Skocz do zawartości

Patriot Viper 4 3000mhz


Recommended Posts

Witam, mam zamiar rozbudować pamięć ram z 8gb 2x4 o kolejne dwie kości 2x4 takie jak w temacie. Procesor to Ryzen 5 1600X, aktualnie 2x4 działa bez problemu na 3000mhz, czy 4x4 będą działały bez problemu na 3000mhz czy jednak może być tak, że nie osiągnę takiego taktowania ?

Płyta główna to Gigabyte B450M DS3H.

Pozdrawiam

 

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

to jest właśnie jedno z tych pytań na które nie ma jednoznacznych odpowiedzi,

 

oficjalny "memory support" przy single rank, oraz 4 bankach to 2133Mhz oczywiście nie wykluczone że pójdą sporo wyżej.

 

Pewniejszą operacją wydaje się sprzedaż  bądź co bądź chodliwego jeszcze zestawu 2x4 3000 i zakup np. G.skill Aegis 2x8gb 3000 gdzie jest dużo większa szansa że XMP odpali się bezproblemowo.

Link to post
Share on other sites

No właśnie aktualnie te patrioty staniały i kosztują 249 zł na x-kom z profilem xmp działają na 3000 Mhz dlatego chciałem dokupić kolejne dwie kości ... Ale nie ma właśnie pewności jak to będzie chodziło :/

 

A teraz z innej beczki jeśli można ;) mam też mały problem z kompem kiedy np. Podczas burzy odłącze go od prądu i przywrócę zasilanie, włączę pc to nic nie reaguje komp chodzi ale obraz jest czarny a w USB nie ma zasilania, przytrzymanie przycisku Power na obudowie i wyłączenie w ten sposób pc oraz ponowne włączenie rozwiązuje problem i pc startuje normalnie. Jednak mimo włączonego profilu xmp pamięć chodzi na 2133 muszę wejść do biosu, wyłączyć i od razu włączyć profil xmp by pamięć chodziła normalnie na 3000 Mhz. Jaka może być przyczyna ? Reszta pc :

Karta Asus strix gtx 1050ti oc ( wymienię jak będę potrzebował ) zasilacz silentium pc vero L2 500w dysk ssd ze starego kompa plextor m6s 128gb i hdd seagate 1T 7200rpm ( modelu nie pamiętam )

 

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Po każdym wyłączeniu PSU tak się dzieje?czy tylko "hard reset",  bios się nie resetuje? 

niestety powodów takiego stanu rzeczy może być cała masa, co co możesz sprawdzić:

 

1.Rest ustawień bios do fabryki  > sprawdź.

2.Zostaw jedną kość ramu   > sprawdź

2.podmianka PSU

 

No i w końcu sama płyta główna bo w googach aż roi się od problemów podobnych do twojego


 

 

No właśnie aktualnie te patrioty staniały i kosztują 249 zł na x-kom
 

 

no a Aegisy 2x8 365zł 

 

Win+R -> calc -> Enter :P

Link to post
Share on other sites

Jest tak za każdym razem jak nie ma zasilania, gdy np wyłącza dostawę prądu przez jakieś prace itp ... gdy komputer jest podłączony pod sieć jest ok. Wyłączam go normalnie i następnego dnia odpalam bez problemu ...

 

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Bios się nie resetuje bo wszystkie ustawienia zostają tylko ram wraca do 2133 mimo, że w biosie jest ustawiony profil xmp ... w biosie niby pokazuje 3000mhz ale Windows pokazuje 2133mhz dopiero jak wyłącze i włączę profil xmp to Windows pokazuje 3000mhz Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

Na początek zrób te w/w rzeczy ;)A odnośnie ramu to sądze że za 116zł ktoś kupi twoje Vipery od ręki;)
W cenie 379 zł są też patrioty 3200mhz 2x8 gb czy to nie lepsza opcja ? ;) Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka
Link to post
Share on other sites

mam też mały problem z kompem kiedy np. Podczas burzy odłącze go od prądu i przywrócę zasilanie, włączę pc to nic nie reaguje komp chodzi ale obraz jest czarny a w USB nie ma zasilania, przytrzymanie przycisku Power na obudowie i wyłączenie w ten sposób pc oraz ponowne włączenie rozwiązuje problem i pc startuje normalnie. 

Mam to samo na tej samej płycie głównej. 

Całkowite odcięcie zasilania powoduje problemy przy pierwszym uruchomieniu. To jest wina płyty głównej - Biosu. 

W cenie 379 zł są też patrioty 3200mhz 2x8 gb czy to nie lepsza opcja ? ;) Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

Sprzedaj obecne 2x4Gb i kup sobie ten zestaw. U mnie 4x8GB 3200 działało tylko na 2666Mhz. 

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

t

 

W cenie 379 zł są też patrioty 3200mhz 2x8 gb czy to nie lepsza opcja ? ;) 
 

 

Aegisy w mnie z R7 1700 na B450-a pro działają stabilnie na 3200 a nawet 3333( na 3333 trzeba już niestety podnosić mocno napięcia)

Patriotów nie miałem w rękach wiec ciężko mi powiedzieć cokolwiek.

