Skocz do zawartości

Recommended Posts

Siema.
Mam dylemat co wybrać na pierwszy ssd (najwyższy czas).
Serce mówi iridium pro 256, rozum adata su900 512 a cyferki 50/50.
Nie wiem czy lepiej sprawdzony irdm czy większy ale podobno zwalniający su900 dlatego chce zasięgnąć Waszej rady. Chyba że przeoczyłem coś innego wartego uwagi w cenie ~300zł.
 

Link to post
Share on other sites

Uuuuu to widze doszedł mi trzeci dylemat: Samsung 860 Pro :D
Zaraz sobie muszę porównać testy tych trzech i zobaczyć właśnie jak z trwałością żebym nie musiał brać od razu drugiego na backup xD
Kurczę zamiast kupić cokolwiek i się cieszyć jak normalny człowiek to znowu ze 2 noce na forqach przed zakupem :D

Link to post
Share on other sites

Najszybszy z SSD SATA jest, ale pytanie czy potrzebujesz i czy zwykła adata su900 + backup ci nie starczy.

 

Za 330zł irdm pro 240GB nieopłacalne ( mimo że jakoś 3 lata temu sam za tyle kupiłem ).

Za 370zł samsung 860 pro 256GB, też nieopłacalny.

Chyba że potrzebujesz pewności i szybkości aż tak bardzo. Ale w tej cenie to już szybkie 480GB SSD M.2 NVMe na TLC kupisz.

Link to post
Share on other sites

Bardziej zależy mi na pewności niż szybkości dlatego wole właśnie coś na MLC. Z drugiej strony i tak trzeba robić backup więc może i rzeczywiście brać coś na M.2... Tyle że często zaglądając do działu z dyskami i czytając tak Twój podpięty temat jak i posty @kokosnh jak widzę TLC to wiem że mam uciekać :D

 

@Yahoo.k

Jednak boli wydawać za samsunga 860 pro 256GB aż 370zł.

Link to post
Share on other sites

 

 

Bardziej zależy mi na pewności niż szybkości dlatego wole właśnie coś na MLC.
No niestety wykonanie i kontroler tez są ważne.

 

M8PeG 512GB za 379zł
:o i to w sklepie na X.

Podpinasz pod PCI-e najlepiej to 2-gie dzielone z grafiką, przez adapter z allegro za 20zł + dostawa (podany jest przykładem, ale sam taki mam, co prawda z ali)
Masz Windows 10?


 

le Ten plextor ma legacy bios więc odpalisz z niego system.
  dzisiaj niestety nie udało mi się z asus p5qpl-vm, a jakoś na gigabyte G41 nie ma problemu, może złącze PCI-e padnięte? nie mam za bardzo jak sprawdzić.
Ogólnie jeśli płyta może bootowac z PCI-e przez Option ROM, to będzie działać.
Link to post
Share on other sites

A w7 na instalatorze z w10 styknie? (na winclubie wlasnie takie coś znalazłem).
Ale ogólnie koniec końców rozumiem że jest to do zrobienia i jak go wezmę wszystko będzie śmigać? Bo rozumiem że jest to na pewno szybsza i żywotniejsza(?) opcja od su900? O zwolnienie grafiki z tego co przed chwilą widziałem w jakichś Twoich postach chyba niema się co martwić (gtx 760).

Link to post
Share on other sites

O grafikę się nie martw, sam mam RTX 2070 na PCI-e 2.0 x8. Zresztą, są testy, to są różnice na poziomie 0-1% FPS przy twojej grafie (często błędy pomiarowe). Może być duży problem z postawieniem 7 na tym, bo bez sterowników tego nie zrobisz. 
Od SU900 żywotniejsze, ale nie od samsunga 860 pro. 


 

 

A w7 na instalatorze z w10 styknie?

Nie kojarzę tego rozwiązania w ogóle

Link to post
Share on other sites

Już prawie wszystko rozumiem :D
Jeszcze tylko podsumowując, zakładając że instaluje W10 problemów nie będzie? Dzięki temu legacy bios nie trzeba nawet modować biosu na płycie żeby bootował z nvme?

Bo biorąc pod uwagę info z innego forum koniec końców nie warto się pchać w NVME do tak starej platformy i się trochę zawiązałem już :D

Link to post
Share on other sites

no aby było bez problemu, to niestety koszta lecą bo system trzeba, ewentualnie stery znaleźć, jak będę mieć chwilę, to ogarnę tą 7 na instalatorze 10 o której mówisz. 

Ogólnie za 200zł masz SU900 256GB, 330zł za 512GB + backup oczywiście gdzieś. 
Goodram nieopłacalny, jak chcesz czegoś lepszego, trochę szybszego + żywotniejszego to samsung 860 pro 256GB zostaje, ale to drogie. 

Przed zakupem warto wiedzieć, że jest możliwość pójścia w NVMe, ale bez win 10, będą schody. 

Już chyba masz wszystkie opcje, żebyś nie musiał wydać łącznie niepotrzebnie 800zł i męczyć się z systemem którego nie znacz, tylko dlatego że możesz. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ok teraz już naprawdę chyba wszystko wiem :D
Co do W10 to po prostu bardziej dla informacji czysto teoretycznie chciałem wiedzieć bo jak mówisz raz że nie uśmiecha mi się wydawać dodatkowo na system a dwa że tyle lat siedzę na 7 że trzeba by się znowu przestawiać...ogólnie bez sensu.

Nie muszę zamawiać w tej chwili więc jeszcze też posiedzę i pomyślę jak to w7 na tym odpalić a jak nie to po porstu wezmę zwykły na sata III i już.
Na razie znalazłem biosa żeby bootował z nvme https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=12289.0
Zostaje znaleźć sterowniki.

Edit: chyba mam sterowniki:
Download -> Or Search by Category -> Software -> go to page 2 -> M8Pe Driver for Win7
https://www.goplextor.com/Support/Downloads

https://www.win-raid.com/t29f25-Recommended-AHCI-RAID-and-NVMe-Drivers-41.html

Edytowane przez Furman
Link to post
Share on other sites

no trochę, wpierw by trzeba stery zdobyć (o ile takie są), takie co do instalacji win 7 możesz scalić, bo inaczej to nie zainstalujesz.

 

Są,na stronie Plextora.Sterowniki trzeba scalić z płytką Windowsa i jazda. Ewentualnie jest jeszcze Corsair MP 510 480 GB,również wart zakupu lub Crucial MX 500.

 

NVme do 7 jak najbardziej,przyspiesza niesamowicie po przesiadce z Hdd.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...