Skocz do zawartości

Ocena zestawu do gier.


Recommended Posts

Proszę o ocenę zestawu.


Główne przeznaczenie to cs:go i najnowsze gry.

Czy ten monitor będzie dobry do profesjonalnego grania w cs:go?

Czy polecicie jakiś inny monitor 27 cali lub więcej za około 1000zł?

Czy ten zestaw jest dobrze złożony i czy można coś zmienić żeby ulepszyć?

Czy można coś zmienić żeby nie obniżyć wydajności a obniżyć cenę?

Link to post
Share on other sites

Hej.

 

Kiedy ten zestawik ma być gotowy? Jeśli np za miesiąc to może okazać się, że Ryzen 3600 lub 3600x jest lepszym wyborem. Wg slajdów computex i e3 Ryzen 4.4, 4.5Ghz jest szybszy w cs:go niż 9700k, 9900k 4.9-5.0Ghz. Ale pewnym można być wtedy, kiedy nowymi prockami zajmą się niezależni testerzy.

Zestaw proc+płyta może kosztować 850-950zł lub ~1100(3600x)+399zł + chłodzenie nie musi być aż tak dobre, prawdopodobnie wystarczy fera 2 za 99zł.

 

Ten zestaw co podałeś jest dobry, poza zasilaczem, lepiej iść w BQ sytempower 9 500w z przetwornicą DC-DC. Niezależna kontrola napięć + lepsze podzespoły. Ten zestaw i tak rzadko kiedy pobierze więcej niż 300W.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie jak kolega wyżej. Do CS:GO zarówno Ryzen jak i Intel spokojnie wystarczy a może się okazać, że AMD na prawdę pokaże coś dobrego zarówno w sferze CPU jak i GPU. Jeżeli masz do wydania tyle na komputer to moim zdaniem warto poczekać i się przekonać co będzie. Co do zasilacza również się zgodzę - to nie jest podzespół tak często wymieniany jeżeli się kupi dobry markowy - zwłaszcza, że inne podzespoły są bardzo dobre i nie ma co oszczędzać na zasilaczu :) 

Link to post
Share on other sites

Hej.

 

Kiedy ten zestawik ma być gotowy? Jeśli np za miesiąc to może okazać się, że Ryzen 3600 lub 3600x jest lepszym wyborem. Wg slajdów computex i e3 Ryzen 4.4, 4.5Ghz jest szybszy w cs:go niż 9700k, 9900k 4.9-5.0Ghz. Ale pewnym można być wtedy, kiedy nowymi prockami zajmą się niezależni testerzy.

Zestaw proc+płyta może kosztować 850-950zł lub ~1100(3600x)+399zł + chłodzenie nie musi być aż tak dobre, prawdopodobnie wystarczy fera 2 za 99zł.

 

Ten zestaw co podałeś jest dobry, poza zasilaczem, lepiej iść w BQ sytempower 9 500w z przetwornicą DC-DC. Niezależna kontrola napięć + lepsze podzespoły. Ten zestaw i tak rzadko kiedy pobierze więcej niż 300W.

Ja już postanowiłem że kupie coś z Intel i Nvidia.

A jakiś inny zasilacz modularny lub pół modularny około 600W za około 300zł?

Co to dokładnie jest ta przetwornica DC-DC? Bo dokładnie nie wiem.

Myślałem żeby do zestawu kupić zasilacz awaryjny UPS tylko nie wiem który polecilibyście jakiś?

Dokładnie jak kolega wyżej. Do CS:GO zarówno Ryzen jak i Intel spokojnie wystarczy a może się okazać, że AMD na prawdę pokaże coś dobrego zarówno w sferze CPU jak i GPU. Jeżeli masz do wydania tyle na komputer to moim zdaniem warto poczekać i się przekonać co będzie. Co do zasilacza również się zgodzę - to nie jest podzespół tak często wymieniany jeżeli się kupi dobry markowy - zwłaszcza, że inne podzespoły są bardzo dobre i nie ma co oszczędzać na zasilaczu :)

Czyli chcesz powiedzieć że ten zasilacz który jest w zestawie nie jest markowy?