 

 

 

Całkowite odcięcie zasilania powoduje problemy przy pierwszym uruchomieniu. To jest wina płyty głównej - Biosu. 
No i to by pasowało bo jak wspominałem w sieci jest masa wpisów na ten temat. Może przy następnych aktualizacjach producent coś poprawi, chociaż jeżeli do tej pory tak się nie stało to może wskazywać jednak na jakiś problem sprzętowy/konstrukcyjny tej płyty.
Link to post
Share on other sites
t

 

Aegisy w mnie z R7 1700 na B450-a pro działają stabilnie na 3200 a nawet 3333( na 3333 trzeba już niestety podnosić mocno napięcia)

Patriotów nie miałem w rękach wiec ciężko mi powiedzieć cokolwiek.

No i to by pasowało bo jak wspominałem w sieci jest masa wpisów na ten temat. Może przy następnych aktualizacjach producent coś poprawi, chociaż jeżeli do tej pory tak się nie stało to może wskazywać jednak na jakiś problem sprzętowy/konstrukcyjny tej płyty.

No to chyba wezmę te Aegisy ;)

DjXbeat co do płyty to bios mam w wersji F4 A jest już wersja F40 pod Ryzen 3000 narazie nie wgrywałem bo nie wiem czy płyta dalej będzie obsługiwała Ryzeny pierwszej gen. Raczej nie będzie z tym problemu ? A jeśli to wina płyty to taki objaw nie zepsuje jakiegoś komponentu w przyszłości ?

 

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

DjXbeat co do płyty to bios mam w wersji F4 A jest już wersja F40 pod Ryzen 3000 narazie nie wgrywałem bo nie wiem czy płyta dalej będzie obsługiwała Ryzeny pierwszej gen. Raczej nie będzie z tym problemu ? A jeśli to wina płyty to taki objaw nie zepsuje jakiegoś komponentu w przyszłości ? Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

Ja wgrywałem wszystkie Biosy i problem po odłączeniu zasilania nadal występuje. Nie ma możliwości by coś się uszkodziło także o to się nie martw.  Możesz bez problemu wgrać Bios F40 tylko, że jeśli zamierzasz siedzieć na 1-2 generacji to zostaw sobie ten, który masz bo na nim jest najwyższa wydajność. 

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites
Ja wgrywałem wszystkie Biosy i problem po odłączeniu zasilania nadal występuje. Nie ma możliwości by coś się uszkodziło także o to się nie martw. Możesz bez problemu wgrać Bios F40 tylko, że jeśli zamierzasz siedzieć na 1-2 generacji to zostaw sobie ten, który masz bo na nim jest najwyższa wydajność.
Jak na chwilę obecną nie zamierzam wymieniać cpu wystarczy mi w zupełności ;) dzięki za radę ;) pozdrawiam

 

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

 

 

bios mam w wersji F4 A jest już wersja F40 pod Ryzen 3000 narazie nie wgrywałem bo nie wiem czy płyta dalej będzie obsługiwała Ryzeny pierwszej gen. Raczej nie będzie z tym problemu ?

 

Byłem pewien, że masz aktualny bios, ręki sobie obciąć nie dam wiec sprawdź, ale chyba twojej płycie nie grozi brak 1gen, czy się mylę? 

Link to post
Share on other sites
Byłem pewien, że masz aktualny bios, ręki sobie obciąć nie dam wiec sprawdź, ale chyba twojej płycie nie grozi brak 1gen, czy się mylę?
No właśnie nie jestem pewien dlatego się wstrzymuje z aktualizacją do F40

 

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Ja mam płytę B450M DS3H i mam wgrany Bios F40 - Ryzen pierwszej genarcji (R7 1700) działa bez problemu. 


 ale chyba twojej płycie nie grozi brak 1gen, czy się mylę? 

Na Biosie F40 obsługującym Ryzeny 3 gneracji bez problemu działają ryzeny 1 i 2 generacji. 

Link to post
Share on other sites

Ja mam płytę B450M DS3H i mam wgrany Bios F40 - Ryzen pierwszej genarcji (R7 1700) działa bez problemu. 

 

Czyli aktualizuj bez obaw, zaszkodzić nie powinno a może coś się poprawi, ten problem obsługi dotyczy chyba tylko budżetowych płyt z 8mb pamięci wbudowanej. Tam porostu fizycznie nie mieszczą się instrukcje do obsługi wszystkich generacji.

Link to post
Share on other sites
Czyli aktualizuj bez obaw, zaszkodzić nie powinno a może coś się poprawi, ten problem obsługi dotyczy chyba tylko budżetowych płyt z 8mb pamięci wbudowanej. Tam porostu fizycznie nie mieszczą się instrukcje do obsługi wszystkich generacji.
Z tego co widzę trzeba najpierw zaktualizować do F32 a potem do F40 i zainstalować najnowszy sterownik chipsetu ... Wcześniej tej informacji nie było dobrze, że nie aktualizowalem wcześniej.

 

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...