Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć,

 

Od ponad półtora miesiąca jestem szczęśliwym a w zasadzie nieszczęśliwym posiadaczem karty Palit RTX 2060. Nie mogę jej dłużej uruchomić ale też nie zawsze, pracuje parę dni po czym występuje cykliczny błąd czyli restart systemu który poprzedzony jest charakterystycznym zamrożeniem klatki filmu (streamu). Po wyjęciu z kartonu pracowała prawidłowo nie przeciążana parę dni, teraz losowo.

 

Od razu podam iż występuje to z paroma zasilaczami >600VA. System z poprzednią kartą MSI960 pracuje bezbłędnie.Wskazywanie winy na zasilacz jest moim zdaniem mało prawdopodobne ponieważ pomiary zarówno softowe jak sprzętowe dla obu kart są bardzo zbliżone a uszkodzenie pojawia się przy prawie spoczynkowym poborze mocy. Polski serwis Palita zwraca kartę bez naprawy i nie znajduje usterki.

 

Naturalnie nie oczekuje odpowiedzi typu sprzedaj bo to było by nieuczciwe tak jak opinia serwisu Palit ale może się mylę i moja opinia jest przedwczesna.

 

Dodam iż karta z mojej strony nigdy nie była podkręcana wiec o jakimkolwiek uszkodzeniu z tej strony nie ma mowy

 

Przypuszczam iż renomowany sprzedawca który mógłby wymienić tę kartę na inny dobry egzemplarz gdyby faktycznie karta  była sprawna, a tak chce się mnie zostawić z niby dobrą kartą.

 

Co o tym sądzicie ?

Edytowane przez zagubiony w akcji
Link to post
Share on other sites

Dobrze by było sprawdzić kartę na innym komputerze, a jeśli masz taką możliwość (koledzy,znajomi) to nawet na dwóch, trzech innych. Jeżeli tam ten problem będzie się powtarzał, to nagrać to i po raz kolejny wysłać z nagraniami na serwis. Jeśli natomiast ten problem występuje tylko u ciebie, to widocznie leży poza kartą. Próbowałeś na nowo postawionym systemie na swoim komputerze ? Jeśli nie to zrób to.

Link to post
Share on other sites

Trudno wyrokować - Póki nie wpakujesz tej karty w inny komp i nie sprawdzisz - trudno wyrokować.

 

Z PC już tak jest że może nawalać zupełnie inna część kompa - To nie musi być Zepsuta karta graficzna - Może to być płyta główna - pamięć - zasilacz...

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi.

  Karta pracowała na innym systemie było ok! przez parę dni po czym powróciła do komputera przeznaczenia i w nim pracowała też około tygodnia po lekko 12 godzin na dobę bez problemowo aż nagle pojawił się błąd który już występował w końcowej fazie co ok. 15 minut, wtedy też karta została reklamowana a w serwisie i sprzedawcy testują ją przez ok. 40 dni (bezskutecznie) no bo akurat ukryty błąd się nie ujawnił po  (nie wiem realnie w  jakim czasie i jakim softem  przeprowadzają testy).

Gdy elektronika jest sprawna pracuje bez awarii jednak gdy z ukrytym  błędem to tak to wygląda. Karta sprawdzana na paru dyskach na tym samym komputerze więc błędy softu należy wykluczyć zdecydowanie.

 

Mając na uwadze iż nieco niższy model grafiki pracuje znakomicie na tym systemie rozstrzygniecie przyniosło by w/g mnie tylko wstawienie bliźniaczej karty co na razie nie zostało wykonane z braku takowej co nie oznacza iż testu takiego  w ostateczności nie wykonam jednak gdy wyjdzie negatywnie co wtedy myśleć o krajowych fachowcach profesjonalnie pracujących w serwisach ?

 

  Gdyby miało być profesjonalnie serwis powinien odpowiadać za swoją ekspertyzę czyli karta dobra wszystko ok ale w przeciwnym razie gdy następna karta pracowałaby bez restartów to jednak wtedy zostaje narażony na stratę gdyż mam kartę nie do naprawienia z gwarancją sprzedawcy i producenta czyli zostaje wrobiony ! następną kartę i sprzęt nie kupię już w pl bo tylko to co mnie spotyka to straty w UE-pl w UE jednak jest to inaczej załatwiane, to  z doświadczeń znajomych (Amazon). pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites
Co o tym sądzicie ?

 

No masz kolego teraz dwie opcje:

 

1. Bujać się z serwisami, robić testy, tracić czas, podmieniać po elemencie - jednymi słowy robić doktoraty i rwać sobie włosy z głowy...

2. Sprzedać to GPU, kupić inne i zapomnieć o problemie.

 

Jeśli to nie wina karty - a w wszystkie gwiazdy na niebie wskazują na to, że nie to przyszły użytkownik karty nie powinien mieć żadnych problemów.

 

Niestety z pecetami czasem już tak jest, że coś się gryzie - ofc do wszystkiego można dojść, ale czasem zwyczajnie szkoda zachodu.

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites

Sprzedać to GPU, kupić inne i zapomnieć o problemie. Jeśli to nie wina karty - a w wszystkie gwiazdy na niebie wskazują na to, że nie to przyszły użytkownik karty nie powinien mieć żadnych problemów.

