Skocz do zawartości

Razer BlackWidow 2014 - prośba o opinie


Recommended Posts

Witajcie,

 

Mam do was pytanie odnośnie w/w klawiatury.

 

https://www.x-kom.pl/p/177020-klawiatura-przewodowa-razer-blackwidow-2014-gaming-czarna.html

 

 

ofc używana ale w b.dobrym stanie, nie ma co prawda chyba(?) podświetlenia ale piszę bezwzrokowo wiec mi to raczej nie przeszkadza.

 

Z tego co wiem jest na przełącznikach ryzer green,

 

Pytanie do Was. Czy jest to klawa godna polecenia i ile jest warta? (znajomy chce mi ją odpalić za free a ja nie jestem jedną z osób którym taki układ pasuje i chciałbym aby dostał odemnie adekwatną kwotę (o ile tak klawiatura jest własnie godna polecenia). A jak bardzo nie będzie chciał brać to dostanie dobrych kraftów w tej kwocie  ;)

 

Granie/pisanie 30/70.

 

Z góry dzięki za feedback.

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Prymarną partię przełączników "Razer Green", wykonał Kailh.

Bazujące na sławetnej serii "PG1511", zielone przełączniki obarczone są mnogością raportów, głoszących wadę "ping sound", po pewnym epizodzie eksploatacji.

Rok 2014, to ruch Razera w stronę cięcia kosztów na przełącznikach, będący jedną nogą poza więzią z Cherry MX, argumentujący decyzję wątpliwością utrzymania się Cherry na rynku, co wydaje się być absurdalne - Cherry miało się bardzo dobrze, manufaktura Kailha nie była na tyle skrupulatna, by móc rywalizować z niemieckim przedsiębiorstwem.

Rok później, w 2015, informacja o produkcji przełączników Razera pod inną witryną, niż Kaihua, została potwierdzona, a nowym dostawcą przełączników został Greetech.

Greenhorn, niedoświadczenie, produkcje Greetecha odbiegały nawet od standardów Kaihua, cechując swoje przełączniki fluktuacją nacisku 20-25 gramów, jest to o dziesięć więcej od Cherry i Kailha, co przyćmiewało anemiczną już posturę Razera.

Greetech również produkuje dla Razera obecnie, co wydaje się być silnie podyktowane kosztem produkcyjnym.

 

Ogromnym frasunkiem, zdaje się być fabryczny zestaw keycapsów.

Wykonane z rachitycznego tworzywa ABS, już po około roku ulegają procesowi wytrawiania, zaczynają mrzeć.

Znalezienie zestawu, będącego zamiennikiem, jest cholernie problematyczne - niestandardowy "bottom row", wymusza zakup całego zestawu.

Zauważyć możesz zróżnicowane spektrum rozmiarów dolnego rzędu, "Control" i "Alt" - 1.5u, "Spacebar" - 6u, pozostałe klawisze w standardowym rozmiarze dla innych przycisków klawiatury - 1u, jest to wyjątkowo niespotykany układ, plewiący potencjalne możliwości setów budżetowych.

 

OEM wykonał iOne, który dostarczył wielu klawiatur czysto "mainstreamowych", jak Qpad MK-50 i MK-85, czy Cooler Master Quickfire Pro.

Modele Razera, uchodziły za najgorsze z całej trójcy, choć podlinkowana klawiatura w wersji "Gaming", wygląda na poczciwą.

Nierozłączne stabilizatory owej manufaktury na wzór Costara, wydają się być kiepską implementacją, zalecałbym przesmarowanie.

 

Jeżeli jesteś absolutnie pewny, iż klawiatura posiada sprawne przełączniki, kwotę ustaliłbym na sprawiedliwe ~80zł.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@@Leminairre, bezkres twej wiedzy onieśmiela mnie nader niemożebnie.

 

Mam tą klawiaturę już u siebie... jako że nie mam zbyt wielkiego doświadczenia z mechanikami nie za wiele mogę powiedzieć, poza tym że rzeczywiście jest jak nowa, stonowany wygląd "pure black" to coś co mi pasuje.

 

Co do "spring sound" to nie zarejestrowałem tego zjawiska - ale być może tak jak wspominasz przychodzi ono z czasem,

Klawiatura jest ciężka i sprawia wrażenie solidnej, natomiast klawisze mogłoby być nieco większe.(jak dla mnie, mam spore łapska).

 

Co najbardziej mnie cieszy to fakt, iż "przyzwyczajanie" się do niej trwało może z 5 min.

 

Jest natomiast głośna...  imo. nie mniej niż przełączniki "blue". 

 

Ogólnie wyraźnie pozytywne - docelowo jednak nie wiem czy nie będę szukał czegoś innego z nieco większymi przyciskami i lekko cichszego (po remoncie moje centrum dowodzenia będzie stało w sypialni - a nie chce się jeszcze rozwodzić) i z jednokolorowym podświetleniem.

 

Takie pytanie na przyszłość czy MX-y brązowe i ich odpowiedniki są cichsze niż te Razer green?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...