Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

QNAP TS-673-8G vs Synology DX3018xs, ktory wybrac?

Najlepsza odpowiedź benutzer, 05 czerwiec 2019 - 07:30

Znalazłem QNAP TS-873-4G i QNAP TS-673-8G w tej samej cenie . Szczerze, to jakbym wybierał Qnapa, to bym kupił ten pierwszy i dołożył samemu RAM jakby brakowało. Jeśli chodzi o Synology, to mam tylko doświadczenie z Xpenology, więc się nie wypowiem co do wsparcia. Qnap nie  jest zły, mają polski support, odpisują na maile jak się o coś ich zapyta. Aktualizacje softu są przynajmniej raz na miesiąc. W Polsce jest opcja wykupienia gwarancji Next Business Day. Co prawda na początku roku mieli jednego technika na Polskę, ale planowali zatrudnić kolejnego. W praktyce ta gwarancja jest realizowana w kilka dni.

Przejdź do postu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 GreQonE

GreQonE
  • T3h Pwn3r3r

• 5195 postów
  • GG:1390152
  • Miejscowość:Warszawa
  • 3DMark 06:1337

Napisano 04 czerwiec 2019 - 12:21

Uszanowanko,

Stoje przed wyborem jak w temacie i jestem nieco w kropce.

Zalezy mi na mozliwosci wirtualizacji (1 VM) oraz pozniejszym dodaniu pamieci nvme jako cache oraz/lub sieciowki 10gbe.

QNAP wydaje sie ciekawszym rozwiazaniem ze wzgledu na dwa porty PCIE, przez co mozna mu dodac zarowno adapter nvme jak i sieciowke, natomiast Synology jak mi sie wydaje ma lepsze wsparcie.

Czym tu sie kierowac? Co byscie wybrali i dlaczego?

• 0
GreQ-Main ver. 5.0 | GreQ-Main ver. 4.0 | GreQ-Main ver. 3.0 | GreQ-Serwer ver. 3.0 | Moje Allegro
"Piractwo do kradzieży ma się jak cp do mv."

#2 benutzer

benutzer
  • Nałogowiec

• 1607 postów

Napisano 05 czerwiec 2019 - 07:30   Najlepsza odpowiedź

Znalazłem QNAP TS-873-4G i QNAP TS-673-8G w tej samej cenie . Szczerze, to jakbym wybierał Qnapa, to bym kupił ten pierwszy i dołożył samemu RAM jakby brakowało. Jeśli chodzi o Synology, to mam tylko doświadczenie z Xpenology, więc się nie wypowiem co do wsparcia. Qnap nie  jest zły, mają polski support, odpisują na maile jak się o coś ich zapyta. Aktualizacje softu są przynajmniej raz na miesiąc. W Polsce jest opcja wykupienia gwarancji Next Business Day. Co prawda na początku roku mieli jednego technika na Polskę, ale planowali zatrudnić kolejnego. W praktyce ta gwarancja jest realizowana w kilka dni.

• 1

Workstation: i7 8700, 32 GB DDR4, Plextor 256M8peGN, 1TB WD Blue, 4TB WD Red, Intel HD Graphics 630

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych