Skocz do zawartości

Słabe słuchawki czy integra dźwiękowa.


Recommended Posts

Nie ma czegoś takiego, jak max możliwości jakiś słuchawek. Każde słuchawki podpinane pod różne sprzęty będą grać inaczej, a podpinane pod coraz to lepsze urządzenia mogą grać coraz to lepiej, jednak adekwatnie do tego, co same oferują.

 

Telefon to nie tylko magazyn danych, to wbudowany weń układ audio z przetwornikiem C/A oraz wzmacniaczem, które to mają największy wpływ na jakość dźwięku.

 

Dokupienie wzmacniacza czy jakiegoś DAC/AMP do słuchawek to nie jest głupim pomysłem, wszystko kwestia tego, co chcesz osiągnąć. Sam jednak na produkty Creative'a bym w ogóle nie patrzył, bo taniej i lepiej wyjdziesz na sprawdzonych konstrukcjach od skośnookich kolegów.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dokupienie wzmacniacza czy jakiegoś DAC/AMP do słuchawek to nie jest głupim pomysłem, wszystko kwestia tego, co chcesz osiągnąć. Sam jednak na produkty Creative'a bym w ogóle nie patrzył, bo taniej i lepiej wyjdziesz na sprawdzonych konstrukcjach od skośnookich kolegów.

Chcę, żeby te słuchawki były zdatne do użytku, zarówno muzyki jak i grania. W takim razie co byś polecił i ile mam wydać? Do 200 zł patrzyłem to tak w sumie nie wiem. Opinie mieszane w internecie. Jakbym tak do 350 zł zwiększył budżet to znajdzie się coś? Chciałbym żeby to było warte zakupu w stosunku cena/ jakość. 

Link to post
Share on other sites

Już po fakcie bo zamówiłem tego FX-Audio DAC-X3. Raczej dobre ma opinie i nic innego nie widziałem w takich pieniądzach. Ale i tak dobrze wiedzieć, że można by też Yamahy użyć. Tak jak wyżej, nie wiem czy sprawdziłoby się to ze względu na rozmiar. Najwyżej można tego FX audio oddać i próbować z Yamahą ale zobaczę jak to będzie jak DAC dotrze.

Link to post
Share on other sites

No właśnie sprawdzisz czy gra porównywalnie czy lepiej po podpięciu do Yamahy i będziesz wiedział co i jak. Ustaw sobie głośność tak samo na DAC-X3 i na wzmacniaczu i jak najszybciej przepnij słuchawki do drugiego źródła wtedy możesz ocenić co gra lepiej. Ważne jest ustawienie jednakowej głośności bo ludzki mózg niejako naturalnie głośniejszy dźwięk postrzega jako ten lepszy.

Link to post
Share on other sites

Zamówiłem ze sklepu audiotop.pl. Przyszedł DAC z zasilaczem ale bez kabla USB. Po kontakcie z nimi powiedzieli, że jakiś dystrybutor ma mi dosłać kabel. Czemu to akurat musi być jakieś USB typu B... Nie pozostaje mi nic innego jak dalej czekać. A już se chciałem spróbować jak to będzie grało. Mógłbym sobie kupić sam osobno, 10-15 zł to nie jest nie wiadomo ile, ale jak mi się należy, bo powinno być w zestawie... . 

Edytowane przez maklerr
Link to post
Share on other sites

Przecież to normalny, drukarkowy kabel.

A ja debil sprawdziłem wcześniej drukarkę i myślałem że tam kabel na stałe jest zamontowany. Sprawdziłem drugi raz jak to napisałeś i no tak... ;). Wieczorem pewnie sprawdzę jak to gra.

 

Edit: Dobra... Podpiąłem tego DAC-X3 i jest zauważalna poprawa w muzyce. Natomiast w grach słabo słychać kroki. Problem jest taki, że jak podpinam te ISK HD9999 do DAC'a to znika equalizer. Nie da się bawić equalizerem jak słuchawki są podpięte pod USB? Czy trzeba jakiś swój pobrać? I jeśli trzeba swój pobrać to jaki polecacie, żeby działał "globalnie" tzn. i w grach, i na yt itp. po prostu wszędzie?

Edytowane przez maklerr
Link to post
Share on other sites
Tak więc czy da się grzebać w equalizerze jak słuchawki są podpięte przez dac'a?

Ja osobiście nie mam tej opcji u siebie w wzmacniaczu. Są tez odpowiednie programy ale czy zadziałają, ciężko ocenić.

Edytowane przez adivxv
Link to post
Share on other sites

equalizer raz:

https://equalizerapo.com/

Działa, a nawet powiem, że zaje*****ie działa. Z jednej strony taki dźwięk mniej nasycony ale bardziej naturalny niż w SGH 2. Do tego już raczej da się przyzwyczaić. Przynajmniej mam takie wrażenie, że uszy się mniej męczą i powinno być ok. Potem może jeszcze podepnę tą yamahę do DAC'a i zobaczę z ciekawości co to będzie.

Edytowane przez maklerr
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...