Skocz do zawartości

Monitor do gierek, 144hz, 1080p, 24" max, ?freesync?, +/- 1000 zl


Recommended Posts

Witam.

Mam leciwy juz monitor i czas kupic cos nowego. Zamierzam grac glownie w 1080p,i celuje w monitor z 144hz i maksymalnie 24". Zastanawiam sie jednak nad freesync. Mam gtx 1080 ale ostatnio widzialem, ze jest kilka monitorow, ktre obsuguja freesync na nvidii. G sync odpada bo to za duzy koszt. Pytanie, czy ta opcja duzo zmienia i jest sens wybierac monitory pod tym katem? Jak bede w domu to podesle kilka moich propozycji. Budzet to okolo 1000 zl.

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Tak, warto brać z Freesync. Obraz jest wyraźnie bardziej płynny przy "wyświetlaniu klatek" i jest szczególnie zauważalne we wszystkich grach, które spadają do 60 klatek na sekundę lub poniżej. 

 

Jest w tym pewne "ale" - nie każdy monitor z Freesync jest dostępny w karcie Nvidia. Np. najtańszy i chyba najpopularniejszy AOC C24G1 miewa podobno problemy. Zaś kumpel ma ViewSponic XG2402 i śmiga elegancko. 

 

Podrzuć to co masz na oku, może znajdzie się ktoś, kto ma monitor i kartę Nvidia, aby potwierdzić, jak to działa. 

Link to post
Share on other sites

Tak, warto brać z Freesync. Obraz jest wyraźnie bardziej płynny przy "wyświetlaniu klatek" i jest szczególnie zauważalne we wszystkich grach, które spadają do 60 klatek na sekundę lub poniżej. 

 

Jest w tym pewne "ale" - nie każdy monitor z Freesync jest dostępny w karcie Nvidia. Np. najtańszy i chyba najpopularniejszy AOC C24G1 miewa podobno problemy. Zaś kumpel ma ViewSponic XG2402 i śmiga elegancko. 

 

Podrzuć to co masz na oku, może znajdzie się ktoś, kto ma monitor i kartę Nvidia, aby potwierdzić, jak to działa. 

 

Powiesz szczerze, że mało jest monitorów, które są kompatybline z g-synciem, a jak są to kosztują około +1500 zł.

 

Znalazłem jednak coś takiego: Acer ED273 Abidpx (https://www.amazon.com/Acer-Monitor-Refresh-FREESYNC-Technology/dp/B075KFPJ5C)

Monitor g-sync kompatybilny, czyli powinien freesync/gsync działać. W polskich sklepach tego monitora nie ma, ale na amazonie za 230$ (ok. 890 zł) wisi, a wydaję się spoko. Pojawia się jednak kilka pytań, a mianowicie:

 

- Czy 27" nie będzie "rozmywać" przy graniu na 1080p, słyszałem takie głosy. Maksymalnie monitor mogę oddalić o około metr od głowy.

- Ktoś się może orientuje jak jest z gwarancją? W opisie aukcji na amazon jest notka, że obowiązuje gwarancja na rok, ale ciekaw jestem jak podejdą do tego polskie serwisy Acer (muszę napisać od nich maila)

 

Jest jeszcze taki monitorek: AOC C24G1

Niby ma tylko freesync lecz ludzie piszą, że g-sync działa.

 

Ogólnie to widzę, że nieźle namieszali z tą kompatybilnością g-sync. Nvidia dała listę a okazuje się, że jest więcej monitorów gdzie na karcie nvidii odpali się freesynca.

Edytowane przez Mortis70
Link to post
Share on other sites

27" FullHD tez może być. Tylko tutaj siedząc blisko, widać już piksele. Dlatego dla 27" lepiej rozdzielczość WQHD.

 

Jeśli mamy monitor 27" i 24" i kosztują tyle samo.... różnica wtedy wynika z jakości :) 

Moim zdaniem lepiej mniejszy niż większy. Z tym wsparciem dla Nvidia w monitorach FreeSyncs jest tak, że chyba te najtańsze monitory są pomijane? Nie wiem, czym kieruje się producent. 

 

Grać się da. Możesz brać tego AOC i sprawdzić, jak chodzi. Zawsze można oddać i kupić coś innego. 

Link to post
Share on other sites

Próbowałem się coś dowiedzieć od Acer'a ale nic się nie udało.. W sumie to nic bo jednak zrezygnowałem z tego Acera 27" bo ponoć na takiej przekątnej fullhd może być rozmyte i widać piksele a biurko mam dość blisko.

 

Myślałem nad Acer ED242QRABIDPX (https://www.x-kom.pl/p/439222-monitor-led-24-acer-ed242qrabidpx-czarny.html)

Jedyne w czym moglibyście mi pomóc to potwierdzenie/zaprzeczenie czy g-sync na tym monitorze działa. Oczywiście Ci, którzy ten monitor posiadają. Z informacji na necie wynika, że działa lecz niektórzy mieli jakieś błędy. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...