Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć.

 

Czy mógłby ktoś polecić dobry dysk M.2 , który pasowałby do płyty MSI Z170A gaming M3 ?

Chodzi mi o to czy to może działać po Nvme u mnie na tej płycie? 

I jak dowiedzieć się jakiego typu socket m.2 mam na płycie, B,M czy B+M ? Nie mogę tej informacji nigdzie znaleźć.

Edytowane przez shake777
Link to post
Share on other sites

Twoja płyta obsługuje PCIE Gen3 x4 & SATA mode

 

Oznacza to, że złącze jest typu M, ponieważ tylko takie złącze obsługuje PCIE Gen4 x4.

 

Ale  to czy najszybsze dyski M.2 nvme PCIE Gen3 x4 to właśnie to czego potrzebujesz to wątpliwe. Sam połasiłem się na nową technologię, ale teraz myślę, że trzeba było postawić na wielkość nośnika, a w cenie 500GB tych dysków kupisz już 1TB SSD na SATA. Zapchane SSD zwalniają, więc nawet jak miejsca wystarcza to lepiej jak ma wolne miejsce. Poza tym większe są żywotniejsze.

 

Pro setup widzę tak obecnie: 1TB SSD SATA na system(y) i pliki. 500GB nvme na najważniejsze programy użytkowe ew. jakaś gra. Stary HDD na kopię zapasową i inne klamoty. 

 

Aj. Miałem tą kartę długo nie odświeżaną i napisałem to samo po godzinie ;-(

Edytowane przez Kamil369
Link to post
Share on other sites

To nie norma tylko cygaństwo.Jeżeli producent reklamuje na opakowaniu że jest 500GB czy 480 to tyle powinno być,niech robi dyski 600GB i sprzedaje jako 500GB ,nie interesuje mnie sposób liczenia pojemności dysku.Ma być tyle ile deklaruje producent na opakowaniu.

Edytowane przez były69
Link to post
Share on other sites

To nie norma tylko cygaństwo.Jeżeli producent reklamuje na opakowaniu że jest 500GB czy 480 to tyle powinno być,niech robi dyski 600GB i sprzedaje jako 500GB ,nie interesuje mnie sposób liczenia pojemności dysku.Ma być tyle ile deklaruje producent na opakowaniu.

Skoro producent podaje GB to dlaczego wymagasz by było tyle samo w GiB?

To tak jakby cena była w Euro, a ty byłbyś oburzony, że musisz zapłacić więcej w złotówkach.

Link to post
Share on other sites

Co ma piernik do wiatraka ? mylisz pojęcia i którą stronę trzymasz,tak przy okazji.

 

Producenci nie chcą stosować rzeczywistych jednostek miar bo przecież na tym robią interes.

Po to są jędnostki, żeby je normalizować, żeby każdy wiedział ile czego ma a nie tracił z powodu mniej korzystnym dla mnie systemie przeliczeniowym a skoro pisze jak byk na opakowaniu 500GB to tyle chcę mieć po podłączeniu.

 

Jak jest z dostawcami internetu na umowach "DO"

 

Gdy byśmy korzystali z głupich sposobów liczenia to ile kupił byś mięsa w masarni czy wody w butelce.

Kupując Mintaja płacisz już za wodę,chipsy patrzysz na wagę mimo wielkiej paki XXL z zawartością na dnie a dlaczego nie może być jak z naszym chlebusiem:

na bochenek, mający ważyć 2 kg., bierze się 2.400 kg. ciasta, gdyż 400 gr. wyparuje w piecu i producent jaką wagę podaje na chlebie ? 2kg gdyż ciebie nie interesuje co dzieje się z 400gr i tak powinno być z dyskami itp.

Edytowane przez były69
Link to post
Share on other sites

Nie mylę pojęć w przeciwieństwie do ciebie. Trzymam stronę myślenia i rozumienia podstawowych prawideł i pojęć. Było zamieszanie z przedrostkami miedzy systemami dziesiętnym i dwójkowym to je rozwiązano i teraz nie ma ŻADNYCH wątpliwości co kupujesz.

Wbij sobie do głowy raz na zawsze, że przedrostek G to 10^9 (zawsze i wszędzie bez wyjątku),

a Gi to 2^30 i każde inne użycie jest blednę.

Producent podaje 512GB to podaje prawdę i tylko prawdę biorąc pod uwagę, że taki  dysk ma np w wypadku jednego z moich dysków 512107732992B - jak podzielisz to przez 10^9 to masz 512 GB i podawanie innej wartosci przy jednostce GB jest nieakceptowalnym błędem (wręcz kłamstwem).

Gdyby podał 512GiB to mógł byś wymagać by miał 512x2^30 czyli 549755813888B.

To są różne jednostki i mieszanie ich oraz stosowanie zamiennie jest kardynalnym błędem jak mieszanie dolara amerykańskiego z dolarem singapurskim, które to maja całkowicie inną wartość choć nazywają się podobnie i też są miarą siły nabywczej ich właściciela (tak jak przy tych walutach "singapurski" i "amerykański" determinują ich wartość  tak "G" i "Gi" determinują pojemność bajtową dysków)!!!

Tak wiec nie czuj się oszukany tylko staraj się zrozumieć, że twoja niewiedza zawsze działa na twoja niekorzyść niezależnie od tego czy ktoś chce ją świadomie wykorzystać jak tu czy ktoś miałby nawet najlepsze intencje wobec ciebie.

W tym wypadku możesz mieć jedynie pretensję do np Microsoftu, że przy pojemnościach podaje bledną jednostkę.

Edytowane przez anemus
Link to post
Share on other sites

 

 

W tym wypadku możesz mieć jedynie pretensję do np Microsoftu, że przy pojemnościach podaje bledną jednostkę.

Bo jest to oszustwo matematyczne na którym dymają klientów z pojemnością dysków itp urządzeń.Jeden podaje fizyczną pojemność dysku a drugi rozmiar pojemności użytecznej.

Wystarczy wejść na właściwości dysku i pojemność - to nie jest różnica 3GB tylko 35GB przy 500GB dysku.

-a nawet Microsoft oszukuje w własnej jednostce bo pokazuje 499 430 453 248 bajtów a nie 500 :P zresztą tj pisałem nie interesuje klienta ich sposób liczenia bip,gip,srip https://pl.wikipedia.org/wiki/Kilobajt bo podałem ci przykład z chlebem i powinni robić nadwyżkę,ogólnie tak aby wyszło 500GB użytkowej pojemności proste.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...