Skocz do zawartości

Redmi Note 7 - MiUI kompletnie mi się nie podoba, co zrobić?


Recommended Posts

Witam wszystkich. Dwa dni temu dostałem telefon Redmi Note 7, dziś go testowałem ale muszę przyznać, że ssytem a raczej nakłądka na androida - miUI 10 mi sie bardzo nie podoba. Jest kompletnie nieintuicyjny. Nie to co w moim proprzednim smartfonie, Xperii M4, który "rozumialem" przy pierwszym włączeniu.
Czy da sie jakos sflaszowac software zeby android był taki "typowy", a nie jakieś chinskie g...?

Link to post
Share on other sites

W przypadku Redmi Note 7 wgranie customowego softu jest jak najbardziej możliwe, ale wymaga trochę gimnastyki ;)

Potrzebujesz odblokować bootloader w pierwszej kolejnosci. Potem mozesz sie juz bawic.

 

Odwiedz miuipolska.pl oraz ich forum lub en.miui.com/forum.php w celu zdobycia informacji jak to wszystko zrobić.

 

Swoja droga dziwi mnie że Xperia była dla Ciebie bardziej intyicyjna niż MIUI, ale każdy ma swoje gusta i przyzwyczajenia, wiec nie bede sie produkowac jakie to MIUI jest wspaniale lub przekonywac Cie do systemu.

 

Jak nie chcesz bawic sie w odblokowywanie bootloadera i wgrywania calych softow, moze sprobuj po prostu innego launchera.

Link to post
Share on other sites

A "Launcher" to inaczej co? Kojarzy mi się z włączaniem po prostu... launch... Wiec po nazwie nie wiem jaka jest roznica miedzy nakładką/ssytemem a launcherem.

I skad generalnie wziac customowy soft najlepiej? Dawno niczego nie flashowalem wiec nie jestem w temacie. Google nic nie pomaga. Szczegolnie polski internet to jest bieda w tych srpawach.

 

Edit: Albo jutro zawioze do flashowania telefonik. Szkoda mi na to czasu generalnie. Tylko co mam powiedziec? Ze chce "czysty android" zamiast MIUI?


Juz mam konkretnei dosyc tego fona. Odradzam wszystkim Xiaomi/Redmi. Nie moge teraz sie pdolaczyc kablem USB do PC. Google nie pomaga. Telefon tylko sie laduje. PC (W10) wyswietla "nie rozpoznano urzadzenia USB". Mam juz DOŚĆ.

 

Lol meczylem sie z tym od 2 godzin. Napisalem tego posta. Nic nowego nie robilem, pdolaczylem telefon raz jeszcze i... dziala o.O...

A czy ktos wie jak w Redmi przenosic dane miedzy pamiecia wew a sd? W soniaku bylo to w opcjach pamieci, mozna bylo zjdecia, filmy, muzyke i nawet pewne dane aplikacji przenosic na karte, czy da sie tak samo w tych teelfonach?

Edytowane przez BududubNow
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...