Skocz do zawartości

Czerwone piksele / dziwne barwy?


Recommended Posts

Cześć, zmagam się z dwoma problemami. Mianowicie:

 

  • 1. Na moim monitorze czerwone elementy są strasznie "spikselowane". Tylko czerwone, inne barwy są w porządku. Dodatkowo, aby zobrazować problem dorzucam 2 zdjęcia - jedno ze starego monitora jak to wygląda, drugie z  tego głównego (MSI Optix MPG27C).

 

  • 2. Na moim monitorze coś się dzieje z cyfrą 0. Ma ona na sobie jakieś zabarwienia czerwieni lub niebieskiego. Nie mam pojęcia od czego to zależy, bo jak plik ma nazwę np. X1000, i dwa pierwsze zera są niebieskie, trzecie czerwone, to jak poprzesuwam plik z jednego pulpitu na drugi (czyli z głównego monitora na poboczny) i wrócę na ten główny, to one zmieniają swoją barwę (już wtedy jest czerwony, czerwony, niebieski). Również dorzucam fotki.

Monitor: MSI Optix MPG27C (kupowany w grudniu 2018).

Grafika: MSI GTX 970 (to raczej nie problem grafiki bo na drugim monitorze wszystko w porządku).

 

Bawiłem się kablem, ale to nic nie zmieniło (DisplayPort bo korzystam z opcji 144hz).

 

 

PROBLEM nr. 1:

plsd3Dr.jpg

 

PROBLEM nr. 2

 

mD19DG0.jpg

Link to post
Share on other sites

proponuję na początek sprawdzić kabel sygnałowy między kartą a  monitorem, sprawdź odświeżanie na pulpicie i popatrz w opcjach czy nie masz powłączanych jakiś "opcji" pod gry

Edytowane przez Elomin
Link to post
Share on other sites

A spróbuj zrobić zdjęcia pikselom w przybliżeniu, gdy wyświetlają kolor biały. Ja w swoim MAG271CQR dopatrzyłem się 2 pikseli, z niepełnosprawnymi subpikselami przez co niektóre kolory są wyświetlane niepoprawnie. Trudne do wypatrzenia bez zooma.

 

Może tu masz ten sam problem, tylko na dużo większą skalę. Albo spróbuj skonfigurować w MSI GamingOSD.

 

Całkiem możliwa jest wada monitora. Kiedy się to pojawiło?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...