Skocz do zawartości

Mobo pod OC Ryzena 2600


Recommended Posts

Teraz jest promo na x-kom na płyty gigabyta i jest tak model na chipsecie b450 za jakieś 280 zł https://www.x-kom.pl/p/439448-plyta-glowna-socket-am4-gigabyte-b450m-ds3h.html

To nie jest żadna promocja tylko normalna cena. Parę miesięcy wstecz ta płyta kosztowała 269zł i tyle za nią dałem ;)

 

MSI B450 Tomahawk, Gaming Plus lub  A-Pro. Najlepsze płyty w cenie do 400zł. Moim zdaniem warto dołożyć do tych płyt względem B450M DS3H. 

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

 

 

MSI B450 Tomahawk

 

Płyta praktycznie dostępna w tej samej cenie co B450-A PRO, ale nie wygląda jak sraczka po mało strawnym żarciu :D

 

Tomahawka mam, też mam R5 2600, na sekcji zasilania podczas obecnej pogody (czyli 27 stopni w domu - zdecydowanie nie polecam) około 60 stopni w dobrze wentylowanej budzie (bynajmniej tak wyświetla HWInfo). Jak najbardziej polecam.

Link to post
Share on other sites
sraczka po mało strawnym żarciu

 

 

Co wy chcecie od kolorystyki B450-a pro? że brązowa? to co brązowy tylko z gównem wam się kojarzy? Jak tak to współczuję tak ubogiego feelingu :rotfl:, Lipton coś rzucił u siebie na kanale, że kolorystyka mu się nie podoba a teraz każdy to powiela. 

Mi za to rzygać się chce jak widzę te wszystkie kolorowe niczym tęcza ledy... ale nie komentuje jak ktoś ma ochotę aby jego sprzęt tak wyglądał to jego wybór, także to raczej kwesta gustu. I prawdę powiedziawszy do MSI bardzo dobrze zrobiło wypuszczając praktycznie z jednej linii 3 płyty różniące się tylko pierdołkami i kolorkami, bo miłośnicy tej "kolorowej cygańskiej karawany" by chyba nie przeżyli.... i trzeba by było iść do konkurencji bo przysłowiowy ch*j z wydajnością i jakością ale kolor laminatu nie taki. :roll:

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites

Co wy chcecie od kolorystyki B450-a pro? że brązowa? to co brązowy tylko z gównem wam się kojarzy? Jak tak to współczuję tak ubogiego feelingu :rotfl:, Lipton coś rzucił u siebie na kanale, że kolorystyka mu się nie podoba a teraz każdy to powiela. 

 

No takie mam skojarzenie, dzięki za współczucie :D Jest to identyczny kolor laminatu, jaki miałem na poprzedniej płycie MSI Z170-A PRO.

Link to post
Share on other sites

Brałbym też pod uwagę mortara od msi (zależy oczywiście od ceny) bo autor chce tanio ale ja bym akurat na płycie chyba nie oszczędzał. Tak jak wyżej, płyty od MSI chwalone za dobrą jak na B450 sekcje zasilania to praktycznie jeden pies różniący się kosmetyką, ilością/rodzajem wyjść. Niby tomahawk ma najlepszy radiator na sekcji choć wiele osób twierdzi, że to tylko kosmetyka. 

Link to post
Share on other sites

 

 

jak na B450 sekcje zasilania to praktycznie jeden pies różniący się kosmetyką, ilością/rodzajem wyjść.

To samo u Gigabyte. Taka sama sekcja zasilania począwszy od B450 DS3H kończąc na Aorusie Pro za 500 zł.

Link to post
Share on other sites

Niestety nie.

 

Polecam materiał:

https://www.youtube.com/watch?v=pttq_FIm6zQ&t

O ile mówimy o temperaturach sekcji zasilania MSI > Gigabyte.

 

Warto jednak zwrócić uwagę, że Lipton testował płyty w dość radykalnych warunkach - na otwartym test benchu, AIO na CPU i zero ruchu powietrza w okolicach sekcji. W obudowie są inne warunki, większość ludu ma zamontowany wentylator tuż nad radiatorami sekcji zasilania, co na pewno pozytywnie wpływa na temperatury. Cooler na procesorze też dodatkowo napędza obieg powietrza.

 

Nie można zatem generalizować, że płyty Gigabyte, Asrocka czy też Asusa mają beznadziejne sekcje zasilania i nie sprawdzą się w podkręcaniu. Nie zmienia to jednak faktu, że płyty MSI pod tym kątem zaprezentowały się najlepiej.

Link to post
Share on other sites
Nie zmienia to jednak faktu, że płyty MSI pod tym kątem zaprezentowały się najlepiej.

 

Na tym można by zakończyć.

 

Skoro temperatury na otwartym test benchu się tak różną - to w obudowie się coś zmieni ? Nadal na korzyść MSI. A czy po zamknięciu spadną o 5-6 stopni czy więcej to nie zmienia faktu, że MSI znacznie lepiej przyłożyło się do tego elementu i jest moim zdaniem najlepszym budżetowym wyborem na b450. Obudowa w tym przypadku nie zmieni rozkładu sił i Gigabyte/reszta nagle nie będzie oferowała lepszych temperatur. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...