoś chce sprzedać taki procek za 700 stów, to po prostu sumienia nie ma i szuka naiwniaków.

 

To wyremontuj sobie tego Golfa III na najtańszych częściach zobaczymy jak długo będzie jeździł :D

Link to post
Share on other sites

A po co dobra płyta do 9400f, jedyny zysk to taki że lepsze pamięci włożysz i zyskasz ze 2, 3 % na wydajności bardzo dużym kosztem.

 

Autor teraz ma dobrą płytę, a czy zrobił z niej użytek, pewnie nie bo nic nie wspomniał. Proc i ram niepodkręcone.

Link to post
Share on other sites

Myslę że podkręcenie sporo zmieni ale to zależy jakie OP ma chłodzenie. Bo jak trzeba zainwestować w nowy cooler to już lepiej chyba dozbierać i dołożyć do nowszej platformy. Tak jak ktoś pisał ceny używanych Inteli są absurdalne. Jeszcze na marginesie moim zdaniem posiadanie Intela K i płyty Z i działanie na stocku to świętokradztwo i marnacja materiału.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...