Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

Tak jak w temacie, planuję zakup dysku SSD typu  M.2 pod MSI Z370 PC Pro:

https://pl.msi.com/Motherboard/Z370-PC-PRO.html

 

W zasadzie temat jest krótki dzięki  kokosnh który w temacie wyżej lub niżej (dysk SSD 512GB) wrzucił dysk który mi w 100% spasował czyli:

PNY 500GB M.2 PCIe NVMe XLR8 CS3030

 

Jednakże aby nie rozwalać czyjegoś tematu otwieram swój, żeby dograć zakup.

Na wstępie wyszukałem 2 opcje:

Crucial P1 500GB M.2 PCIe x4 NVMe 315,00 zł

Samsung 970 EVO 500GB ok. 500,00 zł

Natomiast w tym drugim wypadku, mimo że produkt kapitalny, nie puścił mnie budżet.

 

Na szczęście poratował koks z modelem firmy PNY:

https://www.x-kom.pl/p/490090-dysk-ssd-pny-500gb-m-2-pcie-nvme-xlr8-cs3030.html

No i pytanie kontrolne, czy są jakieś przeciwwskazania do zakupu tego modelu (problem z montażem etc) ?

Moja płyta obsługuje port M.2 PC Express Gen.3 x4 do 32GB/s, więc z obsługą nie powinno być problemu.

Natomiast co do montażu, GPU 1080 JetStream siedzi obecnie we "wzmacnianym porcie" PCI-E i czy tutaj nie będzie kolidacji GPU z SSD pod kątem montażu ?

Link to post
Share on other sites

Wkładasz nośnik w gniazdo M.2,przykręcasz śrubkę a następnie instalujesz system,instalacja przebiega bardzo szybko.

 

Gniazdo masz nad kartą graficzną,więc nie ma żadnego problemu.

Edytowane przez Mały Miki
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tak, zostaje przy W10.

A propos Windowsa, obecnie mam go na SSD Kingstona A400, jakim programem przetransferować Windowsa ?

Czy może lepiej instalować go bezpośrednio na nowym dysku ?

Edytowane przez dxh11
Link to post
Share on other sites

OK, 

 

No to chyba wszystko co chciałem wiedzieć, dzięki raz jeszcze kokos za zapodanie tego dysku SSD PNY.

Nie wiem co mnie natchnęło że odwiedziłem forum przed zakupem bo bym "popłynął" z tym Crucialem, ale dobrze że natchnęło.

 

Dzięki,

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...