Skocz do zawartości

Nikon D70 - czy warto?


Recommended Posts

Cześć,

Mam okazję kupić od znajomego lustrzankę Nikon D70 + obiektyw Nikkor 18-70mm + 3 akumulatory + ładowarkę w cenie 300 zł. Wiem, że ten model jest stary... a nawet baaardzo stary ale może warto tyle za niego zapłacić. Nie ukrywam, że nie jestem żadnym znawcą a ta lustrzanka byłaby pierwszą w mojej historii.

 

Na moje szczęście dostałem ją do przetestowania i od dwóch dni robię nią zdjęcia, które skądinąd jakościowo wyglądają wg. mnie na prawdę fajnie. W sumie... spodobało mi się to :) Tak więc do sedna... Czy za tą cenę warto brać ten aparat lub ewentualnie czy przy minimalnej dopłacie mógłbym znaleźć coś lepszego? 

Edytowane przez Radek7C4
Link to post
Share on other sites

Warto, z tym, że w przyszłości czeka cię wydatek na lepsze szkło. Ważne jest też, jaki aparat ma przebieg (ilość zrobionych zdjęć). Jeśli chcesz się pouczyć pracy przy fotografowaniu, to za te pieniądze warto. Chyba, że ci zależy na wifi i żeby jeszcze spuszczał wodę w kiblu :).

Link to post
Share on other sites

Powiem, że złapałem trochę bakcyla w robieniu zdjęć i już próbuje rozeznać się właśnie w temacie obiektywów. Patrząc jednak na ceny to zastanawiam się czy nie lepiej od razu zapłacić więcej (800zł) i mieć taki zestaw (znaleziony na OLX u mnie w mieście)

- Nikon D3200 z przebiegiem 7k

- Obiektyw Nikkor 70-300mm

- torba, dodatkowy akumulator i ładowarka

Edytowane przez Radek7C4
Link to post
Share on other sites

Przeglądałem już kilka stron i D3200 wypada na pierwszy rzut oka dużo lepiej - znacznie lepsza czułość ISO, lepsza rozdzielczość itd. Tak się zastanawiam czy warto na początek wydawać więcej pieniędzy czy zostać przy D70 za 300zł :)

 

 

EDIT: Doczytałem, że D3200 nie ma silniczka do AF. Nie mówię, że to konieczność ale na szybkie akcje mógłby się przydać...

Edytowane przez Radek7C4
Link to post
Share on other sites

Ja bym na Twoim miejscu został przy tym D70. Jak za rok dalej będziesz chciał się w to bawić to pomyślisz. Pamiętaj, że to nie aparat robi zdjęcia. On jest tylko wykonawcą Twoich poleceń, a one są wynikiem wiedzy i doświadczeń. Naprawdę radzę zaoszczędzić te 500...Nie znam dokładnie numeracji Nikona, ale np. w Canonie im mniej cyfr w nazwie (500,50,5) tym inna (wyższa półka).

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...