Ja już postanowiłem że kupie coś z Intel i Nvidia.

A jakiś inny zasilacz modularny lub pół modularny około 600W za około 300zł?

Myślałem żeby do zestawu kupić zasilacz awaryjny UPS tylko nie wiem który polecilibyście jakiś

Link to post
Share on other sites

Jest markowy i nigdzie nie napisałem, że nie jest. Kolega z drugiego posta Ci napisał czemu BQ albo inny zasilacz z DC-DC i opisał o co z tym chodzi a mimo to pytasz. Wystarczyło post przeczytać do końca.

https://www.x-kom.pl/p/363851-zasilacz-do-komputera-silentiumpc-650w-supremo-fm2-gold.html#Opinie

Dodam jeszcze coś o monitorze. Jeżeli już użyłeś sformułowania " do profesjonalnego grania w cs:go" to nie patrzysz na monitory 144 Hz a 240 Hz. Druga kwestia szukasz czegoś na TN - matryca musi być jak najszybsza. Dodatkowo 27 i Full HD - co to to nie.

Mam i polecam:

https://www.x-kom.pl/p/383087-monitor-led-24-dell-alienware-aw2518hf.html?utm_source=ceneo&utm_medium=comparison&utm_campaign=ceneo_bid

Ewentualnie w mniejszym budżecie: (Poczytaj sobie o tym monitorze) 

https://www.x-kom.pl/p/444657-monitor-led-24-acer-kg251qdbmiipx-czarny-240hz.html

Generalnie nie polecam 27 cali łączyć z Full HD - WQHD to optymalna rozdzielczość aby było miłe dla oka. Do grania w szybkie FPS'y nie ma sensu brać większego monitora jak 24 - 24,5 cala.

Edytowane przez Kirolen
Link to post
Share on other sites

Spoko.

 

Z tych gorszych to może i ujdzie, ale BQ systempower na dc-dc jest tier wyżej w hierarchii zasilaczy.

 

Przetwornica dc-dc w zasilaczach daje wyższą sprawność jak i jest używana do rozdzielania poszczególnych linii 12v 5v i 3.3v i 'traktuje' je osobno a Vero to grupowa sekcja, i taki 3.3 i 5v wpływa negatywnie na 12v i odwrotnie.

 

Naprawdę dobre zasilacze zaczynają się od 320, 360+ np seria Seasonic focus+ 450 starczy lub 550, bo w sumie nie jest wiele droższy.

Link to post
Share on other sites

 

 

Czyli chcesz powiedzieć że ten zasilacz który jest w zestawie nie jest markowy?

 

Zawsze kiedy słyszę to sformułowanie, to zbiera mnie na śmiech... a co to znaczy markowy? To określenie rodem z PRL dawno powinno trafić do lamusa.
 
SPC który wybrałeś nie jest najgorszy - jest marki Silentium PC - a to nie najgorsza marka, wiec tak jest markowy:)
co nie zmienia faktu, że Koledzy Ci dobrze podpowiadają warto dołożyć kilka zł do BQ.
 

 

A jakiś inny zasilacz modularny lub pół modularny około 600W za około 300zł?

 

 

 

Myślałem żeby do zestawu kupić zasilacz awaryjny UPS tylko nie wiem który polecilibyście jakiś
 
 
Mam, działa... ale nie ma napisu "gaming plus" za to ma fajne ledy które ładnie świecą w nocy lecz nie RGB. :rotfl:
Link to post
Share on other sites

Ominęły mnie czasy PRL'u, ale chętnie się dowiem co złego jest w słowie markowy. Mi się to kojarzy z czymś dobrej jakości. Oczywistym jest, że każdy produkt z nazwą to swego rodzaju "marka" jednak nie dopisywałbym na siłę złej ideologi słowie "markowy" :D 

Co do UPS'a moim zdaniem odpada. Ma za mało czerwonych akcentów co może w negatywny sposób sugerować, że jest to zwykła rzecz "dla ludu" a nie prawdziwych graczy.  8-) 

A tak serio - jeżeli kolega chciałby na prawdę kupić teraz UPS to niech przeznaczy tą kwotę na lepszy zasilacz/monitor a UPS dokupi w późniejszym czasie - osobiście bym tak zrobił. 
 

