Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Problem z dźwiękiem w tv

hdmi dźwiek dekoder

Najlepsza odpowiedź ragon, 03 czerwiec 2019 - 07:29

Reset ustawień do fabrycznych, a jak nie pomoże to oddać na gwarancję.

Przejdź do postu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Markus1989

Markus1989
  • Nowicjusz

• 8 postów

Napisano 02 czerwiec 2019 - 20:39

Witam,

Kupiłem Telewizor Philips 50'' 50PUS6703, podłączyłem i wszystko działało. Po kilku dniach moja żona włączyła (podobno tylko właczyła nic innego nie wciskała) i nagle obraz jest, a dźwięku nie ma w ogóle. Tv jest podłączony kablem hdmi do dekodera UPC. Dźwięk działał na każdym z wejść hdmi telewizora czyli zwykłe HDMI, HDMI ACR, i HDMI MHL. Teraz dźwięk jest tylko na HDMI ACR. Mówię tu i dźwięku z głośników telewizora bądź głośników które podłączam przez jacka. Proszę baaaardzo o pomoc. Szukałem jakiejś pomocy w google ale albo nie rozumiem albo sam nie wiem.

• 0

#2 ragon

ragon
  • Entuzjasta

• 641 postów
  • Miejscowość:Chełmno

Napisano 03 czerwiec 2019 - 07:29   Najlepsza odpowiedź

• 1

Mobo: Asus Z97M-PLUS CPU: Intel i5 4690k Cooler: Scythe Mugen 2 rev.B RAM: HyperX 16GB 1866MHz GPU: MSI GeForce 970 SSD: Plextor M5Pro 128GB, Crucial MX200 250GB, GoodRAM Iridium Pro 240GB PSU: Thermaltake 530W Case: Aerocool DS Cube  LCD: Samsung 27" CURVED TV: Samsung 40" UHD Speakers: Edifier R1600TIII Keyboard: SteelSeries Apex M750 TKL Mouse: Steelseries Sensei Wireless Gamepad: Microsoft Xbox One Controller OS: Windows 10 HP x64 BOX Others: Dell V3568, Asus Zenfone 5, Nvidia Shield K1, Nintendo Switch

#3 Markus1989

Markus1989
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 8 postów

Napisano 03 czerwiec 2019 - 07:50

Naprawde tylko to? i Rozumiem ze reset tv tak?

• 0

#4 gepardmak

gepardmak
  • Maniak

• 3733 postów

Napisano 03 czerwiec 2019 - 07:54

HDMI ACR czyli złącze HDMI z kanałem zwrotnym audio(Audio Channel Return). Łącząc to złącze kablem z innym urządzeniem możemy przesyłać audio np. z TV do amplitunera lub soundbara bez dodatkowego okablowania. Na innych złączach HDMI będzie audio ale tylko w jednym kierunku z urządzenia nadawczego w kierunku odbiornika. By dźwięk z TV popłynął trzeba włączyć sprzęt audio podpięty do TV(zadziała tylko na złączu HDMI ACR) lub wyłączyć funkcję ACR w konfiguracji TV dla tego konkretnego złącza HDMI. Albo odpiąć całkowicie urządzenie podłączone do HDMI ACR i podłączyć w do innego wolnego złącza HDMI.    

Użytkownik gepardmak edytował ten post 03 czerwiec 2019 - 07:57

• 2

#5 Markus1989

Markus1989
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 8 postów

Napisano 03 czerwiec 2019 - 08:14

Ogólnie dziękuję Wam za pomoc. powrót do ustawień fabrycznych pomógł. Mam dźwięk na każdym z wejść HDMI już. Jedyne co mnie zastanawia to to jak to sie stało, że nagle przestał dźwięk lecieć. Jeśli ktoś jest mi w stanie to wyjaśnić to chętnie poczytam, a jeśli nie to temat do zamknięcia i jeszcze raz bardzo Wam dziękuję!

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: hdmi, dźwiek, dekoder

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych