Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

PS4 czy PS4 Slim

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dunio333

Dunio333
  • Dyskutant

• 233 postów

Napisano 12 czerwiec 2019 - 21:40

Zastanawiam się nad zakupem PS4, ale widzę, że Slim jest dwa razy droższa. Czy opłaca się aż tyle dokładać? Różni się dużo od zwykłego PS? Nie wiem czy kupować PS4  czy jednak poczekać jeszcze z dwa miesiące odłożyć i kupić Slim.

• 0

#2 PatrykNoX

PatrykNoX
  • Nowicjusz

• 9 postów

Napisano 13 czerwiec 2019 - 10:07

Witaj Dunio333,

Chcesz zapewne zakupić używaną konsolę, prawda?
Jeżeli tak to w zależności od ceny wybrałbym wersję slim, mimo iż sam posiadam pierwszą wersję PS4 jak i PS4 Pro, to wybrałbym jednak chudzinkę, tylko wtedy bym takowej szukał z gwarancją.

Moją radę argumentuję tym, iż mniejsza wersja pobiera odrobinę mniej prądu, jej "bebechy" są odrobinę inaczej zaprojektowane - zmiany może są i kosmetyczne, ale pozwoliło to na zmniejszenie poboru prądu o około 40% (z 250W do około 165W), co może się przyczynić również do mniejszej ilości generowanego ciepła przez pudełko a to ściśle wiąże się również z kulturą pracy konsoli i chłodzenia - konsola się nie nagrzewa aż tak bardzo i jej wentylatory nie działają niczym startujący Boeing 747  ;), chociaż również i  na to złotej zasady nie ma i przy niektórych grach potrafi się zagotować - przykładowo taki Red Dead Redempton 2.

Znaczącą różnicą może być również fakt, że odchudzona wersja konsoli ma tylko dwa porty USB, jeżeli chcesz podłączyć dysk i ładować pada to Będziesz miał wykorzystane wszystkie porty USB, przy czym oba są z przodu i przy podłączeniu dysku niestety kabelek będzie z przodu.

Zmiana dysku wydaje mi się bardzo prosta w modelu slim, chociaż nawet w pierwotnej wersji konsoli nie była ona w żaden sposób skomplikowana  :).

Kolejnym aspektem jest również wykorzystanie w Slim innego modułu sieciowego, przez co jest wspierany standard 5GB IEEE 802.11 a/b/g/n/ac, którego w protoplaście nie sposób szukać z oczywistych względów.

Ostatnim, aczkolwiek kosmetycznym aspektem jest wygląd, a konkretnie gabaryty konsolek. Młodsza wersja jest znacząco mniejsza, przez co w zależności od tego gdzie i jak ją Będziesz Chciał ją usytuować może mieć dla Ciebie znaczenie, tak samo jak jej transport  :).

To tyle na temat samej konsoli, został jeszcze jeden mały, aczkolwiek istotny element, czyli pad. Zmiany pod tym względem są jedynie płaszczyźnie wizualnej. Dualshock 4 v2 (czyli pad z konsoli Slim) jest matowy, a nie błyszczący, odrobinkę poprawiono jakość gumek na analogach oraz w panelu dotykowym również jarzy się na jego topie (na samej górze) takie samo światełko, jak z tyłu kontrolera. Powiadają, że jest również bardziej wytrzymały, ale wątpię, Żebyś zdecydował się na przeprowadzenia Crash Testów  :P.

Wyżej opisałem tylko znaczące różnice, nie rozpisywałem się przykładowo na temat pojemności dysków, gdyż jest to raczej sprawa oczywista.  ;) 

Mam nadzieję, że moja argumentacja w jakimś stopniu ułatwiła Ci decyzję, naprostowała niektóre aspekty, bądź pomogła w jakimś stopni.
W razie jakichkolwiek wątpliwości, pytań bądź problemów służę pomocą.  :)

Pozdrawiam,
Z poważaniem
PatrykNox

Użytkownik PatrykNoX edytował ten post 13 czerwiec 2019 - 10:11

• 2

#3 Dunio333

Dunio333
  • Autor tematu
  • Dyskutant

• 233 postów

Napisano 13 czerwiec 2019 - 17:27

Właśnie że chciałbym nową kupić :).

• 0

#4 PatrykNoX

PatrykNoX
  • Nowicjusz

• 9 postów

Napisano 13 czerwiec 2019 - 20:46

Witam,

W takim wypadku to też sporo rozwiązuje Drogi Panie Dunio333  :).
Jeżeli Dostaniesz obecnie nową konsolę PS4 w wersji fat, nie przeszkadzają Ci wyżej wymienione przeze mnie aspekty dotyczące kultury pracy to Możesz śmiało brać wersję fat.

Różnice pomiędzy protoplastą, a wersją slim przedstawię Ci w punktach, aby były one jak najbardziej przejrzyste dla Ciebie:
- Slim pobiera o około 40% mniej prądu,
- Slim nie nagrzewa się tak bardzo jak wersja pierwotna, ze względu na odchudzoną konstrukcję,
- Slim bazując na wyższych dwóch punktach nie hałasuje aż tak bardzo,
- Karta sieciowa w chudszej wersji jest nowsza i obsługuje więcej standardów,
- Slimka ma tylko dwa porty USB, w porównaniu do jej starszej siostry,
- Odrobinkę lepszej jakości pad - przede wszystkim gumki w analogach,
- Gabaryty - to jest akurat jak najbardziej oczywista sprawa i w sumie jak najbardziej indywidualna,
- Cena - to również jest jak najbardziej oczywiste i to w zależności od posiadanych funduszy to również może być nawet punktem przeważającym nad pozostałymi, więc to akurat od Ciebie Drogi Użytkowniku zależy  :),
- Gwarancja w przypadku obu wersji konsoli z tego co pamiętam wznosi tyle samo, czyli rok (chyba, że coś się pod tym względem zmieniło  :)).

W razie jakichkolwiek wątpliwości, dalszych pytań jak najbardziej będę służył pomocą, radą oraz z chęcią wyjaśnię wszystko  :)

Pozdrawiam,
Z poważaniem
PatrykNoX

• 1

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych