Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Monitor do gierek, 144hz, 1080p, 24" max, ?freesync?, +/- 1000 zl

144hz freesync 1080p

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mortis70

Mortis70
  • Amator

• 31 postów

Napisano 29 maj 2019 - 08:28

Witam.
Mam leciwy juz monitor i czas kupic cos nowego. Zamierzam grac glownie w 1080p,i celuje w monitor z 144hz i maksymalnie 24". Zastanawiam sie jednak nad freesync. Mam gtx 1080 ale ostatnio widzialem, ze jest kilka monitorow, ktre obsuguja freesync na nvidii. G sync odpada bo to za duzy koszt. Pytanie, czy ta opcja duzo zmienia i jest sens wybierac monitory pod tym katem? Jak bede w domu to podesle kilka moich propozycji. Budzet to okolo 1000 zl.
Pozdrawiam!
  • 0

#2 hanson

hanson
  • Gaduła

• 366 postów

Napisano 29 maj 2019 - 09:31

Tak, warto brać z Freesync. Obraz jest wyraźnie bardziej płynny przy "wyświetlaniu klatek" i jest szczególnie zauważalne we wszystkich grach, które spadają do 60 klatek na sekundę lub poniżej. 

Jest w tym pewne "ale" - nie każdy monitor z Freesync jest dostępny w karcie Nvidia. Np. najtańszy i chyba najpopularniejszy AOC C24G1 miewa podobno problemy. Zaś kumpel ma ViewSponic XG2402 i śmiga elegancko. 

Podrzuć to co masz na oku, może znajdzie się ktoś, kto ma monitor i kartę Nvidia, aby potwierdzić, jak to działa. 

• 0

#3 Mortis70

Mortis70
  • Autor tematu
  • Amator

• 31 postów

Napisano 29 maj 2019 - 18:41

Tak, warto brać z Freesync. Obraz jest wyraźnie bardziej płynny przy "wyświetlaniu klatek" i jest szczególnie zauważalne we wszystkich grach, które spadają do 60 klatek na sekundę lub poniżej. 

Jest w tym pewne "ale" - nie każdy monitor z Freesync jest dostępny w karcie Nvidia. Np. najtańszy i chyba najpopularniejszy AOC C24G1 miewa podobno problemy. Zaś kumpel ma ViewSponic XG2402 i śmiga elegancko. 

Podrzuć to co masz na oku, może znajdzie się ktoś, kto ma monitor i kartę Nvidia, aby potwierdzić, jak to działa. 

Powiesz szczerze, że mało jest monitorów, które są kompatybline z g-synciem, a jak są to kosztują około +1500 zł.

Znalazłem jednak coś takiego: Acer ED273 Abidpx (https://www.amazon.c...y/dp/B075KFPJ5C)

Monitor g-sync kompatybilny, czyli powinien freesync/gsync działać. W polskich sklepach tego monitora nie ma, ale na amazonie za 230$ (ok. 890 zł) wisi, a wydaję się spoko. Pojawia się jednak kilka pytań, a mianowicie:

- Czy 27" nie będzie "rozmywać" przy graniu na 1080p, słyszałem takie głosy. Maksymalnie monitor mogę oddalić o około metr od głowy.

- Ktoś się może orientuje jak jest z gwarancją? W opisie aukcji na amazon jest notka, że obowiązuje gwarancja na rok, ale ciekaw jestem jak podejdą do tego polskie serwisy Acer (muszę napisać od nich maila)

Jest jeszcze taki monitorek: AOC C24G1

Niby ma tylko freesync lecz ludzie piszą, że g-sync działa.

Ogólnie to widzę, że nieźle namieszali z tą kompatybilnością g-sync. Nvidia dała listę a okazuje się, że jest więcej monitorów gdzie na karcie nvidii odpali się freesynca.

Użytkownik Mortis70 edytował ten post 29 maj 2019 - 19:06

• 0

#4 hanson

hanson
  • Gaduła

• 366 postów

Napisano 30 maj 2019 - 10:05

27" FullHD tez może być. Tylko tutaj siedząc blisko, widać już piksele. Dlatego dla 27" lepiej rozdzielczość WQHD.

Jeśli mamy monitor 27" i 24" i kosztują tyle samo.... różnica wtedy wynika z jakości :) 

Moim zdaniem lepiej mniejszy niż większy. Z tym wsparciem dla Nvidia w monitorach FreeSyncs jest tak, że chyba te najtańsze monitory są pomijane? Nie wiem, czym kieruje się producent. 

Grać się da. Możesz brać tego AOC i sprawdzić, jak chodzi. Zawsze można oddać i kupić coś innego. 

• 0

#5 Mortis70

Mortis70
  • Autor tematu
  • Amator

• 31 postów

Napisano 30 maj 2019 - 11:37

Acer 27" kosztuje tyle samo bo jest na promocji, około 200 stówki mniej. Jeszcze się zastanowię, ale chyba zakupię tego Acera. Orientuję się jak to jest z gwarancją z Amazona.

Użytkownik Mortis70 edytował ten post 30 maj 2019 - 11:38

• 0

#6 hanson

hanson
  • Gaduła

• 366 postów

Napisano 31 maj 2019 - 10:42

Zadzwoń może do Acera w PL, że kupujesz na Amazon.de i jak wygląda sprawa gwarancji. Czy musisz odsyłać do Niemiec (kiepsko), czy możesz realizować w Polsce. Coraz więcej producentów ma gwarancje europejskie. 

• 0

#7 Mortis70

Mortis70
  • Autor tematu
  • Amator

• 31 postów

Napisano 02 czerwiec 2019 - 11:10

Próbowałem się coś dowiedzieć od Acer'a ale nic się nie udało.. W sumie to nic bo jednak zrezygnowałem z tego Acera 27" bo ponoć na takiej przekątnej fullhd może być rozmyte i widać piksele a biurko mam dość blisko.

Myślałem nad Acer ED242QRABIDPX (https://www.x-kom.pl...dpx-czarny.html)

Jedyne w czym moglibyście mi pomóc to potwierdzenie/zaprzeczenie czy g-sync na tym monitorze działa. Oczywiście Ci, którzy ten monitor posiadają. Z informacji na necie wynika, że działa lecz niektórzy mieli jakieś błędy. 

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: 144hz freesync, 1080p

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych