Skocz do zawartości

Kino domowe do 1000 zł


Recommended Posts

Z tym pionierem z pierwszej aukcji jest ten problem, że nawet jak podłączysz kompa, dekoder czy cokolwiek innego pod HDMI to i tak musisz podłączyć jeszcze to urządzenie optykiem lub coaxialem by mieć dźwięk w 5.1.

Układy tego ampli nie dekodują dźwięku DD czy DTS po HDMI a tylko po optyku lub coaxialu.

Na HDMI działa tylko stereo.

Ot taki feler tego modelu.

 

Edytowane przez marik81
Link to post
Share on other sites

Z tym pionierem z pierwszej aukcji jest ten problem, że nawet jak podłączysz kompa, dekoder czy cokolwiek innego pod HDMI to i tak musisz podłączyć jeszcze to urządzenie optykiem lub coaxialem by mieć dźwięk w 5.1.

Układy tego ampli nie dekodują dźwięku DD czy DTS po HDMI a tylko po optyku lub coaxialu.

Na HDMI działa tylko stereo.

Ot taki feler tego modelu.

Czyli lepiej omijać szerokim łukiem jak takie niespodzianki :/

Link to post
Share on other sites

Nie lubię Philipsa ale ma system Matrix który daje stereo na 5.1 i git.

Niektóre, może większość tanich ma pasywną tube i moim zdaniem jakieś dance kawałki cienko to zapidaje. Aktywna tuba czyli ze wzmakiem jest ciężka i daje czadu.

Mijaj LG i Samsunga bo oni to chyba nigdy się nie nauczą tego robić.

Patrz na satelity przynajmniej dwu głośnikowe żeby to jakieś pasmo w całości przeniosło.

Ogólnie jakąś Yamaha, Denon, Marantz, i na pewno używka żeby za 1000 to jakoś grało. Nowe to pewnie tylko Philips jakiś by się ogarnelo...

Link to post
Share on other sites
Nie lubię Philipsa ale ma system Matrix który daje stereo na 5.1 i git.
Chyba każdy amplituner ma taką funkcję ale chyba tylko Philips nadał temu nazwę, ot marketing.

 

Czyli lepiej omijać szerokim łukiem jak takie niespodzianki :/
Jak najbardziej. Poza pionierem nie spotkałem się już z takim rozwiązaniem, był to jeden z pierwszych ampli z HDMI na rynku no i trochę przekombinowali panowie, postanowili połączyć stare z nowym i nie wyszło to dobrze.Do autora tematu.Określ się proszę czy do 1000 zł ma być całe kino czy tylko amplituner.Jak całość to ciężko będzie coś znaleźć.Starszy w miarę sensowny amplituner, plus głośniki i subwoofer nie da rady za 1000zł.Jedynie wyjście to jakiś gotowiec z pasywnym subem, jakimiś pierdkami zamiast głośników otoczenia i centralnego.Dla mnie osobiście takie rozwiązania mija się z celem bo to ani nie gra dobrze ani nie daje dobrego efektu.Taki wyrób kinodomowopodobny. Edytowane przez marik81
Link to post
Share on other sites

Zgadzam się z kolegą.

Ampli jak najbardziej wart uwagi, głośniki może nie najwyższych lotów, ale i tak biją na głowę wszystkie pyrkawki z gotowców.

Dokładasz 250 złotych i masz całkiem fajny zestaw.

Gdyby brakowało uderzenia, znaczy niskich tonów to w przyszłości możesz dokupić aktywnego suba.

 

Edytowane przez marik81
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

A co sadzicie o tym kinie ? https://allegro.pl/oferta/kino-domowe-lg-lhb655-5-1-100w-bluetooth-8151250578 znalazlem w promocji za 999 zl u mnie w miescie w sklepie. Ewentualnie co byscie powiedzieli o tym soundbarze https://allegro.pl/oferta/soundbar-lg-sk8-2-1-360w-bluetooth-hdmi-usb-7913231586 ?

 

Daj spokój.

To szajs.

Lepiej jak pisałem na początku weź takie ONKYO albo YAMAHA , głośniki kupisz kiedyś sobie.

 

Te sprzęty nawet po 15 lat co mają są superowe.

 

Nic gorszy od nowego.

Akurat w tej klasie nic się nie zużywa ;)

Link to post
Share on other sites

Kup sobie STEREO - wzmacniacz + kolumny,wyjdziesz na tym lepiej 100x

Autor chciał mieć kino domowe a nie STEREO :D

 

z ampli 7.1 zrobi stereo odwrotnie już nie bardzo.

 

No na początek też jakieś wyjście ale amplituner musi być konkretny.

W takim budżecie jedynie używany sprzęt a na perełki można trafić.

Link to post
Share on other sites

Z jego budzetem nie ma mowy o kinie domowym,jego budzet pozwoli na dobry i używany wzmacniacz stereo a gdzie reszta.

Kino domowe jak chcesz doradzić to pomnóż jego budzet x3.

Jakość brzmienia na pierwszym miejscu a jak chcesz taniej to jest cała masa tych bubli do wyboru do koloru nie mający nic wspólnego z jakością dobrego brzmienia.

