Skocz do zawartości

Ryzen 2700X nie BOOT'uje - EZ DEBUG LED CPU


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Quarantino,

Recommended Posts

Witam, 

Znajomy kupił sobie ostatnio części nowe do kompa i go złożył ale niestety komp nie wstaje. Uruchamia się, aczkolwiek jest czarny obraz i na płycie głównej świeci się dioda EZ DEBUG LED od CPU. 

Części jakie ma to:

Msi x470 carbon
Asus 2080 rog strix
Ryzen 7 2700x
2x16 gb corsair rgb pro
Dysk m2 samsung 970 evo plus 500gb
Obudowa corsair 540 air
Zasilacz thermaltake 80gold plus 550w
Corsair h115i pro
Odtwarzacz blu.r. dvd


Dodam, że robił następujące rzeczy jak:

- Reset CMOS
- Demontaż i montaż CPU ponownie
- Zmiana pamięci ram w inne sloty
- Zmiana zasilania CPU w drugi slot na płycie głównej

Wrzucam poniżej zdjęcia jak to wygląda:
q6vNAng.jpg
QIMZO6X.jpg

Z góry dzięki za inne porady co można spróbować jeszcze bez zmiany podzespołów na inne. 

Pozdrawiam
 

Edytowane przez Quarantino
Link to post
Share on other sites

Niech sprawdzi dokładnie pod lupą socket i cpu czy gdzieś nie ma jakiegoś podgiętego pinu.

 

Ew. dorwać jakiegokolwiek Ryzena na podmiankę (to akurat chyba trudne nie będzie) i upewnić się.

 

Jeśli zabalanga to CPU na gwarancje i tyle w tym temacie.


Masz brzęczek dołączony do płyty? Jaki kod błędu "pika"?

Nie jestem pewien na 100% ale ta płyta chyba nie ma buzzera tylko osobne ledy...

Link to post
Share on other sites

1. Nie zmienił nic w sprzęcie. Wszystko kupione od zera i montowane po raz pierwszy.

 

2. Wszystkie piny są proste.

 

3. Nie wiem czy ma brzęczyk do płyty, zapytam się.

 

4. Okej, poproszę o dokładny model pamięci ram i sprawdzę na stronie czy są kompatybilne.

 

5. Mówił, że kable są dobrze wpięte i sprawdzał je.

Na stronię MSI od kompatybilności pamięci ram z płytą: https://pl.msi.com/Motherboard/support/X470-GAMING-PRO-CARBON#support-mem-14

 

Pamięci jakie ma to te: https://www.morele.net/pamiec-corsair-vengeance-rgb-pro-ddr4-32-gb-3200mhz-cl16-cmw32gx4m2c3200c16-4990602/

 

I pokazuje po kodzie producenta, że nie ma ich w spisie... 

 

Ale czy aż tak może być, żeby tak popularne kości nie działały? Czy przypadkiem gdyby ramy nie były kompatybilne to by dioda LED świeciła również od kości ram a nie tylko CPU? 

Edytowane przez Quarantino
Link to post
Share on other sites

Robił demontaż i montaż CPU. Poproszę by jeszcze raz dzisiaj zrobił. 

Kolego Kolegi,  jeśli mnie moje oczęta nie mylą to przecież masz u siebie CPU: Ryzen 5 2600X.

To moje pytanie jest takie czemu kolega nie wpadnie do Ciebie i nie zrobicie podmianki? chyba najszybsza droga do tego aby dojść co jest co?... czy to zbyt wielkie poświęcenie? i najlepiej jak by "na klask" samo się zrobiło.

 

Czy pasta za droga? to zróbcie ściepę na Patronite ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Kolego kolegi, znajomy który wczoraj składał kompa mieszka w Niemczech a ja w Poznaniu. Może zechcesz łaskawie zapłacić za przelot samolotem to i chętnie go odwiedzę a i przy tym sprawdzę czy działa mój procesor...

 

Czy Ty uważasz, że gdyby był z tej samej miejscowości co ja to bym w pierwszej kolejności nie sprawdził swoich podzespołów u niego niż pisał posta na forum? 

Edytowane przez Quarantino
Link to post
Share on other sites

 

 

Czy Ty uważasz, że gdyby był z tej samej miejscowości co ja to bym w pierwszej kolejności nie sprawdził swoich podzespołów u niego niż pisał posta na forum? 

 

Już przez chwilę Cię o to podejrzewałem, masz rację być może zbyt pochopnie - zwracam honor.  ;)

 

Nie bardzo coś tutaj da się więcej powiedzieć 

 

https://www.msi.com/Motherboard/support/X470-GAMING-PRO-CARBON.html#down-manual

 

str.27. "indicates CPU is not detected or fail." - i tyle co można znaleźć na ten temat.

 

 

Myślę że tu bez dodatkowego procesora/płyty nic nie zrobisz. Możliwe że proc uwalony, zdarza się to i tyle.

 

no i tak to niestety wygląda


Edit : str.28

Link to post
Share on other sites

No wiem, właśnie też tyle wyczytałem z tej instrukcji. Zaleciłem mu ogarnięcie innych pamięci ram najpierw. Mówi, że podejdzie dzisiaj do sąsiada i sprawdzi czy sąsiad ma DDR4, jeżeli tak to pożyczy na chwile i podłączy je u siebie. 

Jeśli to nie pomoże to kazałem mu wszystko odłączyć od kompa poza grafiką i ramami, a gdy nadal nie odpali się PC to próba jakoś ogarnięcia innego Ryzena do sprawdzenia. 

Z tego co wiem i mi powiedział, to Ryzen'a kupował używanego na gwarancji. Najwyżej będzie się kontaktował z tą osobą o zwrot pieniędzy. 

Link to post
Share on other sites

Witam,

problem może być na 90% z pamięciami, nawet te z listy kompatybilnych od AMD też mogą nie działać !

 

Może spróbować odpalić komputer na 1 kości RAM oraz update BIOS-u(wersja z dnia 01-02-2019 poprawiona kompatybilność pamięci RAM) na pewno trzeba zrobić.

 

Kolega na PW może się zemną skontaktować postaram się bliżej pomóc i w Polsce.

Link to post
Share on other sites

Komputer również nie wstaje na 1 kości ram. Jak zrobić update biosa bez możliwości wejścia do biosa? Wiadomo, ściągnąć plik, wrzucić na pendrive'a, podłączyć z tyłu płyty głównej ale co dalej jak nie ma żadnego przycisku do aktualizacji biosa poza przyciskiem CMOS Clear.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...