Link to post
Share on other sites
https://www.x-kom.pl/p/457277-monitor-led-27-samsung-c27jg50qqux-curved.html#Opinie

Taki możesz wypróbować. Z ciekawości to duże masz biurko ? Jeżeli monitor będzie zbyt blisko to nie będzie wygodny. Dysponuje 27' oraz 24,5' i osobiście wolę korzystać z 24,5 w grach. Dodatkowo jeżeli nadal skłaniasz się ku 27' i Full HD to jeżeli monitor będzie zbyt blisko to nie będzie zbyt przyjemne korzystanie z niego. Różnica w ostrości jest widoczna gołym okiem. Więc podałem Ci propozycje z WQHD. Generalnie to masz tysiąc tematów na ten temat i wystarczy poszukać to co Cię interesuje. Zarówno w kwestii wybranego przez Ciebie monitora jak i jego parametrów.

Link to post
Share on other sites

 

 

 

 

W tej cenie to jest znacznie lepszy Seasonic Focus 550W

Można też zerknąć na AOC CQ32G1 czyli 32 cale WQHD VA 144 Hz G-Sync. 

Z drugiej strony z RTX 2060 pod taki ekran 144 Hz 1440p wcale nie bedzie kolorowo ale G-Sync mimo wszystko będzie ratować sprawę płynności przy niższej ilości klatek. 

 

https://proline.pl/koszyk/124a821d przy czym czekasz na Ryzena 3000 i oczywiście bierzesz jego. Do tego dajesz monitor AOC CQ32G1

Link to post
Share on other sites

 

 

W tej cenie to jest znacznie lepszy Seasonic Focus 550W

Można też zerknąć na AOC CQ32G1 czyli 32 cale WQHD VA 144 Hz G-Sync. 

Z drugiej strony z RTX 2060 pod taki ekran 144 Hz 1440p wcale nie bedzie kolorowo ale G-Sync mimo wszystko będzie ratować sprawę płynności przy niższej ilości klatek. 

 

https://proline.pl/koszyk/124a821d przy czym czekasz na Ryzena 3000 i oczywiście bierzesz jego. Do tego dajesz monitor AOC CQ32G1

 

Pisałem już wcześniej że INTEL I NVIDIA tylko wchodzi w grę

Link to post
Share on other sites

 

 

Pisałem już wcześniej że INTEL I NVIDIA tylko wchodzi w grę
 

 

ok, założyłeś klapki na oczy to drapał Cię pies... zależy Ci na CS:G0 a widziałeś wyniki nowych Ryzenów w tej grze zaprezentowane na Computexie? Myślisz, że gość który ma 31k postów strzela Ci tutaj z du*y komponentami.... i solucjami.

 

Idz przepłać za intela.. twoja kasa, twoja sprawa.

 

Szacunku trochę.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

ok, założyłeś klapki na oczy to drapał Cię pies... zależy Ci na CS:G0 a widziałeś wyniki nowych Ryzenów w tej grze zaprezentowane na Computexie? Myślisz, że gość który ma 31k postów strzela Ci tutaj z du*y komponentami.... i solucjami.

 

Idz przepłać za intela.. twoja kasa, twoja sprawa.

 

Szacunku trochę.

 

Radzę przeczytać jeszcze raz co napisałem.