 

 

Ma sprzedać karte i nie wiedzieć czy sprawna nie sprawna na którą cena też musi być odpowiednia,pomyśl trochę zanim coś doradzisz.

Po drugie chciałbyś być na miejscu osoby która kupiła by taką kartę powiedzmy uszkodzoną?.

 

 

Niestety z pecetami czasem już tak jest, że coś się gryzie - ofc do wszystkiego można dojść, ale czasem zwyczajnie szkoda zachodu.

 

Niestety jak nie ma możliwości

robić testy, tracić czas, podmieniać po elemencie - jednymi słowy robić doktoraty i rwać sobie włosy z głowy...

  to pozostaje

Bujać się z serwisami

  jest to lepsze rozwiązanie aniżeli sprzedawać części nie wiedząc na jakim etapie sprawności są i liczyć na nowe w pełni sprawne.

 

zagubiony w akcji

Sterowniki,aktualizacje systemu jakie,OC ram,cpu ? pobierz świeże stery do płyty.

Ccleaner wyczyść rejestr bo coś z czymś ewidentnie się gryzie.Przetestuj ram czy nie wywala błędów.

Postawić nowy system,nie pomoże to serwis jak nie masz możliwości sprawdzenia podzespoły u znajomego.

Edytowane przez były69
Link to post
Share on other sites

Dzięki, dzięki, ok! ale mam taka dziwną naturę iż niezwykle rzadko mylę się w swoich wnioskach a jak nie mam pewnej pewności nie upieram się przy swoim zdaniu.

 

I tak uważam iż jednak ta karta jest wadliwa a usterka tak jak napisałem pojawia się losowo ale jest i nie może się sama zlikwidować co najwyżej nie ujawnić, a czy pamiętacie procesory graficzne które reanimowano w serwisach? Ile w tej karcie jest połączeń lutowanych wykonanych bez ołowiowo? jakie częstości występują, wystarczy aby jeden pik (kond cer) tracił pojemność itd. i linia się wzbudziła to w najprostszych przyczynach powody restartu a wreszcie gdyby był to inny błąd karty to dlaczego od od razu automatyczny restart?  Karta wywołuje przeciążenie no i gdyby zasilacz nie spełnił dobrze swojej roli to coś by się przypiekło na dobre. Umknął mojej uwadze fakt iż restart poprzedza załączenie na maksymalne obroty wentylatorów karty.

 

 

 

Tak jak napisałem o Amazonie to z info znajomych, nie kupowałem nic przez Amazon ale już eBay odmraża sprzedającemu po trzech tygodniach środki i tam nie ma zmiłuj się klient ma rację a tu sprzedawca chełpi się jak on to jest przyjazny kupującemu ale to pusty marketing no ale jest to forum  techniczne więc zostawiam ten temat na później.

 

Jasne iż rozwiązania wybiorę ale chciałem poznać w ten sposób Waszą opinie  bo to też ułatwi podjęcie prawidłowej decyzji.

Link to post
Share on other sites

 

 

Karta pracowała na innym systemie było ok! przez parę dni po czym powróciła do komputera przeznaczenia i w nim pracowała też około tygodnia po lekko 12 godzin na dobę bez problemowo aż nagle pojawił się błąd który już występował w końcowej fazie co ok. 15 minut,
 

 

To doprecyzuj proszę... bo ja zrozumiałem to w ten sposób że karta pracując w innej konfiguracji nie sprawiała problemów.

 

 

 

Ma sprzedać karte i nie wiedzieć czy sprawna nie sprawna na którą cena też musi być odpowiednia,pomyśl trochę zanim coś doradzisz. Po drugie chciałbyś być na miejscu osoby która kupiła by taką kartę powiedzmy uszkodzoną?.
Jeżeli problem jest tylko i wyłącznie na jego konfiguracji a na innych wszystko ok, serwis też problemu nie widzi, to na jakiej podstawie można twierdzić, że karta jest uszkodzona? oświeć mnie, bo rozwiązanie które podajesz...

 

 

 

Bujać się z serwisami  - jest to lepsze rozwiązanie aniżeli sprzedawać części nie wiedząc na jakim etapie sprawności są i liczyć na nowe w pełni sprawne.

 

Lepsze dla kogo? dla serwisu? który i tak nic nie stwierdzi jeśli problem występuję tylko na konfiguracji autora tematu? 

Już widzę jak ktoś na serwisie przegrzebuje tranzystor po tranzystorze.. żeby na końcu podrapać się po głowie i powiedzieć "jest ok", i wystawić FV za usługę (czego nie neguję bo to również włożona praca).

 

Zawsze można otwarcie napisać w ogłoszeniu że problem występuje na posiadanej konfiguracji i dajemy powiedzmy 30 dni rozruchu od siebie. (Jeśli faktycznie problem jest tylko u autora).

 

Nie rozumiem po co te doktoraty....  Wolałbym stracić te kilka plnów na sprzedaży i kupnie nowej karty niż bujać się z tym tematem,

A nową kartę - obowiązkowo w sklepie z 14-dniową możliwością zwrotu, gdyby sytuacja chciała się powtórzyć.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...