Skocz do zawartości

Problem z HYPERX PREDATOR 8GB (2X4GB) 3200MHZ pokazuje 2400mhz


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Yahoo.K,

Recommended Posts

Witam Po złożeniu nowego komputera pojawił się problem

pamięci jak w tytule są ustawione na 2400mhz chciałbym żeby to było 3200mhz

 

 

Mój zestaw

 

Procesor i5 9600k

 

Ram : HYPERX PREDATOR 8GB (2X4GB) DDR4 PC4-25600C16 3200MHZ DUAL CHANNEL KIT (HX432C16PB3K2/8)

 

Płyta główna MSI MAG Z390 TOMAHAWK

 

Zamawiałem płytę z update biosu ( morele ) 

 

Nigdy nie zmieniałem nic w biosie 

 

Myślę że nie powinno być problemu bo bios jest przejrzysty ale nie chce niczego skopać 

Pozdrawiam

Edytowane przez raprap
Link to post
Share on other sites

Mnie zawsze dziwi jedno - Dlaczego płyta sama nie wykryje że pamięci są w wyższej częstotliwości , tylko ustawia to wszystko niżej...

 

Zapewne 50 procent komputerów dziąła na pół gwizdka tylko dlatego że ich właścicieli nie potrafią lub nie wiedzą że mogli by mieć szybszy komp...

 

Jak kupuje pamięć 3200 to oczekuje że zadziała 3200 ...

Link to post
Share on other sites

Mnie zawsze dziwi jedno - Dlaczego płyta sama nie wykryje że pamięci są w wyższej częstotliwości , tylko ustawia to wszystko niżej...

 

Zapewne 50 procent komputerów dziąła na pół gwizdka tylko dlatego że ich właścicieli nie potrafią lub nie wiedzą że mogli by mieć szybszy komp...

 

Jak kupuje pamięć 3200 to oczekuje że zadziała 3200 ...

A mnie dziwi jeszcze jedno. Jeśli autor sam się wziął za montowanie komputera to nie wie podstawowych rzeczy takich jak właśnie, że należy włączyć profil XMP. W sieci mnóstwo poradników na ten temat jak złożyć kompa i co należy zrobić w pierwszych krokach. A jeśli zamówił złożenie w morele to nie ustawili tego.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...