Edytowane przez były69
Link to post
Share on other sites

Niestety dla Ciebie, ale kolega byly69 napisał najprawdziwszą prawdę.

Trzeba było brać ten zestaw z Yamaha z poprzednich postów a nie szukać dalej.

Jeśli naprawdę oglądasz dużo filmów i chcesz mieć dobry efekt kinowy to z tym budżetem nie dasz rady.

Owszem kupisz jakieś gotowce i zapewne będziesz w szoku na początku jak to pięknie gra, ale z biegiem czasu zaczniesz dostrzegać braki, które coraz bardziej zaczną Cię wkurzać.

Jak pisałem wcześniej są to wyroby kinodomowopodobne.

Sam to przerabiałem. W końcu kupiłem porządny ampli że średniej półki i głośniki.

Różnica jest ogromna, ale był to wydatek prawie 6 tys zł.

Odpuść sobie te gotowce z bajerami typu bezprzewodowe głośniki. Co to za super rozwiązanie, że nie masz kabli głośnikowych jak masz za to kable zasilające głośniki?

Dozbieraj przynajmniej drugi tysiąc i szukaj używek a będziesz zadowolony.

Edytowane przez marik81
Link to post
Share on other sites

Nie wiem może źle kombinuje, ale wolałbym kupić porządny ampli a potem osobno dokupić głośniki, niż jakieś truchło z głośnikami :)

 

@UP za 6 tysi to już masz wysokiej klasy sprzęt.

Mój jest za ~2000 w tej chwili a jakość wystarczająco dobra.

 

Centralny jakiś topowy Wharfedale który ma już dobre 10 lat i nadal gra cudnie.

Sprzęt grający starzeje się bardzo wolno, nie to co komputery.

Edytowane przez Lord_Krecitsqa
Link to post
Share on other sites

@UP ja bym tego nie nazwał sprzętem wysokiej klasy.

Dziś ten sam zestaw można mieć poniżej 5 tysi (Onkyo NR656 i głośniki Audio Pro Avanto)

Wysokiej klasy byłby Onkyo RZ3100 lub RZ1100 i Focal Horus 5.0 lub Monitor Audio Bronzer 5.1 do tego :rotfl:

 

Niemniej zgadzam się, że za 2K można wyszarpać dobrą używkę, grającą o wiele lepiej niż te cudaki.

Edytowane przez marik81
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Daj spokój.

To szajs.

Lepiej jak pisałem na początku weź takie ONKYO albo YAMAHA , głośniki kupisz kiedyś sobie.

 

Te sprzęty nawet po 15 lat co mają są superowe.

 

Nic gorszy od nowego.

Akurat w tej klasie nic się nie zużywa ;)

Też jestem zdania że jak coś, to Yamaha, magnetowid ma 30 lat i chodzi jak złoto

Link to post
Share on other sites

Witam, absolutnie nie jestem w tym temacie i nie mam pojęcia jakie kino wybrać :) Wymagania do 1000 zł proszę o jakies propozycje :) Pozdrawiam 

Ja bym ci polecał kupić projektor do 500zł materiał na którym mógł by się wyświetlać a za resztę kupić popcorn :P

Link to post
Share on other sites

Ja mam 10 letnie już kino domowe gotowiec jvc za 1000zł wtedy. I powiem że jestem do dziś w miarę zadowolony. Cudów nie należy oczekiwać ale dziś bym już składał coś z używek w tej cenie. Zestaw z podpisu który mam przy kompie daje jednak zupełnie inną jakość dźwięku.

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Witajcie :)

podepnę się pod temat.


Chciałbym zakupić kino domowe do kwoty 3500zł.
W skład kina domowego:
-amplituner
-głośniki 5.0

W późniejszym terminie zakup odtwarzacza blu-ray oraz TV 4K, a potem subwoofer.

Kino domowe do salonu (nie jest duży).
Chciałbym dopasować kolor i wygląd do salonu:
-białe ściany i meble, chromowane i srebrne dodatki

Natrafiłem na ciekawy cenowo zestaw na electro.pl:
PIONEER VSX-S520-S + TAGA TAV506 w cenie 2400zł

Muszę przyznać, że bardziej od głośników Taga podobają mi się Magnat Needle Alu, a do tego ten sam amplituner Pioneer VSX-520/ 
Głośniki Magnat Needle Alu 2000zł + amplituner Pioneer VSX-520 1400zł = 3400zł

Czy możecie polecić coś lepszego w tej kwocie -> 3500zł?
Proszę o komentarze i pomoc http://www.hdtv.com.pl/forum/images/smilies/smile.gif


W późniejszym terminie otwarzacz blu-ray i telewizor 4K.
Budżet na razie nie jest określony ale myślałem o Samsungu:
-samsung-bd-h6500
-samsung-qled-qe55q67rat

Jeśli wybiorę głośniki Magnat to pewnie subwoofer również tej firmy.

Będę wdzięczny za podpowiedzi i komentarze również w tej kwestii http://www.hdtv.com.pl/forum/images/smilies/smile.gif

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...