Skocz do zawartości

Zmiana kompa/modernizacja.


Recommended Posts

Cześć.

Myślę nad zmianą lub modernizacją komputera.

Gry w które gram to Wiedźmin 3 ,TW Warhammer 2,WOT,Pillars of Ethernity 2.

Przy rozdzielczośći 1600x900 i wysokich detalach w Wiedźminie3 mam średnio 28-30 klatek,Warhammer 2 -26,4 klatki.

 

Chciałbym trochę więcej wyciągnąć z tych gier ale bez 4k.Co proponujecie zmienić ?

Czytałem na forum o proponowanych zestawach na Ryzenie oraz serii I5 ale każdy pisze coś innego i można się pogubić.

 

Czyli jak by wchodziła w grę wymiana gratów to procek,płyta,ddr4 oraz grafika .

 

Raczej będę szukał czegoś używanego ,kasa jaką mogę wywalić na 4 podzespoły (proc,mobo,ram,graf)  ok 2tyś.

 

 

 

Moja obecna specyfikacja 

 

bc8871e7b80e44d7med.jpg

Edytowane przez lucasxaoo
Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem wymiana grafiki by Ci dała najwięcej. Hm dość niska rozdzielczość.

Masz parę opcji przy tym budżecie, pierwsza to zostawienie obecnej platformy i:

- używany i7-4770 najtaniej jak Ci się uda znaleźć. 400-500zł to jest maks więcej nie ma sensu a już nawet to to obiektywnie troszkę za dużo ale takie są ceny na rynku niestety, szukaj też na OLX

- dokupić 8GB RAM jak możesz ( nie wiem czy masz 2 czy 4 sloty) tylko też jakoś tanio. Obecnie masz CL11, więc wolny ale tani. W zasadzie to powinieneś kupić taki sam

- dzięki temu, że zostawiliśmy obecną platformę w budżecie zmieścisz dobrą grafikę. Z używanych gtx1070, z nowych gtx1660 albo 1660ti. Mógłbyś mocniejszą ale raz, że procesor ograniczy a dwa, że do 900p to nawet te to lekki overkill. Tylko sprawdź jeszcze swój zasilacz.

Te karty graficzne do 900p to może w sumie trochę overkill, one bardziej są do fhd ale przecież nie będziesz z tego monitora korzystał wiecznie.

Jak nie masz dysku SSD to polecam też kupić.

 

Druga opcja to zmiana platformy np na ryzena:

- r5 2600 lub 1600 i jego OC - 600zł albo r7 1700 i koniecznie OC (tylko tu dobre mobo i chłodzenie by się przydało)

- B450 DS3H - 270zł

- 16GB RAM 3000Mhz CL 16 np. g.skill Aegis - 350zł

- grafika, nowa to rx580 4GB za ok 700zł Używana rx580 8GB, 1060 6GB albo gtx 1070 ale to już raczej od 800zł

Razem wychodzi ok 2k.

Mógłbyś do lepszego mobo dopłacić np MSI Tomahawk za ok 400zł. Pamiętaj też, że jak masz system OEM to tracisz licencję. Do ryzena i nowych inteli potrzebujesz win10 (widzę, że masz chyba 7). Chociaż to obecnie też już zależy. Teraz jak kupisz OEM to jest przypisany do konta i możesz go przenieść na nowy sprzęt.

 

Możesz też składać na LGA 2011 i serwerowych xeonach z Chin i chińskich płytach Huanazhi. Trochę kombinowania ale można tanio złożyć naprawdę bardzo wydajny sprzęt.

Edytowane przez dominj97
Link to post
Share on other sites

 

 

Możesz też składać na LGA 2011 i serwerowych xeonach z Chin i chińskich płytach Huanazhi. Trochę kombinowania ale można tanio złożyć naprawdę bardzo wydajny sprzęt.

 

i moim zdaniem w takich pieniadzach zyskasz na tym najwiecej. jedynie co dodam to, ze wcale nie ma kombinowania, bo po prostu kupujesz, montujesz i dziala. plyta z xeonem e5-1620/2640+16gb ram (500-600 zl) + 1070Ti w tych pieniadzach jest spokojnie do ogarniecia. widze tez, ze masz 8gb w dualu, wiec na poczatek nawet swoj ram bys mogl wykorzystac (chociaz byc moze bardziej by sie oplacilo sprzedac i kupic 2x8 gb ecc za ok. 100 zl)

 

jesli zmienisz cala platforme na r5 czy r7 i dolozysz do tego rx580/1060, to deal bedzie imo gorszy. na pewno w grach i w porteflu.

Link to post
Share on other sites

2680 ma wiecej rdzyniuf, jest szybszy i ma sporo wiecej pamieci podrecznej cache. obecnie tendencją w grach jest optymalizowanie pod wieksza ilosc rdzeni i ten trend raczej bedzie sie utrzymywal, wiec imo zakup 2680 ma sens.

 

jesli chodzi o karty grafiki to wydajnosciowo do 1070ti najbardziej podchodzi vega56, ale musisz uwazac bo vega56 potrafi miec bardzo duze zapotrzebowanie na prad. zasilacz musi miec 2 wtyki 6+2pin no i oczywiscie pradowo wyrabiac.

 

jesli myslisz o innej karcie, to tutaj masz jeszcze fajne porownanie kart grafiki w nowych gierkach, co prawda zrobione jako recenzja gtx1660ti, no ale pozostale karcioszki tez sa ujete w zestawieniu: https://www.techspot.com/review/1799-geforce-gtx-1660-mega-benchmark/

Link to post
Share on other sites

Koledzy ,czy ktoś z Was miał już styczność z tymi zestawami Huanzah.Jak z trwałością ?Trochę już zapoznałem się z różnymi testami na YT czy benchmarkach .To nawet nieźle to się prezentuje ....tylko widziałem jakieś dąsy ,że linia zasialnia na płycie jest kiepska i może być z tym problem.

 

 

P.S

 

1)a może szukać pod tego procka płyty firmowej?

 

2)Za ile mogę wystawić swój stary komputer ?

Edytowane przez lucasxaoo
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...