Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

Od paru dni zauważyłem strasznie dziwne zacięcia na komputerze. Podczas wykonywania zwykłego speedtestu komputer się tak zacinał że nie dało się z niego korzystać. Nie raz robił się black screen. Zauważyłem że dzieje się to gdy coś pobieram, obojętnie czy ze Steama lub z chmury. Sprawdziłem więc OCCT czy wszystko jest okay. Zmartwiło mnie jednak że na lini +12V jest stały spadek do 11,26 V lub nawet do 11,18 V. Wymieniłem zasilacz stary Zalman ZM 700-LX na nowy od BeQuiet 400W Pure Power 11 CM.

Siedzę już nad tym kolejne dni. Dziś wymieniłem zasilacz i nadal to samo. Co dziwne w UEFI pokazuje na linii 12 v napięcie ponad lekko ponad 12 v. Czyli jest w porządku. Proszę o pomoc bo naprawdę kończą mi się pomysły.

 

SPEC:

CPU: i7 4770k - tylko na turbo

GPU: GTX 960 MSI Gaming 4 GB

MB: MSI Gaming 5

RAM: HyperX Fury 8 GB

Zasilacz: wyżej w tekście

Witam,

Od paru dni zauważyłem strasznie dziwne zacięcia na komputerze. Podczas wykonywania zwykłego speedtestu komputer się tak zacinał że nie dało się z niego korzystać. Nie raz robił się black screen. Zauważyłem że dzieje się to gdy coś pobieram, obojętnie czy ze Steama lub z chmury. Sprawdziłem więc OCCT czy wszystko jest okay. Zmartwiło mnie jednak że na lini +12V jest stały spadek do 11,26 V lub nawet do 11,18 V. Wymieniłem zasilacz stary Zalman ZM 700-LX na nowy od BeQuiet 400W Pure Power 11 CM.

Siedzę już nad tym kolejne dni. Dziś wymieniłem zasilacz i nadal to samo. Co dziwne w UEFI pokazuje na linii 12 v napięcie ponad lekko ponad 12 v. Czyli jest w porządku. Proszę o pomoc bo naprawdę kończą mi się pomysły.

SPEC:

CPU: i7 4770k - tylko na turbo

GPU: GTX 960 MSI Gaming 4 GB

MB: MSI Gaming 5

RAM: HyperX Fury 8 GB

Zasilacz: wyżej w tekście

EDIT:

Rano sprawdzę jeszcze miernikiem, ale jeśli nowy zasilacz to dziwne to by było. Mogła paść sekcja zasilania na płycie?

Link to post
Share on other sites

To może jeszcze spróbuj reset biosu? Ewentualnie odłącz na prośbę hdd

Resetowałem przez zworkę i nadal nic. Spróbuje wypiąć HDD jeszcze.

Resetowałem przez zworkę i nadal nic. Spróbuje wypiąć HDD jeszcze.

Po odłączeniu nadal to samo :/ Kończą mi się pomysły i coraz bardziej wskazuje że chyba płyta.

Link to post
Share on other sites

 

 

Wyłączyłem kartę sieciowa w UEFI i nadal to samo.

To jaką masz tą kartę sieciową której używasz?

Wyeliminuj najpierw problemy z windowsem poprzez włączenie jakiegoś linuxa jak np.: ubuntu z pendrive. Jeśli ten będzie ciął to znaczy że jest problem z hardware. Jeśli przy speedtestcie nie będzie problemu to może oznaczać problemy ze sterownikami w windowsie. Nie znalazłem nigdzie wzmianki o aktualizacjach czy też przeinstalowaniu sterowników. Robiłeś to? Warto sprawdzić takie pierdoły.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...