Skocz do zawartości

Problem z msi 7970 wf3 3GB


Recommended Posts

hej,

 

Niestety moja karta chyba się kończy. Dodam że do od kilku lat nie miałem żadnych problemów. Dziś podczas grania w Wiedzmina 3 wysypało biały ekran. Zresetowałem komputer, odpaliłem inną gre, Grim Dawn, po 2 minutach,szachownica- zwiecha komputera. Przeinstalowałem sterowniki, zmniejszyłem taktowanie rdzenia gpu i testowalem w OCCT GPU test dx9:

fabrycznie 1000/1350 - czerwony ekran i zwiecha

950/1200- szachownica i zwiecha

800/1000- 3 razy po 10 sekundach zwieszenie na 1 sec i reset Watmann i calkowite zawieszenie.

 

Temperatury karty nie przekraczają 65 stopni pod 100% obciazeniem. Na pulpicie, przeglądarce itp nic się nie dzieje, zero artefaktów.

Sprzet:

MSI p55 gd65 

i5 750 3.8 Ghz + scythe mugen  ( od dobrych kilku lat- zero problemow) - max temp 63 st.

4x2 GB ram 1666mhz

MSI Radeon HD 7970 wf3

2x ssd

zasilacz SPC Vero m2 600W - ( niecałe pół roku od kupna)

 

wyglada to mniej wiecej tak jak na tym przykladzie ( wentylatory recznie ustawilem na 70%) :

 

Rozumiem ze karta zdycha i pewnie w niedalekiej przyszlosci calkiem padnie.. Zapewne musze zainwestowac w jakas inna karte, mysle ze moge dac max 500 zl na nowa/uzywana karte, tak by wydajnosciowo byla zblizona do 7970.. prosze o jakies propozycje.

 

Link to post
Share on other sites

karta zdycha (albo już zdechła skoro po obniżeniu częstotliwości nadal zwiechy i arty), 

do 500 zł rx570 powinieneś znaleźć, gtx 1060 6gb to już jakieś około 650 zeta, ale do twojego procka nvidia byłaby lepsza

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za rozwianie wątpliwości co do karty. Ogolnie przemyślałem sobie temat i stwierdziłem że zainwestuje w cały  nowy komputer, płyta, procek, ram,  karta i obudowa, reszta zostanie ze starego komputera, mysle ze jakies 2.5-3 tys moge przeznaczyc. Poczekam do premiery nowych ryzenow, aczkolwiek to juz nie jest odpowiedni dział co do tematu dalszego..:) Dziękuje za pomoc i podpowiedzi co do karty.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...