Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

Postaram się szybko i treściwie powiedzieć o co chodzi, ogółem ostatnie pół roku grałem w mało wymagające gierki typu crossout czasem wot, ale dziś sobie odpaliłem Hunta Showdown który dosyć mocno obciąża procesor czasem nawet w 70-80% no i pojawił się problem, dwa razy mi komputer wyrzucił bluescreena z powodu przegrzania się procesora, przez chwilę myślałem, że mi padła pompka w chłodzeniu, ale jednak nie po głębszej analizie doszedłem do wniosku, że ostatni rdzeń procesora momentalnie po zapuszczeniu benchmarka łapie temp 99 stopni kiedy pozostałe 3 trzymają około 75-80 taką temp trzyma procesor po podkręceniu. Na stockowych zegarach na ostatnim rdzeniu trzyma 95 stopni co i tak średnio mnie zadowala.

 

Wszedłem w uefi i wyłączyłem w opcjach ostatni rdzeń, procesor chodził na 3 jajkach i działał normalnie nie łapał bluescreena i temp trzymał takie jak powinien mieć. Czy to na pewno może być uszkodzony procesor czy jednak coś innego? Procesor ponoć był na delidzie tak mówił poprzedni użytkownik od którego go kupiłem ponad 3 lata temu jestem skłonny mu uwierzyć bo trochę silikon spod IHS procka wychodzi.

 

Komputer i tak miałem czyścić w najbliższych dniach i dawać wszędzie nowe pasty, ale szczerze wątpię, aby to była wina wyschniętej pasty

 

Screensho_qsxssas.jpg

 

Screensho_qsxssqp.jpg

 

EDIT: A no i to, że na drugim zdjęciu jest 95 stopni to akurat przypadek zazwyczaj cały czas jest 99 stopni oba screeny z procesorem po OC a samo OC było ustawione ze 2 lata temu i tak chodził do dziś, ale teraz go ustawiłem na stock  

 

EDIT2: W idle zachowuje się normalnie nie ma jakoś znacznie wyższych temperatur w porównaniu do reszty 

Edytowane przez WaltKowalski
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...