Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 

Szukam dysku zewnętrznego do mniej więcej 60-70 zł. Będzie służył jedynie do zgrania plików z kompa przy formacie itd. Nie wiem czy jest sens szukać czegoś ze znanych firm czy kupić jakiś po taniości jak:

https://allegro.pl/oferta/nowy-dysk-zewnetrzny-160gb-usb-3-0-futeral-8177377052

Zdaję sobie sprawę, że to pewnie jakiś chińczyk ale wypasionego dysku mi nie potrzeba, na dobrą sprawę będzie to leżeć na półce i sprawować funkcje pendrive. 

 

Może macie jakieś zastrzeżenia, rady czy korzystacie z jakiegoś taniego a dobrego dysku.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Nie masz jakiegoś starego dysku leżącego odłogiem? Dokupujesz wtedy tylko obudowę z interface SATA-USB i masz gotowy dysk przenośny za 15 zł.

Niby racja, ale dorzucam 25 zł i mam 160 gb z usb 3 (ten link). Stary dysk mi się przyda bo chyba będę musiał odrestaurować starego kompa.

Chodzi mi głównie o to, czy jest sens płacić kilka stów za jakiś lepszy dysk zewnętrzny czy taki po tańiości zupełnie wystarczy, bo się na tym kompletnie nie znam. 

Link to post
Share on other sites

To z linku to obudowa jakich wiele (nawet w mm za niespełna 40 zeta kupisz z usb3) i zapewne jakieś zajechane dyski poleasingowe - z nadruku na obudowie wnioskuję, że to osobny produkt, a z różnych pojemności jakie oferuje sprzedawca i ich wielkości, że wsadza tam jakieś stare dyski polaptopowe.

Link to post
Share on other sites

dokładnie HDD 2.5" w takich pojemnościach, to w najlepszym wypadku kilkuletnie leżaki magazynowe, w najgorszym używki. 

Pamiętaj tylko, że jak skopiujesz dane na to, to będzie jedyna kopia (choć jeśli nie to wyprowadź mnie z błędu) i jak się wysypie to masz po danych. Przy takich operacjach, warto mieć pliki na przynajmniej 2 różnych nośnikach zapisane. 

Link to post
Share on other sites

Dzięki, tak też myślałem a dokładniej, że to jakieś chińczyki ale chociaż nowe. Macie coś dobrego do polecenia? Nie muszą być to jakieś duże pojemności.

 

dokładnie HDD 2.5" w takich pojemnościach, to w najlepszym wypadku kilkuletnie leżaki magazynowe, w najgorszym używki. 

Pamiętaj tylko, że jak skopiujesz dane na to, to będzie jedyna kopia (choć jeśli nie to wyprowadź mnie z błędu) i jak się wysypie to masz po danych. Przy takich operacjach, warto mieć pliki na przynajmniej 2 różnych nośnikach zapisane. 

 

Teraz mam tylko na PC wszystko.. Szykuję się do formata, najważniejsze rzeczy wrzucę w chmurę i na pena, resztę na ten dysk. 

Edytowane przez Mortis70
Link to post
Share on other sites

Nie taniej ci pożyczyć od kogoś? Choć znowu może mam złe spojrzenie na to, bo w sumie mam 5 przenośnych dysków 1TB SSD, 1TB HDD, 1 TB HDD, 500 GB HDD i 240GGB SSD no i kilka pendrive-ów. Więc dla mnie nie trudno pożyczyć komuś nośnik. Ale może to Ja i "normalni" ludzie nie mają tylu "nieużywanych" (stare pliki, backupy) nośników. 

Link to post
Share on other sites

Nie taniej ci pożyczyć od kogoś? Choć znowu może mam złe spojrzenie na to, bo w sumie mam 5 przenośnych dysków 1TB SSD, 1TB HDD, 1 TB HDD, 500 GB HDD i 240GGB SSD no i kilka pendrive-ów. Więc dla mnie nie trudno pożyczyć komuś nośnik. Ale może to Ja i "normalni" ludzie nie mają tylu "nieużywanych" (stare pliki, backupy) nośników. 

 

No i dzięki! :D W tym komentarzu pośrednio znalazłem odpowiedź na moje pytanie. Po prostu kupię pendrive 64/128 gb ;)

Edytowane przez Mortis70
Link to post
Share on other sites

Myślę, że 64 ale szybsza, nie mam aż tyle danych żeby zająć to w 100%. Co do budżetu to tak, dalej +/- 60 zł ale na dobrą sprawę im taniej tym lepiej. Tak jak wspominałem, zgram co potrzeba i zostawiam takiego pena na półce, więc nie musi być jakiś wypasiony.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Teraz mam tylko na PC wszystko.. Szykuję się do formata, najważniejsze rzeczy wrzucę w chmurę i na pena, resztę na ten dysk. 

Ten dysk to jakiś śmieć.  Takie pojemności było co najmniej 10 a może i 15 lat temu. Ja bym się bał cokolwiek tam wrzucać i potem formatować komputer. Już lepiej za te kilkadziesiąt PLN dokupić SSD. Widziałem promocje na nowy GoodRam 60 giga za kilkadziesiąt PLN. Potem przenieść system na SSD, a dane trzymać na magnetycznym.

 

Ja zawsze dzielę dysk na 2 partycje: 80 -120 giga na system i reszta. Przegraj ważne dane na D, potem sformatujesz C i masz święty spokój - nie musisz się martwić o backup podczas formatu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...