Skocz do zawartości

ASUS PRIME X470-PRO


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Navier,

Recommended Posts

Hejka Pany 

Czy warto kupić :

ASUS PRIME X470-PRO i Ryzena 2700 

Bo mogę go dostać na promocji w  x-komie za 559 zł  i 800 zł za procesor ?

Czy czekać na najnowszą generacje procesorów ? 

A płytę pozostawić sb na ryzena 3600x czy 3700x ? 

Jakie są wasze opinie na temat płyty ? 

Czy jeszcze wyczekiwać  obniżek innych płyt godnych polecenia ? 

Wgl jak wygląda ta płyta pod względem sekcji zasilania ?? 

Wykorzystywanie Programowanie .

 

Link to post
Share on other sites

Płyta spoko, jedyne co ssie to radiator sekcji zasilania. Jest b. lekki-tj szybko się nagrzewa, ale zapewne wystarczy wentylator na top przy OC.

 

Nie wiem jak u Ciebie z kasą, ale wybrałbym 3700x, ale tu cena cena pewnie poszybuje w okolicy 1400-1500zł, ew 3600, 3600x.

Link to post
Share on other sites

Z tym gorącym radiatorem to trochę mit. Buildzoid tak na niego pluje, a testował na stole z AiO. Ja mam Noctuę Nh-d15s i na wysokości VRM wentylator wyciągający powietrze z tyłu. Przy takim obiegu powietrza nie udało mi się sekcji zasilania zagrzać powyżej 55 stopni (na 2700X). Sprawdzane pirometrem bo ASUS zapomniał o czujniku temperatury na VRM, co uważam za największą wadę tej płyty, jeśli ktoś chce robić na niej grube OC.

Dla mnie płyta ma jednak więcej zalet - przyzwoity BIOS, możliwość wyłączenia świecidełek, dwa M.2 PCIe 3.0 (x4 i x2), gdzie większość płyt x470 drugie gniazdo ma pociągnięte z chipsetu (więc jedynie 2.0).

 

Jenot

 

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Bierz najszybsze na co Cię stać. Przepustowość pierwszego M.2 to ponad 3.5GB/s, drugiego około 1.5. Ja mam Samsunga 970 Evo Plus 500GB w pierwszym slocie (wyciąga lekko ponad 3GB/s), w drugim taki sam 250GB. Wiem, mogłem do drugiego slotu kupić coś tańszego, bo nie wykorzystuję jego przepustowości. Ale jak kupowałem to nie wiedziałem o tym - mój błąd.

 

Jenot

 

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...