Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Wymiana Linksys WRT54G-TM na nowy do 200zł

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 dimmiu

dimmiu
  • Dyskutant

• 153 postów
  • Miejscowość:Mazury

Napisano 03 czerwiec 2019 - 16:59

Witam

Po dziś dzień działałem na Linksys WRT54G-TM.

Dotychczas internet miałem 60Mb/s więc router całkiem nieźle się sprawdzał, chociaż max nie wyciągał to dało się żyć. Aktualnie zwiększyłem prędkość internetu do 120Mb/s i niestety router kompletnie sobie z tym nie radzi, prawdopodobnie nie wyrabia sprzętowo, max jakie daje się wycisnąć to do 50Mb/s przy oc. Już dawno chciałem zmienić, jednakże potrzebuję routera z dość dobrą anteną, musi "przebić" 2 kondygnacje bloku z żelbetonu, obecny Linksys radził sobie z tym dobrze, dlatego go nie zmieniałem przez tyle lat, ale niestety przyszła na niego pora ze względu na wydajność.

Czy możecie polecić coś solidnego z dobrymi antenami wi-fi do 200zł? Do routera będą podpięte 3-4 urządzenia po kablu i kilka urządzeń po wi-fi w tym jedno 2 piętra niżej w bloku ze starej płyty żelbetowej.

z góry dzięki za podpowiedzi.

• 0

Spoiler

#2 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 7560 postów
  • 3DMark 06:666

Napisano 04 czerwiec 2019 - 08:13

Zasięg w standardzie N jest zazwyczaj gorszy od G a AC ze względu na 5GHz ma jeszcze gorszą penetrację.

• 0

Ekspert działu: Routery i sprzęt sieciowy / Kącik retro komputerów/ Głośniki, słuchawki i urządzenia audio/ Pełne zestawienie Ekspertów

Zanim wyślesz mi PW z linkiem do Twojego postu zastanów się czy naprawdę go nie widziałem.

Za hajper777: "Nie jestem jakimś mega hejterem żeby jarać sie barwą dzwieku do 100% wydajności"

Poszukuję: Abit BH6, TH7, KG7; Asus: A7M. Masz niepotrzebny stary sprzęt komputerowy (min.13 lat)? Napisz PW.

#3 dimmiu

dimmiu
  • Autor tematu
  • Dyskutant

• 153 postów

Napisano 08 czerwiec 2019 - 17:26

Nikt nic nie poleci? Na allegro widzę, że asusy archer c6/c1200 schodzą jak ciepłe bułeczki...

Na chwilę obecną z routerów które znalazłem zainteresowany byłbym: TOTOLINK A3002RU, w testach wypada dość dobrze pod kątem zasięgu i mocy i bardzo rozsądny cenowo.

Znalazłem jeszcze: MIKROTIK RBD52G hAP ac2, jednakże ma antenę wewnętrzną i nie mogę nigdzie znaleźć jakichś testów mocy/zasięgu, nie wiem czy mi się to sprawdzi. (https://mikrotik.com/product/hap_ac2)

Ktoś coś może powiedzieć o powyższych modelach, albo coś podobnego? tplinka i asusa raczej chyba bym nie chciał jesli już, ale jesli ktoś rozsądnie uzasadni i poleci to może.... :)

Użytkownik dimmiu edytował ten post 08 czerwiec 2019 - 17:30

• 0

Spoiler

#4 jou300

jou300
  • Amator

• 39 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisano 15 czerwiec 2019 - 19:46

Jaki to operator? Najlepiej brać od operatora. Ci główni jak upc, czy vectra dają dobre routery jak cisco czy technicolor. U mnie w robocie operator internetu dał Microtika,nigdy nie zawiódł a 50 kompów na raz jest włączone.

• 0

Sygnatura, to nie bazar // jg

#5 dimmiu

dimmiu
  • Autor tematu
  • Dyskutant

• 153 postów

Napisano 27 czerwiec 2019 - 08:47

Jaki to operator? Najlepiej brać od operatora. Ci główni jak upc, czy vectra dają dobre routery jak cisco czy technicolor. U mnie w robocie operator internetu dał Microtika,nigdy nie zawiódł a 50 kompów na raz jest włączone.

Multimedia, dają tylko modem swój, chyba nie ma opcji routera, a jeśli już to ewentualnie pewnie jakaś płatna dzierżawa czy coś, wolałbym mieć jednak swoje urządzenie. Na chwile obecną najrozsądniejsze cenowo i sprzętowo co znalazłem to chyba będzie Zyxel NBG6615, ewentualnie najtańsza opcja jaka znalazłem z przyzwoitymi komentarzami to Totolink A3002RU v2.

• 0

Spoiler

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych