Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Redmi Note 7 - MiUI kompletnie mi się nie podoba, co zrobić?

xiaomi redmi note 7 note flash soft software miui android

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 BududubNow

BududubNow
  • Nowicjusz

• 8 postów

Napisano 30 maj 2019 - 13:22

Witam wszystkich. Dwa dni temu dostałem telefon Redmi Note 7, dziś go testowałem ale muszę przyznać, że ssytem a raczej nakłądka na androida - miUI 10 mi sie bardzo nie podoba. Jest kompletnie nieintuicyjny. Nie to co w moim proprzednim smartfonie, Xperii M4, który "rozumialem" przy pierwszym włączeniu.
Czy da sie jakos sflaszowac software zeby android był taki "typowy", a nie jakieś chinskie g...?

• 0

Płyta główna: chipset Intel P67 | AsRock P67 PRO3 B3 | Procesor: Intel Core i5 2500K 3,3 GHz | OC@ 4,6 GHz, 1.385 V

Karta graficzna: AMD | Radeon Sapphire RX 590 Nitro+ Special Edition | Stock OC@ 1560 MHz Core, 2100 MHz Mem.

Pamięć: DDR-3 | Corsair 8 GB 1600 MHz | CL7 XMS3 | Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 600W (OCZ600MXSP) | Cooler: Scythe Ninja 3

Dysk SSD: Kingston HyperX Savage 2,5" | SHSS37A240G 240 GB | Dysk HDD: Western Digital Green 5400 RPM | WD7500AADS 750 GB

System: Windows 10, 64bit | Obudowa: SilentiumPC Gladius GD8 TG ARGB Pure Black + 5x Wentylator 120 mm

#2 shavomir

shavomir
  • Amator

• 34 postów

Napisano 30 maj 2019 - 14:25

W przypadku Redmi Note 7 wgranie customowego softu jest jak najbardziej możliwe, ale wymaga trochę gimnastyki ;)

Potrzebujesz odblokować bootloader w pierwszej kolejnosci. Potem mozesz sie juz bawic.

Odwiedz miuipolska.pl oraz ich forum lub en.miui.com/forum.php w celu zdobycia informacji jak to wszystko zrobić.

Swoja droga dziwi mnie że Xperia była dla Ciebie bardziej intyicyjna niż MIUI, ale każdy ma swoje gusta i przyzwyczajenia, wiec nie bede sie produkowac jakie to MIUI jest wspaniale lub przekonywac Cie do systemu.

Jak nie chcesz bawic sie w odblokowywanie bootloadera i wgrywania calych softow, moze sprobuj po prostu innego launchera.

• 0

#3 BududubNow

BududubNow
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 8 postów

Napisano 31 maj 2019 - 12:26

A "Launcher" to inaczej co? Kojarzy mi się z włączaniem po prostu... launch... Wiec po nazwie nie wiem jaka jest roznica miedzy nakładką/ssytemem a launcherem.

I skad generalnie wziac customowy soft najlepiej? Dawno niczego nie flashowalem wiec nie jestem w temacie. Google nic nie pomaga. Szczegolnie polski internet to jest bieda w tych srpawach.

Edit: Albo jutro zawioze do flashowania telefonik. Szkoda mi na to czasu generalnie. Tylko co mam powiedziec? Ze chce "czysty android" zamiast MIUI?

Juz mam konkretnei dosyc tego fona. Odradzam wszystkim Xiaomi/Redmi. Nie moge teraz sie pdolaczyc kablem USB do PC. Google nie pomaga. Telefon tylko sie laduje. PC (W10) wyswietla "nie rozpoznano urzadzenia USB". Mam juz DOŚĆ.

Lol meczylem sie z tym od 2 godzin. Napisalem tego posta. Nic nowego nie robilem, pdolaczylem telefon raz jeszcze i... dziala o.O...

A czy ktos wie jak w Redmi przenosic dane miedzy pamiecia wew a sd? W soniaku bylo to w opcjach pamieci, mozna bylo zjdecia, filmy, muzyke i nawet pewne dane aplikacji przenosic na karte, czy da sie tak samo w tych teelfonach?

Użytkownik BududubNow edytował ten post 31 maj 2019 - 12:42

• 0

Płyta główna: chipset Intel P67 | AsRock P67 PRO3 B3 | Procesor: Intel Core i5 2500K 3,3 GHz | OC@ 4,6 GHz, 1.385 V

Karta graficzna: AMD | Radeon Sapphire RX 590 Nitro+ Special Edition | Stock OC@ 1560 MHz Core, 2100 MHz Mem.

Pamięć: DDR-3 | Corsair 8 GB 1600 MHz | CL7 XMS3 | Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 600W (OCZ600MXSP) | Cooler: Scythe Ninja 3

Dysk SSD: Kingston HyperX Savage 2,5" | SHSS37A240G 240 GB | Dysk HDD: Western Digital Green 5400 RPM | WD7500AADS 750 GB

System: Windows 10, 64bit | Obudowa: SilentiumPC Gladius GD8 TG ARGB Pure Black + 5x Wentylator 120 mm

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: xiaomi, redmi, note 7, note, flash, soft, software, miui, android

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych