Skocz do zawartości

czy warto wymienić komponenty


Recommended Posts

 

 

To stary golf III ma kosztować tyle samo co nowe polo TSI skora oba mają taką samą moc?
 

 

to porównanie do CPU ma sie nijak 

po drugie, nikogo nie zmuszam i nic nikomu nie wciskam 

 

 

 

Uczciwa cena za i7 to 350 PLN.

 

to wg Ciebie a wg mnie to uczciwa cena za ten procek to -5% od ceny 9400f 

Link to post
Share on other sites

Ale 4790K to jednak już 5-letni procesor i trzeba brać to pod uwagę. Tak naprawdę jego wartość zależy też od warunków w jakich był użytkowany a tego nie sprawdzisz chyba że kupujesz od znajomego. Po premierze kosztował w okolicach 1100 zł, załóżmy że w 5 lat wartość spadła o połowę do 550zł. Za trochę ponad 450zł można kupić porównywalnego Ryzena 5 1600, tyle że dochodzą koszty wymiany platformy. Moim zdaniem wołanie 700zł za 5-letnią i7 to lekka przesada

 

EDIT: wiem że R5 1600 będzie słabszy ale nieznacznie

Edytowane przez zbiku90
Link to post
Share on other sites

@zbiku90

Tak to prawda co napisałeś.

Nikt normalny nie będzie pchał kasy w starą platformę.

Ma to sens jedynie dla tych co mają i tanim kosztem chcą podnieść wydajność.

 

Zauważ że po sprzedaży takiej i5 do używanej i7 trzeba dołożyć 500zł.

A to znacznie mniej niż przesiadka.

Poza tym zanim i7_4790k stanie się wolny miną conajmniej dwa lata :)

 

Czas płynie dość szybko, średnio co pół roku wychodzi coś nowego.

Jak pozbędę się tej podstawki obecne Ryzeny podzielą los AMD_FX8 cośtam :)

Ja wymienię sprzęt raz , a właściciel Ryśka już dwa :)

Może do profesjonalnych zastosowań warto już teraz ale do grania ?

No chyba że ktoś celuje w 4k ale kogo na to stać?

A już wgl dziwi mnie podejście takie:

"Kupię najnowszy procesor i tanią kartę graficzną,ale będzie super"

 

A potem czytasz że koleś ma jakiś hiper-super CPU+gtx1660, albo 1650 i żali sie że ma mało FPS w CS:GO :D

Edytowane przez Lord_Krecitsqa
Link to post
Share on other sites

 

 

Nikt normalny nie będzie pchał kasy w starą platformę

Sam ostatnio wymieniłem i5 2500K na i7 2600K  :D  Ale kosztowało mnie to po sprzedaży i5 tylko 200zł a różnica między 4 a 8 wątkami w dzisiejszych czasach jest spora. Szczególnie lubię pograć w Battlefield 1 a z 2500K@4,5ghz nawet na najniższych spadał poniżej 60fps, w rise of tomb raider też wyraźna poprawa. Także każdy przypadek jest indywidualny i trzeba kalkulować opłacalność do swoich wymagań. Ktoś może zapytać czemu nie 3770K żeby wymaksować s.1155. Różnica w cenie do 2600K jest nieracjonalna (ok 200zł) w porównaniu do osiągów (niecałe 10%) i po co pchać się w gluta żeby musieć jeszcze dołożyć kolejne +-200zł na porządne chłodzenie

Link to post
Share on other sites

Co nie zmienia faktu że do nowych gier przede wszystkim do wymiany jest GPU. Które i tak będzie ograniczane przez 4-wątkowy procesor i wracamy do punktu wyjścia. Żeby komfortowo pograć w Metro Exodus można rozważyć wymianę całej platformy. O jakim budżecie rozmawiamy bo nie wiem czy padła jakakolwiek kwota?

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

sorrki panowie że dopiero teraz odpisuję ale życie w realu .... sami pewnie wiecie;)

 

ogólnie teraz nie wiem co mam zrobić ...

wymiana grafiki + kręcenie procka

wymiana procka i kręcenie + wymiana grafiki

wymiana płyty , procka i grafiki

budżet w tej chwili bliżej nie określony. Jeżeli sprzedałbym grafikę to dołożyłbym do rtx2060 bo chyba nic lepszego nie idzie wyrwać porównując cena/jakość. czy się mylę ?:) 

Link to post
Share on other sites

To do konkretnego OC się raczej nie nada. W takiej sytuacji proponuję sprzedać co masz, dołożyć ten 1000zł i kupić nową platformę np pod ryzen. Pakowanie kasy w i7-47xxK i na dodatek lepsze chłodzenie żeby ją podkręcić nie ma sensu. A ta Twoja i5 będzie Cię i tak ograniczać jeśli wymienisz tylko grafikę. Za wszystko (cpu+gpu+mobo+ram) weźmiesz ok 1000zł, może troszkę mniej i za 2000 można by nad czymś pomyśleć.

Link to post
Share on other sites

Fera do oc i5 powinna starczyć . Obstawiam 75 stopni na 4.5ghz . Ja na Twoim miejscu bym kupił lepszą kartę graficzną i podkręcił proca . I odkładał na resztę sprzętu bo za 1300 nie kupisz wszystkiego na raz . Jeśli grafa ma starczyć na dłużej .

 

Z używek to własnie gtx 1070 i 4770k  i się wyrobisz po sprzedaży gpu i cpu . Tylko grafikę trzeba z głową kupować bo sporo szrotu koparkowego jest .

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

Zależy od gry, nieraz nic nie poczujesz, a w kolejnej nie będą Cię denerwować różne przycięcia, które mogły by wystąpić na i5.

 

Jeśli chodzi o wspomniane przez ciebie metro exodus to nie powinno być różnicy między i7, a i5. Tak przynajmniej widziałem na teście.

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...