I poczytać trochę o nowinkach o cs:go i innych grach w połączeniu Intela i Nvidi

Link to post
Share on other sites

Nowinką jest to, że szefowa amd pokazuje swój produkt na konferencji i wychodzi z niego, że ryzen dorównał intelowi w single thread jak i w grach a tydzień później seria 5700 też coś może mieć w zanadrzu(ANTI-LAG) poza byciem tańszym o $40 2070, czy ciut droższą i szybszą 2060 bez RT i Tensor ale 8GB. 

 

Może wyjść tak, że ryzen w ostateczności gorzej wypadnie, bo a to intel szedł na pamięciach 2666 czy coś, ale są niezależni dziennikarze i wszystko wyjdzie na kilka dni przed lub przy premierze i każdy ich ewentualny błąd powinien zostać wypunktowany...

 

Nikt Tobie tutaj nie karze kupować ryzena, tylko poczekać na rzetelne testy. 

Link to post
Share on other sites

Nowinką jest to, że szefowa amd pokazuje swój produkt na konferencji i wychodzi z niego, że ryzen dorównał intelowi w single thread jak i w grach a tydzień później seria 5700 też coś może mieć w zanadrzu(ANTI-LAG) poza byciem tańszym o $40 2070, czy ciut droższą i szybszą 2060 bez RT i Tensor ale 8GB. 

 

Może wyjść tak, że ryzen w ostateczności gorzej wypadnie, bo a to intel szedł na pamięciach 2666 czy coś, ale są niezależni dziennikarze i wszystko wyjdzie na kilka dni przed lub przy premierze i każdy ich ewentualny błąd powinien zostać wypunktowany...

 

Nikt Tobie tutaj nie karze kupować ryzena, tylko poczekać na rzetelne testy. 

I dlatego nie żyję niepotwierdzonymi doniesieniami tylko faktami.

Tutaj powoli robi się walka która firma lepsza a temat postu jest zupełnie inny

Link to post
Share on other sites

Czemu na siłę staracie wcisnąć autorowi coś czego wyraźnie nie chce.

 

Dawid09

bierz to,co z góry założyłeś bo z tym czekaniem na AMD zawsze jest czasem straconym w stosunku do konkurencji.

 

W swojej konfiguracji przyszłej zmień chłodzenie na cpu,zasilacz i monitor przy rtx2060 144 ale w FHD bo większą rozdzielczość nie ogarnie.

Link to post
Share on other sites

Czemu na siłę staracie wcisnąć autorowi coś czego wyraźnie nie chce.

 

Dawid09

bierz to,co z góry założyłeś bo z tym czekaniem na AMD zawsze jest czasem straconym w stosunku do konkurencji.

 

W swojej konfiguracji przyszłej zmień chłodzenie na cpu,zasilacz i monitor przy rtx2060 144 ale w FHD bo większą rozdzielczość nie ogarnie.

co polecisz?

Link to post
Share on other sites

co polecisz?

Może inni kierowali się ceną więc podam ci moją konfigurację z dość istotnymi różnicami np między cpu czy ram.

 

 

Nie wiem czy sam osobiście dopłacałbym 500 zł za możliwość OC i5.

 

To nie tylko możliwośći OC ale także Grafika UHD Intel® 630 której nie ma 9400F - dość istotna gdy nie masz gpu np reklamowałeś itp.

 

co polecisz?

 

CPU - jak wyżej,miej to na uwadze.

RAM - Corsair jest tani bo ma  Tested Latency 16-20-20-38

-te które podałem to 15-tki

 

I reszta:jeśli dotyczy tylko zakup w tym sklepie.

https://proline.pl/koszyk/a132088c

Link to post
Share on other sites

 

 

To nie tylko możliwośći OC ale także Grafika UHD Intel® 630 której nie ma 9400F - dość istotna gdy nie masz gpu np reklamowałeś itp.

 

Mimo wszystko 500 zł to dość sporo bo patrząc na to wszytko, to zdecydowanie wolałbym iść w i7 8700 6/12 i w zasadzie nawet z SSD 1TB można to skleić https://proline.pl/koszyk/2baff8cb

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...