Skocz do zawartości

Brak obrazu po włączeniu PC'ta - zagadka


Recommended Posts

Płyta jest zgodna z CPU 125W. To mi wygląda na jakieś problemy z RAM, choć w testach nic nie wychodzi sprawdziłbym działanie sprzętu na innej kości. Miałem tak swego czasu z kościami Kingston, niby działały, testy itd. ale co jakiś czas płyta nie chciała wstać  jakby gubiła właściwe ustawiania dla kości. Po wymianie na inne problem znikł. Twoja płyta nie ma jeszcze profili X.M.P jeśli masz możliwość spróbuj ręcznie wprowadzić timingi, napięcie dla pamięci a przede wszystkim wyczyścić styki kości(Kontakt 60) i grafiki. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Spróbowałbym na słabszym CPU

 

Wcześniej miałem mocniejsze mobo - Fatal1ty FX990 Killer'a - obsługuje procki do 140W i niestety tam też problem występował.

 

 

 

To mi wygląda na jakieś problemy z RAM

 

W sumie jedyna rzecz której nie wymieniałem. Co do XMP to ten Asus normalnie obsługuje profile - ale zrobię tak jak piszesz - ustawie ręcznie.
(wydaje mi się, że przy uruchamianiu diody na płycie podświetlały by się na problemie z RAM-em a nie na GPU czy bootowaniu :P )
Ostatnio dokupiłem 2 kości, więc swoje stare odepnę i będę testował.

 

 

 

Napisales, ze nie masz skad w poblizu pozyczyc monitora ze czego mozna wniesc, ze mieszkasz gdzies na uboczu, w domu jednorodzinnym? Jezeli tak, kup ups, albo jakis stabilizator napiecia.... I testuj dalej

 

Mieszkam w mieście, w bloku ale nie mam tu żadnych znajomych czy sąsiadów od których mógłbym cokolwiek pożyczyć :rotfl: Szczerze tez juz o tym myślałem, bo to stare budownictwo (lata 80) i sieć tutaj to jakiś żart  :roll: 

Link to post
Share on other sites

Mieszkam w mieście, w bloku ale nie mam tu żadnych znajomych czy sąsiadów od których mógłbym cokolwiek pożyczyć :rotfl: Szczerze tez juz o tym myślałem, bo to stare budownictwo (lata 80) i sieć tutaj to jakiś żart

 

Kup/pozycz upsa to sie przekonasz, ja stawiam na skoki napiecia, a dokladnie powazne jego spadki.

Link to post
Share on other sites

 

Ja bym kupil cos takiego raczej. 

 

https://allegro.pl/oferta/zasilacz-awaryjny-ups-800va-480w-9ah-aku-230v-pico-7031352463

 

Podobna cena, a masz dodatkowo podtrzymanie w razie zupelnej awarii pradu. W praktyce na jakies 10 minut pewnie, ale wtedy zawsze mozna spokojnie zapisac cos, wylaczyc kompa itp.

Link to post
Share on other sites

UPS dobra rzecz ale póki co wstrzymaj się z zakupem, zdiagnozuj dobrze sprzęt dopiero podejmiesz decyzję, mogą się pojawić jeszcze inne nieprzewidziane wydatki i co wtedy zrobisz? Przetestuj dokładnie ram, jeśli ostatnio dokupowałeś dodatkowe dwie kości to ich prawidłowe sparowanie i zamontowanie też ma znaczenie. Pamięci pochodzące z jednego zestawu(pary) nie mogą pracować w Dual Channel zamontowane bankach obok siebie. Kości należy zamontować tak jak sugeruje to instrukcja do płyty głównej. Czyli 1 para w sloty A1 i B1, druga para w sloty A2 i B2. Jeśli kości w jakiś sposób choć odrobinę się różnią, będziesz miała problemy.   

Link to post
Share on other sites

Tak lopatologicznie, to pamieci montujesz w drugi i czwarty slot od procesora. I walniete pamieci nie daja takich efektow, jak nieuruchamianie sie komputera, a za chwile tydzien dziala bez zadnych problemow. Raczej nie uruchamia sie wcale, albo bluescreeny. Ktos tam wczesniej tez wspomnial o wlaczniku i kabelkach idacych do plyty, tak sobie wlasnie pomyslalem zebys odpial wszystkie poza powerem, moze jest zwarcie na przycisku/kablu reset?

Edytowane przez zygarek
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...