Skocz do zawartości

Recommended Posts

1) Kwota przeznaczona na zakup: 6500zł


2) Laptop nowy/używany: nowy


3) Rozmiar matrycy: 17.3


4) Główne zastosowanie: gry (najnowsze produkcje, jak Metro Exodus, Battlefield V, The Division 2), rendering filmów w Vegasie.


5) Miejsce użytkowania: dom + stancja (z racji podróży między jednym a drugim stacjonarka odpada)


6) Wymagania specjalne: dobre chłodzenie i w miarę cicha praca pod obciążeniem, żeby wytrzymał z 3-4 lata,


7) Osobiste preferencje: nie zależy mi na małych gabarytach czy smukłości, liczy się to co napisałem w punkcie nr 6


8) System operacyjny: Windows 10 


9) Własna propozycja: MSI GL73 z GTX 1660Ti, ale nie wiem czy nie poczekać na premierę Lenovo Legion Y740 z ta samą kartą lub jakieś inne modele. W końcu to nowa karta więc jeszcze jest mało z nią laptopów. 


W tej cenie to raczej nie dostanę RTX 2060 czy GTX 1070. Z drugiej strony nie chciałbym schodzić do GTX 1060. Dlatego celuję w 1660Ti.


Edytowane przez krzysiek3334
Link to post
Share on other sites

Przepraszam, może zbyt osobiste pytanie ale dlaczego laptop ? Po roku podejrzewam, że napiszesz tutaj o zmniejszonej wydajności i zapytasz dlaczego? "5) Miejsce użytkowania: dom"...

Gdyż jestem studentem, więc często podróżuję między stancją a domem. Tylko i wyłącznie dlatego stacjonarka odpada. Uzupełnię to w schemacie. 

 

Obecnie korzystam z ASUS ROG G751JT z 970M. Ogólnie laptop cudo, bo z 2014 roku a nadal nie mogę na nic narzekać (temperatury, zmniejszona wydajność, czy usterki), ale już nie radzi sobie tak dobrze w najnowszych grach.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W laptopie nie ma dużej różnicy pomiędzy gtx 1060, a 1660. Jak potrzebujesz do renderingu to i tak skończy się na zewnętrznym monitorze. Może to jest klucz? Wybierz Legion y530 15.6 cala, a za zaoszczędzone pieniądze kup monitor 4k 21:9 z HDR

Monitor nie jest mi potrzebny. Chcę tylko laptop xD

Co do różnicy między GTX 1060 a 1660ti to własnie jest spora. Wystarczy porównać testy na stronie notebookcheck.net

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...