Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

Mam obecnie procesor Xeon E5440 na płycie MSI G41m-P28 Jaką kartę mogę władować do tej płyty głównej (raczej oszczędnościowo). Jaką kartę można zastosować do tego zestawu by mieć możliwość odpalenia RE2 i ew. crash remaster. Fajnie jakby miała wyjście VGA, monitor tylko takowe posiada, ale adaptery widzę że są dość problematyczne. Najlepiej w budżecie do 200zł. Widziałem GTX 660, ale Resi wymaga chyba wyższego modelu, a i też ona nie ma VGA. Odpadają grafiki AMD/ATI.

Link to post
Share on other sites

osobne pytanie jest takie, czy ten Xeon w ogóle sobie poradzi w RE2, jeśli nie jest kręcony to może być ciężko

za 200zł brałbym 750Ti 2GB lub szukał na okazji cenowej GTX 950 czy RX 460

co do wyjścia VGA, zależy od konkretnej wersji autorskiej

Edytowane przez Vemorion
Link to post
Share on other sites

Gameplaye na tym procesorze są :

 

Kwestia czy 750Ti jest obsługiwane przez tą płytę główną, bo na liście nieoficjalnej nie widzę żadnej karty z seri 7xx, jest natomiast 660, 670 i 680.

http://www.pc-specs.com/mobo/MSI/MSI_G41M-P28/191/Compatible_GPUs

Ale czy 660 pociągnie RE2 na jakichkolwiek ustawieniach (720p lub mniej). Tych 660 jest też chyba kilka modeli i też się trochę z tym gubię.

Obecnie mam GT220, ale ona daje sobie rade z grami z okolic 2002-2004r.

Link to post
Share on other sites

1920x1080Niskie.png

 

 

750Ti 40 klatek na niskich w FHD, pytanie jak architektura Kepler w GTX 660 radzi sobie w tej grze, jeśli optymalizacja jest dobra to 660 powinien być delikatnie powyżej 750Ti, ale ja na Twoim miejscu bym nie ryzykował i wziął 750Ti lub 950

Keplery mają też swoje wady np w postaci kultury pracy

 

jeśli Twoja płyta główna ma nowszy slot niż PCI-E 1.0 ( czyli 1.1 , 2.0 itd ) a raczej ma, to nie powinno być problemów z kartą

Edytowane przez Vemorion
Link to post
Share on other sites

PCI-E 1.0 ma trochę inną charakterystykę dostarczania mocy niż nowsze wersje, dlatego np HD 7750 czasem nie działa w tym slocie

żeby zmniejszyć ryzyko, trzeba wziąć kartę która ma dodatkowe zasilanie 6 pin

 

dodatkowo PCI-E 1.0 x16 ma mniejszą przepustowość, można go porównać z PCI-E 2.0 x8 lub 3.0 x4

więc trzeba wziąć kartę która nie będzie ograniczana przez taką przepustowość, myślę że GTX 950 byłby lekko hamowany

w tym wypadku odpowiedni byłby HD 7790 2GB , R7 260x czy nawet ten GTX 660


pci-express-modi-5-638.jpg?cb=1408809368

Edytowane przez Vemorion
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

RE2 zżera ostro vramu, jak chcesz w to grać w minimum high 1080p to szukaj karty z co najmniej 4gb vram (rx570/1050ti/1060 6gb)

pod takie karty autor musiałby wymienić platformę i nie chodzi tu nawet o procesor tylko o przepustowość PCI-E 1.0 która jest za mała i ograniczy te karty 

Link to post
Share on other sites

Chodziło o grę na jakichkolwiek ustawieniach, 1080p nie wspiera monitor, a jedynie HD+, więc docelowo celowałem w max 720p lub mniej. Na YT są filmiki odpalania na tym cpu RE2 czy GTA5, Tomb Raidery. Kart AMD/ATI nie biorę wogóle pod uwagę. Czyli pozostaje GTX 660 2GB.

 

Platformę będzie trzeba kiedyś wymienić, bo 8GB ograniczenia RAM to już na zwykłym używaniu jest problematyczne momentami.

Edytowane przez Hammond
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...