Skocz do zawartości

Nie działają 2 sloty RAM


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez jimix,

Recommended Posts

Dziś postanowiłem nałożyć nową pastę Termo na procesor. Teraz niestety nie działają mi sloty 3 i 4, ale 1 i 2 jest ok. Zmieniałem kości

i zawsze jest ten sam scenariusz. Obawiam się, że to wina kilku pogiętych pinów w tym gnieździe gdzie jest procesor, dopiero teraz to zauważyłem. Spróbuję je delikatnie naprostować. Co jeszcze można zrobić? Mogę wymienić to gniazdo na nowe czy trzeba kupić nową płytę główną? Jak żyć? :)

Link to post
Share on other sites

No dobrze, a jeśli chciałbym wymienić płytę na inną? Jest w ogóle sens takiego rozwiązania pod względem szeroko pojętej wydajności? Ew jakiś nowszy procesor, może używany, w dobrym stanie. Cała operacja nie chciałbym aby zniszczyła mnie finansowo, dojdzie jeszcze sprzedaż mojej płyty i może procesora. Warto?

Edytowane przez jimix
Link to post
Share on other sites

Tak, domyśliłem się  :P

Jednakowoż, wolę dopytać w pewnych kwestiach, bo nie jestem jakimś tam ekspertem. Szukanie informacji w necie? Niby ok, ale wiecie jak jest: ilu ludzi tyle opinii, dlatego wolę spytać wprost, na forum.

Dobrze więc, przeanalizujmy to cholerstwo, czyli tak: jaki byłby koszt wymiany procka, RAM, MOBO na coś - na pewno - lepszego/wydajniejszego, ale nie mega drogiego? Weźmy też pod uwagę fakt, że sprzedam obecny RAM, MOBO, procek no i ew dodatkowe chłodzenie procka.


Podpowiedzcie, bo nie wiem w którym kierunku podążyć.
Link to post
Share on other sites

Jeżeli chcesz sprzedawać to czas działa zdecydowanie na twoją niekorzyść. Ryzen 1200 kosztuje śmieszne pieniądze tj. 200 zł za nówkę sztukę, a wcale nie jest gorszy od i5 2500. I co najważniejsze - nie siedzi na zmarłej dawno temu podstawce.

 

Po mojemu: za powyższe 350 zł kupujesz 16GB RAM. Za 400 zł - używanego Ryzena 1600 (albo nowego za 489) i do tego przyjemną płytę główną z chipsetem B450 (lub B350 jeśli znajdziesz dobrze wyposażoną i niedrogą)

Link to post
Share on other sites

Hmm..popatrzyłem tak na szybko ceny za jakie chodzą te podzespoły i jestem pewien, że wziąłbym za więcej, wystarczy spojrzeć po ile ludzie wystawiają, więc 350zł to chyba stanowczo za mało. Sam nie wiem ile byłbym w stanie dorzucić, bo zależy, jak bardzo wzrośnie moc względem wydanej sumy. Jeśli muszę wydać 500-600 zł dodatkowo, a nie będzie jakiejś większej różnicy, to nie wiem czy warto.

Link to post
Share on other sites

 

 

jestem pewien, że wziąłbym za więcej, wystarczy spojrzeć po ile ludzie wystawiają

Po ile wystawiają a za ile sprzedają to 2 różne rzeczy. Akurat przerabiałem ostatnio sprzedaż 2500k i i 8gb ddr3. Procek poszedł za 140zł. Ram za 140 ale był 2x4, kości 2gb chodzą po 25-30 więc niech będzie 120 za 4x2. Płyta uszkodzona z pogiętymi pinami więcej niż za 100 chyba nie pójdzie. 140+120+100=360.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Dzięki  ;) Płytę wymieniłem, wszystkie sloty RAM już działają. Powiedzcie tylko, proszę, jak dokładnie podłączyć front panel obudowy do pinów na tej płycie, wiecie - power sw, led +, led - i coś tam jeszcze było, chyba hdd, bo na chwilę obecną power switch nie działa, a pc włączam przyciskiem reset  :rotfl:

Link to post
Share on other sites

 

 

j, bo niejako mnie namawiasz do próbowania samemu, pomimo tego, że nie wiem, no bo w końcu pytam, gdzie chwilę potem piszesz czym taka samowolka może się skończyć.

 

Wasza wysokość wybaczy, już naprawiam wyrządzone krzywdy....

 

http://asrock.pc.cdn.bitgravity.com/Manual/QIG/P67%20Pro3_multiQIG.pdf

 

Str 12 i 25.... 

 

Jak mogę jeszcze pomóc?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...