Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam szukam monitora 24-27cali 144hz gram w overwatch i world of warcraft.
sprzent jaki posiadam to Intel Core i5 6600K/​NVIDIA GeForce GTX 970
Aktualnie posiadam stary 22calowy monitor Samsunga z matryca TN 
Zalezy mi zeby monitor był 144hz 24-27cali z matryca TN/IPS zastanawiam sie czy 27cali nie będzie za duży na gry fps . Jeżeli już bym wybrał 27cali to powieszę go na ścianie dla większej odległości.
Nie wiem tez czy warto dawać za monitor 1700zl jak przeglądałem oferty to są 24cale matryca TN 144hz do 1000 czy różnica będzie duża w tych monitorach ?
 

Link to post
Share on other sites

Mam zarówno 24.5 jak i 27 cali - na jednym i drugim setki godzin w gry typu BF, PUBG - teraz Apex i powiem Ci jedno - 24,5 jest optymalna rozdzielczością 27 to za dużo dla mnie
Co do matrycy - do gier FPS idealną jest matryca TN - po kalibracji kolory lepsze, ale nadal przeciętne. Jeżeli zależy Ci na jak najmniejszym czasie reakcji to bierz TN - zawsze jednak do kalibracji. Jeżeli FPS'y to znikoma ilość czasu albo nie masz "parcia" na jak najmniejsze opóźnienia - być może nawet nie zauważysz różnicy - to bierz coś z VA/IPS. 
Co do rozdzielczości - o ile nie masz w planach zakupu lepszego sprzętu to Full HD będzie optymalne. 27 i Full HD to słabe połączenie - ale jeżeli masz zamiar oddalić monitor od siebie na te chociaż 80 cm to ujdzie w grach/filmach w internecie czy praca z tekstem to męczarnia.

Osobiście jednak do 27 wybrałbym WQHD - taki też posiadam oraz 24,5 Full HD więc mam jakieś odniesienie. 

Teraz kwestia ceny - pytasz czy warto ? warto dopłacić za monitor większą sumę bo to jest sprzęt zdecydowanie rzadziej wymieniany jak komputer jak sądzę. Więc zakup musisz dobrze przemyśleć. 

Mam i polecam:

Dell Alienware AW2518HF - Płaciłem za niego 1399 - teraz nie wiedzieć czemu na x-komie jest o 100 zł droższy. 240 Hz i po kalibracji kolory są na prawdę ok do gier FPS.

 

AOC C24G1 Curved - Warto rozważyć. Budżetowy 144 Hz na matrycy VA - lepsze kolory jak TN. 

Przy 27 calach wybór jest trochę większy, ale też nie ma co szaleć na monitory typu Asus i w sumie jedyna słuszna moim zdaniem propozycja w przyzwoitej cenie:

MSI Optix MAG271CR Curved - Matryca VA 144 Hz 

Możesz również poczekać na propozycje LG - szykuje się coś ciekawego i w sumie bym poczekał o ile nastawiasz się na 27 cali Full HD:
 

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/lg-27gl850-i-38gl950g-monitory-do-grania-nano-ips-z-czasem-reakcj.html
Edytowane przez Kirolen
Link to post
Share on other sites

 

 

Mam i polecam: Dell Alienware AW2518HF - Płaciłem za niego 1399 - teraz nie wiedzieć czemu na x-komie jest o 100 zł droższy. 240 Hz i po kalibracji kolory są na prawdę ok do gier FPS.

czy da sie ustawić na nim 144hz bo 240hz to ciezko będzie utrzymać w Overwatch?
Link to post
Share on other sites

Na każdym monitorze da się ustawić mniej Hz - ale nie ma takiej potrzeby. Jeżeli wyświetli mniej to będzie mniej. Możesz również w grze ustawić blokadę. Od pewnej wartości FPS ścinek praktycznie nie widać. Mi spada czasem w Apex Legends z 240 do 180 i jest to niezauważalne. Jeżeli zdecydujesz się na Dell jestem w stanie Ci podać swoje ustawienia  :D

Link to post
Share on other sites

Polecam!
Od razu Ci podam moje ustawienia - ewentualnie dla potomnych.

Panel Nvidia > Wyreguluj ustawienia kolorów pulpitu:
Cyfrowa poświata: 58%
W monitorze:
Jasność: 30%
Kontrast: 70%

Profil z TFT Central:

https://www.tftcentral.co.uk/articles/icc_profiles.htm

CTRL + F i szukasz Dell Alienware AW2518HF - Pobierasz profil i wgrywasz według poradnika podanego na tej samej stronie na samym dole  :P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...