Skocz do zawartości

Abonament Xbox Live Gold vs PS Plus?


Recommended Posts

Dzień dobry,

Jest dokładnie tak jak napisał Pan Grzegorz.

Oczywiście abonament, jeżeli nie wykorzystujesz usług online na żadnej z konsol (jeszcze) obecnej generacji (PlayStation 4 oraz X-box One), to jak najbardziej można funkcjonować i żyć bez tych abonamentów, niektóre gry pozwalają na grę online nawet bez posiadania owych abonamentów, lecz jest bardzo bało tych tytułów i nie są one jakoś wybitnie i nie ma ich wiele.

Oba abonamenty dają szereg różnych korzyści, jak właśnie wyżej wymienione granie online w masę różnych tytułów (obecnie na konsoli ze stajni Sony właśnie Red Dead Online jest bardzo promowany przy pomocy PlayStation Plus - z wzajemnością, gdzieś nawet była jakaś zniżka na PS+ ze względu na RDOnline).
Dostajemy również gry co miesiąc - tutaj wybór tytułów uzależniony jest od wielu czynników, chociażby użytkownicy posiadający PS+ dostają dwie gry obecnie wyłącznie na PS4, gdzie warunkiem musi być to, że gra w serwisie Metacritic musi mieć średnią na poziomie 70%-80% minimum, nawet gry Indie.
Różnicą pomiędzy GwG oraz PS+ jest taka, że gry z GwG dostajesz na stałe i możesz korzystać z nich nawet po wygaśnięciu abonamentu, gdzie niestety PlayStation Plus "odcina" dostęp i gry wrócą do Ciebie dopiero po ponownym opłaceniu abonamentu.

W dodatku otrzymujesz wraz z abonamentem PS+ 10GB w chmurze na save'y (niestety nie wiem jak jest w przypadku Games with Gold, lecz wydaje mi się, że jest pewnie analogiczna sytuacja). Miejsce te w chmurze dotyczy wszystkich systemów PlayStation, które miały możliwość wykorzystania Twojego konta PlayStation Network, czyli PlayStation Portable (oprócz wersji street 1004, która została pozbawiona łączności z internetem), PlayStation 3, PlayStation Vita, PlayStation TV oraz PlayStation 4.

W dodatku otrzymujesz również różnego rodzaju zniżki na gry, które kupujesz na PlayStation Store, bądź Microsoft Azure Marketplace. Uprzedzając pytanie - gry, które zakupisz ze zniżką zostaną przypisane do Twojego konta już na zawsze i kiedy tylko Zechcesz, Będziesz mógł je pobrać i zainstalować na konsoli.

Poniżej dołączam również dla Ciebie link do filmu na serwisie YouTube, w którym piękna Kinga Kujawska odpowiada na pytania dotyczące PlayStation Plus: https://www.youtube.com/watch?v=gsWMB_NyV60
Kilka rzeczy może być już nieaktualne (od marca abonament nie obejmuje już PS3, PSP, PSV, PSTV, jest już 10GB miejsca w chmurze i gry są w pierwszy wtorek miesiąca).

Mam nadzieję, że wyczerpałem temat, w razie jakichkolwiek wątpliwości pytań, służę pomocą  :) 

Pozdrawiam,
Z poważaniem
Patryk NoX

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Hej

 

Super opis PatrykNoX, też się przymierzam do kupna konsoli ps4, ale w tym teksie o ps+ i darmowych grach brakuje jednego, czy opłacając abonament od dziś dostanę te darmowe gry, które pojawiły się w miesiącach wcześniejszych?

 

Pozdrawiam

Pandrzej

Link to post
Share on other sites

Dzień dobry Panie Pandrzeju,

Dziękuję ślicznie za pochwałę, bardzo dużo to dla mnie znaczy.  :)

Odnośnie Pana pytania, niestety nie otrzymujemy gier z poprzedniego miesiąca oraz lat zarówno w abonamencie PlayStation Plus jak i abonamencie Games WIth Gold, więc trzeba je do biblioteczki dodawać na bieżąco, a szkoda, gdyż to byłoby podobne wtedy do Xbox Game Pass, który obecnie jest osobną usługą, za którą również trzeba płacić.  :( 

W każdym z przypadków można dodać grę do listy i pobrać ją później, gdy abonament ma się opłacony - tak jest w przypadku PS+, gdzie GWG akurat daje użytkownikowi tytuły na stałe i można z nich korzystać nawet w wypadku, gdy abonament nie jest opłacony. 

Mam nadzieję, że pomogłem jak już wyżej napisałem w razie wątpliwości z chęcią pomogę oraz będę służył pomocą.  :)

Pozdrawiam,
Z poważaniem
Patryk NoX

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...