Skocz do zawartości

Stary dysk w nowo zakupionym laptopie


Recommended Posts

Witam, 

 

Odebrałem przed chwilą zamówionego na Komputronik.pl Acera. Laptop miał być nowy, nie było żadnej informacji że jest to outlet. Był co prawda przeceniony o 400 zł ale była to zwykła promocja. Gość w sklepie powiedział że co prawda nie jest orygynalnie zapakowany ale może dlatego że był już w jakimś skepie i ludzie go oglądali. Zabrałem do domu, odpaliłem, stwierdziłem że coś wolnawo chodzi jak na nówkę sztukę, pousuwałem zbędne programy itd. Pobrałem program Crystal Dysk Info i dowiedziałem się z niego że dysk ma przepracowane 4337 godzin. Spotkaliście się kiedyś z podobną sytuacją? Rozumiem że w tej sytuacji nie pozostaje nic innego jak zareklamować sprzęt?

Pozdrawiam

Edytowane przez bputo90
Link to post
Share on other sites

nie zauważyłem na stronie przedmiotu informacji jakoby sprzęt był używany a po sklepie samo przez się rozumie się, że sprzedawany towar jest fabrycznie NOWY ... nowy ...nowy .... kurka samo określenie "NOWY" powinno wystarczyć. Nowy to nowy i koniec tematu, tylko dzisiaj szczególnie na jednym z serwisów na "a" pojęcie, że coś jest nowe nabiera wielu znaczeń ("nowy, używany tylko tydzień; "nowy tel, rozpakowany do zdjęcia i pozrywane folie" etc etc etc... okej wracając do tematu, obejrzyj dokładnie lapka czy jakieś ślady użytkowania, to są ponad 4k godzin to nawet jeśli by był włączony 24h/dobę to jest 180 dni.

swego czasu w sklepach sieciówki  na V też można było natknąć się na towar z półki oferowany jako nowy, który był wcześniej użytkowany przez dłuższą lub krótszą chwilę przez pracowników tejże i w firemce na K widzę te same praktyki się stosuje. zasadniczo to bym wziął tego lapka odwiózł im i na pysk rzucił i kazał kasę oddać i za sprzedaż produktu niezgodnego z opisem jeszcze napisał podanie/wniosek o zwrot kosztów transportu i marnowanie mojego cennego czasu na odwiezienie oszukanego produktu a jak im nie pasi to Rzecznik Praw Konsumenta + gó**o-burza w mainstreamie sieciowym :)  - bo moim skromnym zdaniem, tak to wygląda

Edytowane przez Elomin
Link to post
Share on other sites

Zapłaciłeś za nowy sprzęt, to ma być nowy. W tym przypadku występuje niezgodność towaru z umową sprzedaży, towar ma wadę prawną. Pierwsze lepsze cytaty:

 

powyższa praktyka sklepu jest całkowicie niedopuszczalna, sprzedawca nie może sprzedawać używanej rzeczy, jako nowej

 

Konsument, który otrzymuje towar ma uzasadnione prawo zakładać, że sprzedawany towar jest nowy, to znaczy nie był wcześniej przez kogoś używany

 

możemy powołać się na niezgodność towaru z umową lub na czynność prawną zwartą pod wpływem błędu, gdyż konsument nie znał stanu faktycznego zakupionego towaru.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...