Skocz do zawartości

~5K workstacja do obróbki muzyki


Recommended Posts

Cześć, 


 


Znajomy muzyk poprosił mnie o złożenie dla niego komputera do obrabiania muzyki. Zbudowałem taki zestaw, proszę o Wasze opinie. Generalnie liczy się ogólna wydajność i możliwość przyszłej rozbudowy o nowe dyski i ew. dodanie karty muzycznej. Monitor musi mieć PIVOT. 


 


  • Płyta główna Gigabyte B360M D3H
  • Procesor Intel Core i7-8700
  • Pamięć Corsair Vengeance LPX, DDR4, 32 GB,3000MHz, CL15
  • Dysk SSD ADATA XPG SX6000 Pro 512GB PCIe x4 NVMe
  • Dysk Western Digital Red, 3.5'', 4TB
  • Zasilacz SilentiumPC Vero L2 600W 
  • Monitor Dell U2415
  • Klawiatura + mysz Logitech Logitech Mysz Wireless Combo MK345 
  • Obudowa be quiet! Pure Base 600 

 


Dzięki za pomoc!


zdun8


Link to post
Share on other sites

Ogólnie polecam poczekać z zakupem do po 7-mego lipca, dnia premiery Ryzenów 3000, wtedy będzie można realnie wybrać, po oficjalnych testach etc.
Obecnie jeżeli kolega robi mniej niż 24 ścieżki na projekt, to niech idzie pod i7 bo wyższe taktowania, jeżeli więcej niż 24 to już lepiej ryzen bo DAWy lubią rozkładać się na wielu wątkach.

Mówiąc z poziomu dnia po premierze Ryzen 3000 to lepiej iść pod 7 3700/x z powodu dodatkowego 2c/4t i zbliżonych taktowań jak 8700, przy zapewne lepszym rozkładzie ciepła (lutowany ihs) i bardziej przyszłościowej podstawce (choć obecnie am4 jest strasznie zbliżone do sytuacji z AM2/+ i AM3/+ gdzie część płyt wspierała nowsze procki ale no jednak nie każda).

Link to post
Share on other sites

@Tankersss @kajtek. Dzięki za rady. Wstrzymam się w takim razie do 7 lipca, może procesory Intela wtedy też stanieją. 

 

Zastanawiałem się nad Ryzenem, ale Intel ma większą wydajność jeśli chodzi o jednowątkowe aplikacje, zakładam, że programy muzyczne nie korzystają z tego w znacznym stopniu. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Zastanawiałem się nad Ryzenem, ale Intel ma większą wydajność jeśli chodzi o jednowątkowe aplikacje, zakładam, że programy muzyczne nie korzystają z tego w znacznym stopniu. 

 

Seria 3000 zapowiada się na tyle moco, że może ona się zrównać z Intelem przy znacznie niższej cenie za więcej rdzeni i wątków.  

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...