Skocz do zawartości

mobo MSI Gaming 5 - jak wyłączyć początkowy bipek


Recommended Posts

Głupia sprawa. Podczas uruchamiania systemu pojawia się charakterystyczne głośne piknięcie.

 

Zazwyczaj wyłączałem je odpinając głośniczek przyczepiany do dwóch pinów (obok m.in diod obudowy). Tym razem nie przypominam sobie abym go montował. Jak więc wyłączyć niechciane piknięcie ?

9806bf1ae50f35234d2f7a5b19b8f46b.256p.jp
< Kliknij obrazek by powiększyć >

 

Link to post
Share on other sites

Chłopie ty nie masz innych problemów z pipkaniem ???..... Czy po prostu chcesz pochwalić się swoją super wypasioną płytą główną. Która w wydajności z procesorem jest taka sama jak najtańszy jej odpowiednik. Pewnie ma głośniczek wmątowany w płytę.

Edytowane przez majster klepka
Link to post
Share on other sites

Chłopie ty nie masz innych problemów z pipkaniem ???..... Czy po prostu chcesz pochwalić się swoją super wypasioną płytą główną. Która w wydajności z procesorem jest taka sama jak najtańszy jej odpowiednik. Pewnie ma głośniczek wmątowany w płytę.

XD? Na zdjęciu płyty nie widać bipczyka więc najprościej chyba zajrzeć do blaszaka i ewentualnie wyjąć bipczyk

Link to post
Share on other sites

Chłopie ty nie masz innych problemów z pipkaniem ???..... Czy po prostu chcesz pochwalić się swoją super wypasioną płytą główną. Która w wydajności z procesorem jest taka sama jak najtańszy jej odpowiednik. Pewnie ma głośniczek wmątowany w płytę.

Wytłumacz mi jakim cudem najtańsze/wykastrowane jest tak samo dobre co pełna nieokrojona wersja?

:D

Link to post
Share on other sites

No, bez OC wydajność z takim samym procesorem będzie identyczna na tańszym i droższym mobo. Kupując droższą płytę płacimy za możliwości OC i  dodatkowe funkcje, które nie każdemu muszą być potrzebne. Dla przeciętnego Janusza, który do biosa nie zagląda, nie wie co to OC i całe życie komputera jedzie na def. ustawieniach tanie mobo będzie równie dobre co droższe.

 

@autor. Instrukcja jest po coś przez producenta tworzona. Str. 20 masz rozpis System panel connectors. Trochę samodzielności.

Edytowane przez sznib
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

No, bez OC wydajność z takim samym procesorem będzie identyczna na tańszym i droższym mobo

Często powtarzana nieprawda. Tania płyta będzie miała słabą sekcję zasilania, która będzie się grzała przy długotrwałym obciążeniu. Nastąpi throttling sekcji zasilania, wzrost temperatury wewnątrz obudowy. Ale przy pracach biurowych to nie grozi.

Link to post
Share on other sites

To też nie jest regułą. Zależy jakie płyty się porówna. Producenci oferują po kila czy nawet kilkanaście modeli pod dany socket, także każdy powinien dobrać coś pod swoje potrzeby. I zazwyczaj optymalny wybór to nie będzie najlepszy model.

Link to post
Share on other sites

Jak nie pamiętasz jak montowałeś, to sprawdź...

 

No wiesz co? Nie wiem czy to szaleństwo czy głupota. A co jak wybuchnie !?

 

( Zgiąć kolana nie zawsze jest tak łatwo, m.in. gdy noga złamana i siedzi w gipsie.

Podpięty mam jedynie wtyk JPF2. Widocznie już mi to przeszkadzało, bo kabelki speakera są wyciągnięte z wtyczki )

 

EvenQ > to moje pierwsze kroki. Lecz mimo że jest w pełni spolszczony, nic nie brzmi odpowiednio

 

 

(..) Czy po prostu chcesz pochwalić się swoją super wypasioną (..)

Przerażasz mnie. Ten sprzęt składałem co najmniej 4,5 roku temu

Bankowo znajdziesz coś o niebo lepszego (już wtedy nie było problemu)

Edytowane przez Wyrwinóg
Link to post
Share on other sites

Być może (raczej) jest. Musisz bardzo dokładnie to sprawdzić, choć jest tego sporo i jeszcze trzeba to zrozumieć. Ja nad swoim biosem siedziałem trzy dni i jeszcze dodatkowo korzystałem z książki o oznaczeniach. I tak pamiętam niewiele...

Link to post
Share on other sites

jarrino > jeśli nie siedzisz w czymś na co dzień, możesz nawet zapomnieć coś niegdyś dobrze znanego. Tak to już bywa

Lord_Krecitsqa > zamierzchłe czasy. Teraz istnieje coś takiego jak internet, który co prawda roi się od cwaniaków, ale można i trafić na pomocne osoby
Trzeba iść z duchem czasu ( .. by wizja z Terminatora nie okazała się jedynie fikcją )

 

 

edit Podsumowując ( oto rzadki przejaw umiejętności czytania między wierszami)

Nasza wiedza jest na podobnym poziomie, a sytuacja zdaje się bynajmniej niewiarygodna

 

Na płycie nie widzicie nic co mogłoby wydawać taki dźwięk. Skoro głośniczek jest fizycznie odłączony, nie ma sensu dodatkowo odłączać go programowo. Jedyna możliwość : mam płytę przypadkowo wyposażoną w dźwiękowe perpetuum mobile

 

A może szczęście się do mnie uśmiechnie i znajdzie się Ktosiek posiadający tą płytę?

Edytowane przez Wyrwinóg
Link to post
Share on other sites

Wasza reakcja nasunęła mi ten sam wniosek, acz sam nie mam pojęcia co jeszcze może wydawać taki dźwięk

 

Na płycie jest numeryczny ekranik pokazujący różne kody. Stąd moje podejrzenia, że może aby ograniczyć kablo-logie zamontowali bipek na płycie. Brak mi pomysłów co to może być

Link to post
Share on other sites

Nic się nie da zrobić? Jestem w kropce, acz sygnał uruchamiającego się komputera przywołuje problemy. Czasem w postaci żony, a czasem naciera sama T-E-Ś-C-I-O-W-A !!!

 

Groza nie śpi :)

 

Nie wiem ile dB ma ten pipczyk, ale jest niewiele cichszy od alarmu motocykla. Ten w tunelu nie tylko ogłusza, ale powoduje ostre trzeszczenie w uszach. Upierdliwe cholerstwo

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...